Oszustwa

Tomasz B. oszukany przez Pana Dariusza , czyli znawca Riese i jego szkodliwa działałalność - wyjaśnienie. 

 

 Artykuł o poszkodowanym , ktoremu spalił się dom i którego oszukał Pan Darek

Sprawa jest szyta grubymi nićmi, a dotyczy rzekomej pomocy Pana Dariusza  i zbieraniu pieniędzy na pomoc dla naszego kolegi Tomasza Brożka, jakiemu spalił się dom.
Rzekome tysiące złotych przelane na konto organizacji Caritas pomagającej Tomaszowi wyparowały jak kamfora, pieniędzy darczyńców nie ma ani w tej organizacji ani nigdzie indziej, osoby wpłacające domagają się wyjaśnienia gdzie poszła ich pomoc materialna i nie materialna -gdzie to się podziało wie tylko Pan Dariusz Kwiecień, który nabrał wody w usta, a od sprawy odżegnuje się po  dwunastu miesiącach apelowania o wpłatę choćby najmniejszej kwoty na podane na swojej stronie konto.
Za sprawą machinacji Pana Dariusza, Caritas Polska zainteresowała się sprawą i przepływem pieniędzy.
Jak można zauważyć "APEL" na stronie Pana Darka znikł w całości z dnia na dzień kiedy sprawą zainteresował się Caritas ale jak powszechnie wiadomo w internecie można wszystko odzyskać pisze do nas poszkodowany Tomasz Brożek. 
Ponadto na stronie Dariusza K. były  napisane obszerne pomówienia oraz modelowane i zmanipulowane informacje na temat organizacji CARITAS pomagającej Tomaszowi Brożkowi.
 Była wielka sprawa i apel o pomoc dla tego pana i jego rodziny na stronie Dariusza K. i przez cały rok z 1%  przekazano Tomaszowi Brożkowi zaledwie 430zł gdzie Pan Darek chwalił się publicznie, że kwota była liczona w tysiącach-czy to kolejne kłamstwo i schizofreniczne jego zagranie, czy tez malwersacja?

Ponadto od pewnego czasu, kiedy wyszły na jaw malwersacje Dariusza K. a, ten na swojej stronie zamieszczał różnego rodzaju obraźliwe treści wobec innych poszukiwaczy, a także zamieścił najpierw apel o pomoc dla Tomka Brożka, a potem przerobił jego podziękowanie oczerniając ludzi dobrej woli oraz kolegów pomagających Tomaszowi. 
Pan Darek Kwiecień powoli tonie w szambie które tworzy ile czasu potrzeba by jego zwolnicy otworzyli oczy.
                                                                                       APEL
W związku z bliżej nieokreślonymi pomówieniami Tomasza B.  przez Dariusza K.a, że Tomasz jakoby dopuszczał się jakiś oszustw prosimy o kontakt wszystkich tych, którzy kiedykolwiek dokonali wpłat dla Tomasza Brożka na konto podane na blogu Dariusza Kwietnia. 
Naszym celem jest ustalenie czy na blogu Dariusza K. widniał przez ostatni rok właściwy numer konta Tomasza Brożka, a nie przypadkiem podmieniony przez Dariusza K.a na co mogą wskazywać pewne okoliczności.
Apelujemy również o kontakt wszelkich osób jakie dokonywały wpłat dla Tomasza Brożka na inne konta z poza bloga Dariusza Kwietnia i Karola Sawiaka gdzie apele były zamieszczane. Chodzi nam o to by ewentualnie ustalić czy ktoś nie zbierał darowizn lub pieniędzy pod pretekstem pomocy Tomaszowi Brożkowi, a w celu prywatnych korzyści majątkowych.
Jedyny prawdziwy numer konta Tomasza Brożka dla porównania podajemy poniżej:
34 1050 1575 1000 0091 4161 4850
ING Bank Śląski S.A.
Jeśli ktokolwiek wpłacił pieniądze na inny numer i w dodatku był to numer z bloga Kwietnia to prosimy o kontakt.

28 komentarzy:

 1. Jak widać nasz specjalista od Riese został sam, odwrócili się od niego wszyscy i trudno się dziwić.
  To wynik polityki prowadzonej na stronie Kwietnia, pisania paszkwili i skłócania środowiska eksploracyjnego - sam Kwiecień sobie na miano persony non grata przez ostatni czas zapracował.
  Kiedyś kupiłem publikację z jego strony i częściowo jego sensacyjne opowieści zweryfikowałem w terenie, po odsianiu kłamstw i nieścisłości niewiele zostaje, a dokładnie to zostaje niesmak, że można takie bzdury publicznie emitować. Co się tyczy zaś obsmarowywaniu dawnych kumpli to zachowanie Kwietnia jest żałosne, nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi bajek Pana Pinokio.
  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, piszecie, że Darek zaczął również stosować manipulacje i chamskie zagrywki wobec Waszego kolegi Tomasza, jakiemu o ile pamiętam spalił się dom. Można coś więcej? Jeszcze niedawno kwestował o pomoc materialną dla niego. Chamstwo do kwadratu, wstyd Panie Dariuszu. Wstyd!!!!
  OdpowiedzUsuń
 1. Kwiecień, a niby na czym ma polegać to oszustwo Tomasza Brożka o, którym tyle trąbisz na swym blogu? Tobie się wydaje, że ludzie są tacy głupi jak ty i łykną wszystko co sobie uroisz?
  Odpowiedz
 2. Witam.
  Tomek powinien skontaktowac sie z Pania z Caritasu i wyjasnic sprawe a jesli Kwiecien namieszal w finansach to powinien poniesc konsekwencje za swoje postepowanie. Konsekwencje prawne i karne.

