czwartek, 14 stycznia 2016

JAK NAS "WODZOM" TAK O NAS "MÓWIOM" I "PISZOM"

Czekają nowe tematy do opisania, ale postanowiłem zrobić mały przerywnik i wstawić "pewnom" "ciekawostkem."
Zerknijta łaskawie na odpowiedź kwietniowego orła poprawnej pisowni i ortografii:
screen pochodzi z tematu na blogu kwietnia: http://moje-riese.blogspot.com/2016/01/niemiecka-hydra-podnosi-eb.html?showComment=1452609035282#c6470163659209862122

Widzisz kwiecień musisz zrozumieć, że tak nas "widzom" w tej całej Europie jak tacy jak ty "piszom" i "mówiom"
Orle i sokole poprawnej Polszczyzny sam się przyczyniasz kaleczeniem Polskiego języka i pisowni do tego, że mają nas za idiotów, analfabetów i debili.
Już ci pisałem, że musisz rozpocząć od nowa całą edukację od szkoły podstawowej, bo inaczej każdy z jako takim wykształceniem będzie cię miał za analfabetę, nieuka i tłumoka zwykłego wsiowego tłuka, co to nie zna podstawowych zasad poprawnej Pisowni.
I ty z takim poziomem analfabetyzmu zabierasz się za historię i odkrywanie jej tajemnic?
Dzieci ze szkół podstawowych biją cię na głowę w poprawnym pisaniu po Polsku.
Robisz tak kardynalne błędy ortograficzne, że jesteś pośmiewiskiem niczym ten Dyzma z powieści Tadeusza Dołęgi Mostowicza.
Bo widzisz kwiecień rzeczą ludzką jest zrobić błąd ortograficzny w trudnym wyrazie, ale są takie wyrazy, które są podstawowymi i nawet największe tłumoki potrafią je poprawnie napisać. A słowo widzą jest tym najłatwiejszym do zapamiętania i podstawowym w dodatku fonetycznie słyszalnym spółgłoska po samogłosce więc trudno to słowo źle napisać mając dobry słuch.
Tak samo jak kiedyś napisałeś "rzołnież" zamiast żołnierz bo się odmienia na żołnierski, co wbija się dzieciom w szkołach podstawowych na pierwszych lekcjach ortografii.
Ale tyś tego nie zapamiętał bo to wykraczało poza ramy objętości twojego rozumu. Jak więc ten ciasny umysł może pomieścić wiedzę-tę prawdziwą- niezbędną do zgłębiania tego co może się kryć w tzw. drugim planie?
Ty matoł kwiecień jesteś i nigdy niczego nie odkryjesz. Masz na to zbyt ciasny umysł, zbyt mało pojemny, ale za to skłonny do tworzenia na potrzeby chwili własnej historii,  którą tak samo zapominasz po pewnym czasie, co widać po tym jak często sam sobie przeczysz i mówisz o tym samym co innego niźli kiedyś.
A to właśnie wynika z ciasnoty umysłu i wrodzonego-tak wrodzonego tumanizmu, kwiecień.

DODATEK 1 15stycznia2016

KOLEJNY PRZYKŁAD WTÓRNEGO ANALFABETYZMU
Kwiecień "miszczu" bijesz rekordy w tumanizmu, ale jak widać "tfoim" "kuplom" z neta, którzy ci tak ochoczo klaszczą  nie przeszkadza, "tufj" kompromitujący cię analfabetyzm.
Każdy normalny na twoim miejscu spaliłby się ze wstydu za takie błędy, ale nie ty. Ty jesteś do tego stopnia bezczelnie niewzruszony z tego powodu, że to tylko dobitnie zdradza jak bardzo lekceważysz Polskę i Polaków kalecząc ten nasz piękny język.
Dajesz nie tylko zły przykład pisaniem z błędami oraz robisz kurwę z całego tematu, ale lansujesz przy okazji negatywne wzorce postaw wpisując się tym samym w ten antypolski nurt zabijania w Polakach troski o to co Polskie. Zaczyna się od bezczeszczenia języka, a kończy się na mordowaniu danego narodu ze zniszczoną tożsamością. A język danego narodu i dbałość o jego poprawność należy do podstawowych trosko każdego patrioty. Ale nie dla takiej antypolskiej świni kwiecień jak ty. 
Ty niszczysz Polski język i prawdziwa historię, inny zniszczy podstawowe wartości narodowe i za ileś lat czy dekad będziemy mieli dzięki takim jak ty społeczeństwo bez tożsamości.  Czym to się może skończyć nie muszę pisać. Przyjdzie kolejny okupant i będzie wiedział, że zniewolenie narodu pozbawionego tych podstawowych wartości będzie łatwiejsze. 
I, albo ty kwiecień tego nie rozumiesz, albo rozumiesz, a tendencyjnie robisz błędy, wypaczasz historię, stawiając Polaków w negatywnym świetle i pozbawiasz ich tych wartości by zniszczyć ten naród.
Stawiam na jedno i drugie pierdolona antypolska świnio.