  Co do jego potencjalnej choroby, to w ostatnim materiale z TY w ktorym wystepuje Kwiecien zauwazylem jak nachalnie wymysla bzdury w oparciu o wszelkie obiekty militarne, co tym razem jest na miejscu weryfikowane przez obeznanych z tematem i swoja ziemia Slazakow.
  Prawie kazda teoria Kwietnia jest natychmiast bezlitosnie weryfikowana przez przewodnika lub inne osoby obeznane w terenie i realiach przedwojennego Slaska, udowadniajac jego infantylnosc, mitomanie jak i zwyczajny brak fundamentalnej wiedzy w temacie.

  http://www.youtube.com/watch?v=7LhhHtWagNU


  Odpowiedz
 3. Kwiecień jest lepszy niż Kobuszewski który swego czsu opowiadał "bajki dla dorosłych" bezrobotny , bez prespektyw na prace łapie się wszystkiego by zarobić na przysłowiowy "kieliszek chleba , nigdy nie mieszałem się do dyskusji nawet gdy nakręcił kultowy film o podziemich Wrocławia , zwieracz mi puścił przy filmie na którym stwierdził że kościułek w Pisarzowicach był skrytką na urojone kryształowe trumny . Nie jestem eksploratorem ale lubie zwiedzać i czytać , wy Panowie śmigacie po górach , podziemiach macie odkrycia małe i duże on wam robi D- klase , czy nie lepiej poprostu złapać gada i strzelić w ucho ? tak za całokształt ? jak dostanie raz czy drugi nie będzie prelekcji ,wykładów, wycieczek szkolnych po lasach bo będzie się bał że dostanie znowu w pape.To taka sugestia bynajmniej tak się robi w moich stronach . Pozdrawiam i życze fajnych odkryć .
  Odpowiedz
 4. Kwiecień jest lepszy niż Kobuszewski który swego czsu opowiadał "bajki dla dorosłych" bezrobotny , bez prespektyw na prace łapie się wszystkiego by zarobić na przysłowiowy "kieliszek chleba , nigdy nie mieszałem się do dyskusji nawet gdy nakręcił kultowy film o podziemich Wrocławia , zwieracz mi puścił przy filmie na którym stwierdził że kościułek w Pisarzowicach był skrytką na urojone kryształowe trumny . Nie jestem eksploratorem ale lubie zwiedzać i czytać , wy Panowie śmigacie po górach , podziemiach macie odkrycia małe i duże on wam robi D- klase , czy nie lepiej poprostu złapać gada i strzelić w ucho ? tak za całokształt ? jak dostanie raz czy drugi nie będzie prelekcji ,wykładów, wycieczek szkolnych po lasach bo będzie się bał że dostanie znowu w pape.To taka sugestia bynajmniej tak się robi w moich stronach . Pozdrawiam i życze fajnych odkryć .
  Odpowiedz
 5. http://www.youtube.com/watch?v=7LhhHtWagNU 4:56 kwiecień mówi: no i do tego głównym wsparciem takiego bunkierku była zawsze kawaleria, która stacjonowała jakieś 150-200 metrów za liniami okopów. /.../

  W trakcie wypowiadania tych słów zwróćcie uwagę na mine tego chłopaka, który stoi obok Kwietnia i słucha tych bzdur. Wyobrażacie sobie ten absurd? Siedzą żołnierze w bunkierku i strzelają z automatów, a na górze ochrania ich oddział kawalerii z szabelkami :) To jeden z kilku idiotyzmów. Kwiecień na chwilkę zapatrzył się w przestrzeń i nagle zobaczył oddział kawalerii pędzący obok niego i to powiedział. Tak działa schizofrenia u Kwietnia.
  Odpowiedz
 6. Kiedyś Darek Kwiecień był z nami na MRU zaproszony gościnne. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy opowiadał na poczekaniu wymyślone brednie o klasie betonu na podstawie ostukiwania go finką. Sprawę jak Dariusz który MRU jak to określił "zna na wylot bo jeździł tam kiedyś..." więc odłączył się od grupy ze swoim druhem, którego chciał osobiście pooprowadzać i wyjść na nocleg na zewnątrz (my nocowaliśmy w systemie gdzieś w okolicy PzW 721, bo pod spodem cieplej ) i idąc głównym chodnikiem Pn-Pd w kierunku wyjścia A64 minęli je ;-) dochodząc do kraty jaka dzieli system między dwie gminy i "reguluje" ruch turystyczny przemilczę, a zwłaszcza co działo się potem, jak stracili orientację w jaką stronę co i gdzie. Spotkaliśmy nieboraków rano jak dogasały im latarki i wracali na odwodnienie w Kęszycy. Jaśnie oświecony moją latarką Darek przystał pokornie na propozycję wyjścia z nami szybem wentylacyjnym na A64, bo na wyjściu głównym była krata, jakiej i tak by nie sforsowali, kompana zaś wyciągaliśmy ręcznie na lince, bo szyb był dla niego zbyt niebezpieczny do wspinaczki.Wspomnień czar a jaja jak berety.
  Tak oto specjalista Riese pobłądził, spokorniał i zaakceptował nasze dowodzenie - ja nie nalegałem - miał do wyboru przymusowy nocleg, lub dymanie z kapcia kilku km pod ziemią z nadzieją, że baterie w lampce może wystarczą. W dzień już się nie wymądrzał, przestał też uchodzić za specjalistę.
  Odpowiedz
 7. Byłem na Sylwestra na Radunii gdzie byli chłopacy z Zielonej Góry na wyprawie i razem schodziliśmy z Radunii, z tego co zauważyłem nikt z nich nie przepadał za Kwietniem, a znali go osobiście.
  Podpaść tym wariatom, to musi boleć.
  Panie Darku, wdepnął Pan w niezłe szambo oszukując finansowo jednego z nich i oczerniając, oni nie popuszczą.
  Dedykuję to Panu od trzeciej minuty, można to odnieść do nich i doskonale Pan o tym wie.
  http://www.youtube.com/watch?v=HN6gffLV_8Y
  Część z nich ma charakter typowo "na wojnę" , to zawistne dranie i bardzo skuteczne w tym co robią, a ponadto są zgrani i wzajemnie wspierają się, więc paplanina, że nie pomogli koledze jest bajką którą może sobie Pan włożyć głęboko w cztery litery.
  Teraz jak widzę w sposób systematyczny i przemyślany zabrali się za udowodnienie panu wszystkich oszustw i oszczerstw jakie w ich kierunku z pana ust padły.
  Wyrazy współczucia, sorry, ale nie trzeba było wchodzić im w drogę i pozostać przy swoich bajeczkach o Riese. Teraz za późno na lamenty, można tylko zacisnąć zęby i więcej nie pogrążać się, bo cokolwiek pan robi grzęźnie pan w gównie coraz mocniej.
  Odpowiedz
 8. Powinien zacząć bajki pisać może to by przyniosło mu zysk i popularność
  UTS
  Odpowiedz
 9. Witam.
  Jak mozemy zobaczyc na ostatnim filmie, Kwiecien szyje filmy I bajki na poczekaniu. Rozglada sie przymrozonymi jak to u downa slepiami, marszczy czolo I zaczyna zmyslac, dla przykladu:

  -przybudowka bunkra, do Kwietnia nie dociera ze to polskie bunkry, wszedzie widzy dzialania nazistow I zaczyna wkrecac iz wiezyczke dobudowali niemcy podczas gdy byly to polskie spierniczone projekty w fazie wdrazania I testow co wyjasnil mu oprowadzajacy przy palpitacyjnych minach Kwietnia d oktorego prawda nie dociera.
  -bredzenie o wsparciu kawalerii ktora przyczajala sie kolo bunkra, tu ujawnia sie mityczne myslenie Kwietnia o WP w II WS, mysli ze w zagajniku lezeli “ulani malowani” z szabelkami, podczas gdy wsparcie stanowila okopana piechota I KMy, ciekawe co by powiedzial o Bitwie Wyrskiej gdzie po stronie Polskiej byl pociag pancerny z kilkunastoma tankietami przewozonymi na platformach I dynamicznie wprowadzanymi do walki na potrzebnych odcinkach, ktorych uzywano nawet do zwiadu-nie na koniuku z lornetka tylko w pojazdach, no ale Kwiecien ma swoja wizje (gdzie Niemcy musza byc nadludzmi z nieziemskimi technologiami).
  -komunikacja pomiedzy Polskimi pozycjami-Kwiecien podsyca mit o kompletnym chaosie, braku organizacji I komunikacji, podczas gdy na Slaskim odcinku nie bylo tak drastycznych problemow z lacznoscia jak na otwartych rowninach Polski Centralnej, brednia natychmiast skontestowana przez uwaznego przewodnika ktory wyjasnil Kwietniowi komunikacje optyczna pomiedzy bunkrami.
  -bajania o bronowaniu bunkrow przez rolnikow w celu “zasadzenia kukurydzy”, kompletne bzdury, bunkry na Slasku sa calkiem dobrze traktowane przez rolnikow, powiem ze niemal chornione, stanowia czesc krajobrazu a wyremontowane to prawdziwe perelki okolicy, wiekszosc ludzi dba o nie a tylko patologia (glownie naplywowa)z blokowisk je niszczy. No Kwiecien, kazdy rolnik tylko czeka zeby nowiutkim traktorem wpierdzielic sie na bunkier I przebronowac go do samych fundamentow, ale te lemiesze teraz mocne robia…
  -wymyslanie fantastycznych osiagow dla artylerii fortecznej, bajania o 75 na 2.5km ppanc, szybko zweryfikowane przez tak ze z opowiastki Kwietnia zostala tylko 75mm.

  W drugiej polowie filmu widac ze wyraznie zaczlo sie ciecie wypowiedzi innych osob poza Kwietniem, jest szalony rajd Kwietnia przez pomieszczenia I komentaze przewodnika wycieto, za to sporo daja do myslenia miny zwiedzajacych ktorzy konfrontuja swoja wiedze z bajkami serwowanymi im przez Lodzkiego cincinatiusa.
  Koles kurzacy wsztyc a lang e-fajke na zmiane ze szlugami rozwala system, wyglada jakby mial wyciagnac z za pazuchy mlotek I przydzwonic debilowi w zaklamany czerep.

  Widac jak dziala fantastyczny slowtok Kwietnia produkujacy na biezaco fantastyczne wizje OWS, gdyby mial minimum szacunku dla goszczacych go Slazakow to przeczytalby przynajmniej cos o OWS zanim zaczal swe rojone tyrady-a tak mamy zagajniki swiadczace o kawalerii czekajacej przy bunkrach, rury sygnalowe I wentylacyjne swiadczace o tym ze Polacy byli takimi debilami ze pobudowali sobie trumny w ktorych beda siedziec bez komunikacji, odcieci od swiata ale za to z artyleria 75mm z osiagami wspolczesnego Leoparda.
  Kwiecien nie ma mertyorycznej wiedzy jesli chodzi o Wrzesien 39’ na Slasku I leje wode zmyslajac na poczekaniu, pyatnie czy robi to z premedytacja czy to tylko efekt jego choroby umyslowej-patologiczne klamanie I mitomania bedace czescia schizofreni.


  Karol-ta akcja z Kwietniem na MRU po prostu wyborna, ja bym tam chyba zostawil debila do rana. Widac jaki z niego specjalista.
  Pozdrawiam eksploratorow.
  Odpowiedz
 10. Do Mlodego Kwietnia-Synek, to zdecyduj sie czy twoj ojciec jest na lotnisku czy w gorach?
  Czy “na lotnisku w gorach w Lodzi” bo to by bardziej pasowalo do jego schizofreni, na przeciw pasa startowego Sobon, przed terminalem Wolfsberg, nie?
  Cos jak “samochodem na rowerze…” no chyba ze nawalony na haldzie w Kleszczowie lezy I oglada samoloty lecace na Lodz…


  “środa, 12 lutego 2014
  Prognoza jak za PZPR
  Teraz jestem w łodzi sypie jak z ohoho , a dzisiaj miało lać , chłopaki na lotnisku zgłupieli . Samoloty lądują , a tu deszczu nie ma tylko śnieg . No i gdzie ta zima ....
  Autor: Darek o 12:59 “

  Zrodlo:
  http://moje-riese.blogspot.com/


  To jak, w gorach czy w Lodzi?
  Koordynujcie jakos te klamstwa bo to to sie w ogole nie dodaje, obraza inteligencje adwersarzy.

  Zamiast pograzac swojego starego powinienes mu kupic tabletki I dopilnowac aby nie zapijal ich wodka.
  Polecam Haloperidol przy atakach I codziennie Klonozepan dla zapobiegania rewersowi choroby.  Stary Kwiecien robi sie za pogodynke, niezwykly prorok panicznie przewiduje zime……w srodku lutego.
  Trzeba byc prawdziwym prorkiem aby stwierdzic ze w lutym moze spasc snieg, szczegolnie przy wczesniejszej cieplej zimie I sniegu na wiosne w ubieglym roku.

  “Jak to jest
  Nie ma zimy nie ma mrozów , a Bałtyk zamarza . Samochody jeżdżą po morzu .
  Nie ma zimy , a Norwedzy odpuścili połowy na Ostii Sendet , powód kra , czy nie ten sam problem mamy w Polsce nasze lodołamacze uziemił lud . No i gdzie ta zima ....
  To będzie bolało , rzeczywistość to nie net i ciepłe chatki , tylko to oddziela chłopców od męży czyli wojowników .
  England pod wodą , USA pod lodem a reszta świata poza nami toczy wojny , suuupeer morze teraz ktoś otworzy Oczy .“

  Zrodlo:
  http://moje-riese.blogspot.com/

  No tak, jakby to to skomentowac….

  Na polnocnej polkuli mamy teraz zime Panie Kwiecien, temperature zamarzania wody znamy a gdzie ty te samochody widziales (na promie???), w UK lokalne podtopienia spowodowane indolencja wczesniejszej wladzy (nie odomulali drenow, 15lat zaniedban+fale powracajacych sztormow) ale Ty wiesz lepiej bo pokazali ci migawke w TV, reszta Swiata nie toczy wojny poza paroma panstwami zaangazowanymi w loklane konflikty czyli norma.

  Bardzo mrozne I bardzo cieple zimy nie sa niczym niezwyklym:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zima_stulecia

  http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/97099,najcieplejsza-zima-i-najzimniejsze-lato

  I so terasssss????

  Ps. Mlody Kwietniu, naprawde lecz starego bo mu prawie te nadete z psychozy puca rozrywa, do tego te palpitacyjne grymasy, przy takim cisnieniu (tabletki+woda) dlugo nie pozyje, siadzie swirowi pompa. Gdyby schizofrenia ojca objawiala sie w postaci np. syndromu napoleona to czy latal bys za nim po polach w stroju gwardzisty cesarskiego utrzymujac go w przekonaniu ze zaraz odnajdzie swe Waterloo a wszytskie dotykajace go nieszczescia to wina angielskich szpiegow rzucajacych Cesarzowi klody pod nogi?
  Odpowiedz
 11. Tchórzu i tak to wszystko wysyłam do centrum Komina , tylko jedna osoba tam ratuje ci dupe . poczekaj niech wyłowie telefon do twojego szefa łachmyto .
  Odpowiedz
 12. Wniosek jest jeden,Kwiecień to rasowy szkodnik,gdzie się pojawi tam sieje zamęt i skłóca ludzi.Pierwsze prelekcje Kwietnia spodobały mi się,ale po czasie wyszła akcja z Panem Sidorem gdzie na jego stronie było wszystko pięknie opisane i podparte dowodami na to że Kwiecień to kawał kłamczucha i przekręta,a teraz jeszcze Pan Sawiak się przejechał na nim.Według mnie wielki znawca Riese jest już maksymalnym zerem i teraz będzie chciał za wszelką cenę dokonać dużego odkrycia bo potrzebuje osób z łopatami,oczywiście wiadomo jak to się zakończy,a zakończy się to jeszcze większą kompromitacją Kwietnia.
  Odpowiedz
 13. Karol, wszystkie komentarze są napisane na właściwym poziomie, nie są jak na innych blogach ordynarne czy nie merytoryczne, a celne i grzeczne trafnie wykazujące fragment przypadłości Kwietnia co moim zdaniem jest bardzo cennym materiałem dla wszystkich, którzy kiedyś te komentarze przeczytają. Wyjaśniają one bardzo wiele i bez nich ktoś nieobeznany w sytuacji skąd się dowie jak było i jest? Ja rozumiem, że Twój blog starasz się prowadzić pod kątem eksploracji, ale nie odbieraj setkom, a może tysiącom w przyszłości narażonych przez Kwietnia na jego oszustwa możliwości poznania kawałka prawdy o nim.
  Myślę, że tych kilka postów krytyki dla Kwietnia jest wzorcowa jak krytyka w ogóle powinna wyglądać i na dodatek bardzo pouczająca.
  Poza tym jest to jedyne miejsce gdzie ktoś może przeczytać na własne oczy moje i Twoje oświadczenia rozwiewające wszelkie spekulacje nas dotyczące.
  Jeśli pousuwasz te posty będziemy obaj narażeni na docinki i spekulacje i z całą pewnością Kwiecień to wykorzysta do siania fermentu. A tak każdy może tu wejść i zobaczyć jak jest i zobaczyć to co obaj napisaliśmy z wzajemną wielką powściągliwością i wobec zaistniałej sytuacji.
  Już zaczął Ciebie, Tomka Brożka i mnie wyzywać w starym zboczonym stylu ku notabene własnemu pośmiewisku i jeśli stąd znikną nasze posty pełne kultury i wzajemnego szacunku to ta łajza będzie na tym żerować.
  Ja i tak mam scany, ale chciałbym, aby poza moim forum było gdzieś realne miejsce gdzie każdy mógłby kulturalnie jak do tej pory bez wulgarnych wyzwisk odnieść się i do naszego konfliktu i do oszczerstw wyssanych z palca przez Kwietnia wobec Tomka i wobec w ogóle działalności Kwietnia jako takiej.
  Za jakiś czas nadpiszesz temat nowymi artykułami i ten zniknie w mrokach kart, ale zawsze będzie dowód na to jak było i jak jest.
  Jeżeli nie chcemy by Kwiecień bezkarnie jeździł po każdym kogo uroi sobie, że jest przeciwko niemu to nie można mu dawać szansy na to.
  Ty pousuwasz te posty, a on wywinie takie znów numery, że nie będzie można zmilczeć i gdzie o tym napiszesz? Napiszemy?
  A tak zawsze będzie gdzie i będzie to kontynuacją tego co jest. Zauważ też, że dzięki tym postom Ty i Twoja grupa daje każdemu jasno do zrozumienia, że się od Kwietnia odcinacie i ucinasz tymi postami wszelkie spekulacje czy aby nie łamiesz się i nie dajesz Kwietniowi zbytniej wyrozumiałości za te ostatnie obelgi i przede wszystkim pomówienia. No i jeszcze jedna kwestia jest do opisania dotycząca pra przyczyny naszego konfliktu związana z numerem konta na zapasowym forum o, której jeszcze nie zdążyłem napisać/nie chce mi się na razie/ a, która wniosła by do obrazu Kwietnia bardzo istotny wydźwięk i pozwoliła by również zrozumieć sytuację jaką namotał Kwiecień w Kwestii Tomasza Brożka.
  Nie wiem jak inni, ale ja protestuję przeciwko usuwaniu już istniejących postów.
  Odpowiedz
 14. I jeszcze jedno Karolu. Z przyjemnością wchodzę tutaj i patrzę jak Dzięki Tobie i temu tematowi klaruje się obraz Kwietnia jaki usiłuję przedstawić w prawdziwym świetle od ponad dwóch lat. Wychodzą jego draństwa i podłości, pomówienia i niegodziwości wobec wszystkich z, którymi miał do czynienia. Dzięki tej stronie każdy może poznać jego prawdziwe oblicze i być przestrzeżonym przed wchodzeniem z nim w jakiekolwiek układy, które prędzej czy później tak się skończą jak z Tobą i Twoją grupą. Masz przez to niepowtarzalna okazję nie tylko pokazać jakim draniem się okazał, ale i pokazać, że jesteś ponad jego poziom i to co do tej pory szył w internecie wmanewrowując Ciebie i wiele innych osób, które jak się domyślam nie chcą mieć z Kwietniem już nic wspólnego. Proszę nie usuwaj nic z tego co zostało tu napisane dla przestrogi innych i dla dobra nas wszystkich.
  Odpowiedz
 15. Dariusza Kwietnia "stworzył" nie kto inny jak Igor Witkowski,który w jednej ze swoich książek opisał jego( D.K) ogromną wiedzę na temat Riese. Przed wydaniem tej książki Datek był zwykłym chłopkiem roztropkiem,który imał się różnych zajęć bo w żadnej pracy nie mógł długo zagrzać miejsca.Wzorem swojego stwórcy postanowił żyć z badania historii. Wszystkie te opowiadania Jareckiego to nic innego jak opowiadania ojca Darka(jarecki czy jarecka to w gwarze więzienej określenie ojca lub matki).Ojciec Dariusza miał urojenia raz opowiadał o podziemnym mieście w którym rzekomo bywał po wojnie innym razem opowiadał że został zwerbowany do pracy w Amerykańskim wywiadzie i nawet nosił jakieś papiery do lasu i zostawiał w "punkcie kontaktowym".Jeśli nie wierzycie po pytajcie ludzi z Głuszycy z tak zwanej " koloni" .
  Odpowiedz
 16. Panie Karolu nie mam zamiaru zaśmiecać tego forum wpisuję się raz i ostatni wiem,że jesteście fanami różnej muzyki ale wklejam to tu nie dla kłótni ale żebyście obejrzeli jedynie ten klip i raczej jakie z tego klipu słowa płyną i to wszystko. A teraz wszystkie nacje podzielone i nie podzielone, które stoją jak i za Panem Darkiem i za drugim obozem. Nie muzyka ale słowa są ważne nie zmuszam nikogo żeby to polubił ,ale chociaż raz przesłuchał. Bo to czysta prawda i zamiast się kłócić bo to wszystko są tematy zastępcze jak obecnie Trynkiewicz obejrzyjcie to i zobaczycie, że ten chłopak niedługo za to co powiedział w tym klipie będzie samobójcą który grasuje juz dawno jak było z Panem L. i P. oto ten klip http://www.youtube.com/watch?v=X7s509jcVLU
  Odpowiedz
 17. Nazywam sie Sylwester Polak-2260Westerlo,Veldstraat3/15-Belgia-wpłaciłem na konto Pana Brożka raz-otrzymałem potwierdzenie wpłaty od Pana Brożka.Wpłaciłem 2 raz na konto Pana Brożka-podane tu -czyli identyczne jak na stronie Dariusza Kwietnia-wpłaciłem 10 lutego-zatem pieniądze sa w drodze.Numery konta mam ze strony Dariusza Kwietnia-są to prawidłowe numery konta.Nie jestem przez nikogo oszukany-pieniądze dochodzą.Pozdrawiam z uwagą-nie róbcie jak panowie.
  Odpowiedz
 18. Ja wpłaciłam na numer konta podany na Twoim blogu Karolu, na konto Caritas: 07 10205402 0000 0702 0020 5716
  Odpowiedz
 19. Numer konta jaki podałaś jest numerem konta Caritas diecezji Zielona Góra, zatem pomoc trafiła do rodziny tomasza - dziękuję w jego imieniu.
  http://kuria.zg.pl/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=72&Itemid=731
  Odpowiedz
 20. Sylwester, dziękuję w imieniu Tomka, na stronie Darka nieprawidłowe numery konta nie były non stop, a czasowo, na pewno w początkowych tygodniach akcji i przed zakończeniem jej numer był prawidłowy - tak więc wpłaciłeś na prawidłowy numer dwa razy - widać ludziom mającym uczciwe i szczere intencje los sprzyja, a oszustom nie sprzyja.
  Odpowiedz
 21. Mój apel: Karolu przywróć proszę poprzedni blask tego miejsca! Jak sam napisałeś "Dalsza dyskusja internetowa w tej kwestii nie wniesie nic nowego do tematu" A ludzie pałający swoją wielką nienawiścią do osoby Dariusza K. niech piszą na jego blogu swoje śmieci.

  Pozdrawiam całą ekipę ZGE
  Tomasz z Wrocławia
  Odpowiedz
 22. Tomaszu z Wrocławia wszystkie tutaj posty nie są żadnymi śmieciami tylko BARDZO istotnymi informacjami. Wszystkie posty pisane są we wzorowo kulturalnym tonie co tylko dobrze świadczy o piszących jak i samym tym blogu. Powiem więcej dopiero teraz ten blog nabrał blasku w zestawieniu ze szkodliwą i bardzo niewłaściwą działalnością Dariusza Kwietnia. Na tle bzdur jakie głosi Kwiecień i na tle jego żałosnych pokazówek w terenie to co tu pokazuje Karol Sawiak wydaje się być tym do czego Kwiecień nigdy nie dorośnie i nie dorówna.
  Odpowiedz
 23. Anonimie. Z tym:
  “środa, 12 lutego 2014
  Prognoza jak za PZPR
  Teraz jestem w łodzi sypie jak z ohoho , a dzisiaj miało lać , chłopaki na lotnisku zgłupieli . Samoloty lądują , a tu deszczu nie ma tylko śnieg . No i gdzie ta zima ....
  Autor: Darek o 12:59 “

  Zrodlo:
  http://moje-riese.blogspot.com/ "
  Się akurat zgadzam. Tego dnia nie było niemal śladu po ostatnich śniegach. Byłem akurat w pracy, w terenie. Sprawdzam regularnie prognozy na Newmeteo i zapowiadali większy deszcz około 10 rano.Znajomi się śmiali bo niewiele na deszcz wskazywało. Wszedłem na chwilę do... powiedzmy "budynku" i byłem nieźle zaskoczony po wyjściu gdy wszystko było przykryte sporą warstwą białego, mokrego śniegu, a śnieg padał nadal i to bardzo gęsty.
  Wiem, ze pan Kwiecień mówi różne niedorzeczności bo sam to zauważam ale czepianie się dosłownie wszystkiego co powie jest już przesadą, a z tym śniegiem to tego przykład.

  Sam widzę co wygaduje ten pan na YT, co pisze w swoim blogu. Smutne to. Smutne jest także, że ma obrońców, którzy wierzą w każde jego słowo, a są to często młodzi ludzie, którzy wolą czerpać wiedzę historyczną z takich źródeł niż z tych, z których powinni bo ta wygląda atrakcyjniej. Faktem jest, iż pan Kwiecień ma dar opowiadania oraz ma pewną charyzmę. Niejednokrotnie porównywany jest do Bogusława Wołoszańskiego, który także pozostawiał w swych audycjach wiele niedomówień podsycających fantazję widza aczkolwiek nie zmyślał i raczej trzymał się faktów czasem zasiewając jakieś wątpliwości wobec nie do końca poznanych przez historyków tematów. Taki przykład. Program o Konewce. Wołoszański pokazuje korytarz zalany wodą. Opowiada tradycyjne "Co ta może być? Nie wiemy. Być może jest to zaminowane bo często takie tunele zaminowywano." Itd, itp. Wodę po latach wypompowano i było tam.. nic tam nie było bo to był łącznik z przybudówką czy tam czymś innym.
  Niemniej pan Kwiecień posuwa się dalej bo tworzy historię na nowo, wymyśla nowe teorie o faktach doskonale znanych, zmyśla na poczekaniu czym jest to co pokazuje (na przykład wrona w tarczy to według niego logo 2. SS Panzerdivision Das Reich, podczas gdy jej symbolem były dwa runy "Sig" jeden na drugim /akurat bronią pancerną III Rzeszy się ineteresuję więc rzuciło mi się to w oczy/ A jak on o tym mówi. Spoza kamery, niby w tajemnicy bo to przecież wielka tajemnica, że symbol to symbol). Wymyśla kaliber pocisku "kaliber 249 kilogramów". No. Anglicy podawali w funtach ale Niemcy czy my raczej używamy milimetrów do tego celu. Wiele takich kwiatków można w jego nagraniach i wypowiedziach znaleźć.

  Jeszcze kilka słów o jego sympatiach do ZSRR, komunizmu. Zauważyłem na jego... hmm "vlogach" (tak to się chyba nazywa), że otacza się książkami publikowanymi za głębokiej komuny. Można więć przypuszczać, iż z nich czerpie część swojej wiedzy. Sam miałem okazję przeglądać lub czytać wiele takich książek wydawanych od końca lat 40 tych do 70 tych-80 tych. Zawierają często takie bzdury i tak bardzo subiektywne treści, że aż się odechciewa tego czytać. Oczywiście musiały to zawierać bo czuwali cenzorzy z ministerstwa propagandy ale takie publikacje nie przedstawiają żadnej wartości bo są to zwykłe gnioty propagandowe. Niestety nawet wśród lektur szkolnych dla szkół średnich trafiają się niektóre z nich. Jeśli to źródło wiedzy pana Kwietnia to faktycznie może on postrzegać historię przez ich pryzmat. On postrzega, a nie może bo kwestia omawiania i opisywania Kościoła Katolickiego ("KK") w blogu pana Dariusza dobitnie tego dowodzi- żywcem niemal wyjęta z publikacji pisanych na zamówienie partii robotniczej. Co istotne to mu może przysporzyć nawet sympatyków bo obecnie komunizm, miłość do Rosji i jej przywódców, rusofilia, nienawiść do chrześcijaństwa są na topie w naszym kraju, a retoryka rodem z głębokiego PRL jest powszechnie stosowana w mediach, wypowiedziach polityków czy w internecie. Zostawiam jednak ten temat bo nie o tym tu mowa. CDN
  Odpowiedz
 24. Ciąg dalszy (podsumowanie)

  Ponieważ, jak już wspominałem, pan Dariusz Kwiecień ma dar mówienia, przyciągania słuchacza i zaciekawienia go marzę sobie by wykorzystał ten dar mówiąc rzeczy poparte faktami i nie angażując się w gloryfikację komunizmu czy Armii Czerwonej (która, jak twierdzi, wyzwalała Europę).
  Marzę by on się zmienił bo obecnie sam marnuje swój talent.
  Odpowiedz
 25. On nie ma talentu tylko antytalent. Z tego punktu widzenia uwazam go za osobe fascynujaca - jako szczegolny przypadek. Kwiecien ma bardzo niskie kompetencje komunikacyjne - ciezko sklada zdania, jezcze gorzej jesli maja to byc zdania logicznie i stylistycznie spojne. W zasadzie z jego "audycji" i "prelekcji" nie wysuwa sie zadna mysl przewodnia. Jego "odkrycia" nie maja pokrycia. Argumentuje w taki sposob: "nawet Woloszanski potwierdza istnienie >>czegostam<<". Docieramy do audycji Woloszanskiego poprzedzajacej o kilka dni wpis Kwietnia i mamy: Woloszanski: "niektorzy mowia, ze >>costam<< gdzies istnieje". Metoda Kwietnia uraga wszelkim standardom, czy to publicystycznym, czy to naukowym.

  Co nie zmienia faktu, ze koles w sprytny sposob eksploruje legendy miejskie i fabule Powrotu do zamku Wolfenstein mieszajac z faktami i sensacjami Woloszanskiego oraz teoriami WItkowskiego. Przy odrobinie talentu literackiego mielibysmy hit na miare Dana Browna. Skoro taki grafoman odniosl sukces, to taka np. "Underworld - Riese mystery - rise of the Lycans" w rezyserii Pasikowskiego... O ja cie...
  Odpowiedz
 26. Suplement do powyższego: Dariusz Kwiecień współscenarzystą sequelu Wofenstein: NEW ORDER!

  http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=267331
  Odpowiedz

13 komentarzy:

 1. Po tym wszystkim każdy już wie jaki zrobić w terenie użytek z łopaty...

  OdpowiedzUsuń
 2. To skurwiel i kutas z tego Kwietnia.
  Lista jest dluga, grabi pod siebie tak ze zaraz zadlawi sie wlasnymi odchodami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panowie to dla mnie jest szok! Niedawno zaczalem czytac I ogladac p.Kwietnia. Teraz jestem na waszej stronce I juz nie wiem co mam robic, bo lopate juz kupilem I latarke satelitarna tez mam, bilet na samolot zarezerwowany do Polski , I co ja sie was pytam..., mam to sobie w tylek wlozyc!?
  Zniechecacie bardzo sugestywnie, ale nie na tyle bym nie chcial sprobowac.
  Pozdrawiam z za wielkiej wody, amator.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam wszystkich czytających tą stronę. Dobrze, że ona istnieje i mozna dowiedziec sie o wszystkich kretynizmach wypowiadanych przez Dariusza Kwietnia !! Jest to klamca, oszust i manipulant. Jak mozna wierzyć w te wszystkie brednie jakie On opowiada?? Jest zapewne szaleńcem, który chce za wszelką cenę posłuchu, nie ważne jak ale Kwiecień chce aby o nim mówiono. Jest szują, zlodziejem, a do tego smieje sie nam prosto w twarz, że dajemy się wciągnąć w jego intrygi. W calej historii jego opowiadań to tylko jego imię i nazwisko jest prawdziwe i potwierdzone urzedowo. Wszystko inne to fikcja przez Kwietnia stworzona na jego własne potrzeby aby Nami się bawić. Wóda wyźarła Darkowi wszystkie zdrowe szare komórki. Znam Go od lat i wiem jakim jest czlowiekiem. Mnie w niczym nie zaszkodził, jednak wielokrotnie próbował udajac przy tym niewiniątko. W porę sie zorientowałam i odsunelam od tej znajomości. Jest to patologiczny klamca !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. O tym kompleksie Riese można klepać niestworzone spekulacje/androny godzinami a pan Kwiecień po prostu uczynił sobie ze swego pustosłowia swoiste źródło dochodu. Informacje /rewelacje jakie serwuje są nieweryfikowalne dla przeciętnego odbiorcy a sam nie podaje praktycznie nigdy żadnych dowodów
  uwiarygadniających jego banialuki , w jego relacjach padają jedynie anonimowi świadkowie/osoby podobnie nieweryfikowalni jak i treści jego opowieści.
  Niech się lepiej weźmie za pisanie scenariuszy science fiction w otoczce tajemniczych nazistowskich badań/eksperymentów.
  To co znaleźli Alianci i Armia czerwona jako spuścizna badań naukowych III Rzeszy dawno zostało wykorzystane a reszta utajniona ,pozostały tylko mity pana Darka na temat wilkołaków w otoczce nazistowskiej genetyki, niestety helisę DNA poznawano dopiero w latach 50 tych
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Podw%C3%B3jna_helisa
  Jedyne co pan Kwiecień skutecznie eksploruje to nadpobudliwą ciekawość jego słuchaczy bo jakieś Riese czy inne sztolnie/groty były już setki razy odwiedzane przez setki zapaleńców a te jeszcze nieodkryte dopiero czekają lecz nie na fantastów tylko faktycznych poszukiwaczy.
  Ogólnie to pan Kwiecień jest wyraźnym konfabulantem tworzącym w oparach tajemniczości totalnie nieweryfikowalne a czasami z deka niewiarygodne historie o rażących bredniach/kłamstwach pod kamerę nie wspominając.

  OdpowiedzUsuń
 6. JA POWIEM JEDNO, Nie ma większego chama , natręta, judasza i oszusta jakim jest kwiecień. Małą literą kwiecień bo nie zasługuje na dużą. W górach Sowich jest on dobrze już znany. Pozdrawiam wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 7. Robicie Panowie dobrą robotę ujawniając arte-kłamstwa tego kwiecistego psychonauty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widuję często D.K. w Łodzi na skrzyżowaniu przybyszewskiego/tatrzańska w godzinach porannych (ok 6.30) czyżby z lokalnej kwiaciarni sieci Skrzydlewskiej bierze on swoje kwieciste opowieści dziwnej treści?😊

  OdpowiedzUsuń
 9. @Do Anonima, Up. Jak dasz radę zrób jakieś fotki/filmik z ukrycia co tak nasz znawca kupuje rano ;d Obstawiam, że gorzałę hehe :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja go podziwiam tzn jego fantazje (moje dzieci twierdzą ze bajek nie potrafię opowiadać)

  OdpowiedzUsuń
 11. ja pana darka jak on sam mowi biore przez palce jeśli jest oszustem to do sądu tyle zdrowia wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kwiecień, oddawaj dychę co mi wisisz za płyty jeszcze z Harmonii Kosmosu.
  Krzysztof R.

  OdpowiedzUsuń
 13. W filmach kwietnia jest ok 50% prawdy. Czesc to wymysły a cześc fakty i cytaty z ksiażek lub opowieści znane miejscowym od lat.Być może jest chory psychicznie . Niestety strasznie zakłamuje fakty a szkoda bo to b ciekawy teren turystycznie i nie trzeba bajek opowiadać.

  OdpowiedzUsuń

KWIECIEŃ TO KŁAMCA I FAŁSZERZ HISTORII, MITOMAN I PARANOIK, A NA DODATEK KAWAŁ CHUJA :)
Kwiecień to sexkamerkowy dziwkarz występujący na sex kamerze w serwisie zbiornik ze slodkacycatka25
To człowiek, który przyniósł bombę na ośrodek pod Soboniem.
A JEGO SYNALEK ADRIAN KWIECIEŃ TO ĆPUN I DILER NARKOTYKOWY.
O szczegóły pytać w komentarzach i szukać na blogu.