Dziś będzie bez wizytówki.

50 komentarzy:

 1. materiał z 2011 praktycznie nic się nie zmieniło ale niektóre kobiety w materiale to zwykłe cwaniary

  https://www.youtube.com/watch?v=2ygNHXqf9zo

  OdpowiedzUsuń
 2. "Orle i sokole poprawnej Polszczyzny sam się przyczyniasz kaleczeniem Polskiego języka i pisowni do tego, że mają nas za idiotów, analfabetów i debili."

  Nikt na zachodzie nie czyta takich bredni, i nie mają nas wcale za idiotów , analfabetów i debili.

  Jeśli już to za idiotę analfabetę i debila mają kwietnia.

  OdpowiedzUsuń
 3. " Już ci pisałem, że musisz rozpocząć od nowa całą edukację od szkoły podstawowej, bo inaczej każdy z jako takim wykształceniem będzie cię miał za analfabetę, nieuka i tłumoka zwykłego wsiowego tłuka, co to nie zna podstawowych zasad poprawnej Pisowni."

  To powyżej jest niezgodne z prawdą, " będzie cię miał" w czasie przyszłym ?. On jest analfabetą i wiejskim tłukiem, a na dodatek kretynem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kfiecien ! zabacz pastuchu Gluszycki jakie znalezisko!

  Kfiecien ... pytanie do Ciebie bos bystry jak woda w klozecie-)
  jak to sie stalo ze srebra znalezione w Rosji w tajemniczym palacowym pokoju , stoja na NIEMIECKICH NAPISACH !!!! hehehehe.!!!hce bys rozwiazal zagadke i zapodal NAJPRAWDZIWSZA PRAWDE !

  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2012_06_16/78346571/


  A

  OdpowiedzUsuń
 5. kfiecien. glupi jestes. Polacy w Niemczech sa szanowani debilu, kupe naszych ma tutaj firmy i Niemcy u Polakow sa zatrodnieni matole zacofany:-) jest tutaj kupe Poskich izynierow, lekarzy,pilotow,maszynistow lokomotyw i dalszych innych cenionych zawodow ....kfiecien ty polglowie. tez do policji werbuje sie polakow. znam osobiscie polke policjantke ty jamochlonie -:)

  cyt. kfeitnia
  -----------------
  Odpowiedzi

  Darek12 stycznia 2016 15:30

  Pisze tak jak nas nas widzom w europie jak debili , Polacke .....

  -------------------


  A

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Bo na całym świecie o takich jak on szmaciarzach mówią ...chazarskie genetyczne zjeby.

   Usuń
 7. Pan Kwiecien jest bardzo inteligentny hehe. Wiedzą dorownuje pewnie Woloszanskiemu.
  Jak tak bardzo lubicie woloszanskiego to wyslijcie na niego SMS do telekamer2016.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kwiecień jak za długo baby nie będziesz miał i zbyt długo ponocujesz w terenie to tak ci się zrobi

  https://web.facebook.com/1428124220785695/videos/1656526344612147/

  OdpowiedzUsuń
 9. DODATEK 1 15stycznia2016

  KOLEJNY PRZYKŁAD WTÓRNEGO ANALFABETYZMU

  OdpowiedzUsuń
 10. śniegiem sypie he he kwiecień ma prawdziwy zimowy survival jeszcze mogło by tak -30 dowalić

  OdpowiedzUsuń
 11. Pewnie nie zauważyliście, ale w wiadomościach o 19:30 w 1 programie TVP zwykle w tle był zegar na... pałaćiu kóltóry a obecnie od kilku dni mamy zegar na wieży Zamku Królewskiego na Krakowskim Przedmieściu.
  Kwiecień i jego komusza swołocz pewnie mają smutne miny z tego powodu.

  OdpowiedzUsuń
 12. tomuś a może zamiast obrabiać dupsko kwietniowi wziąłbyś się za nautilusa? kurwy nautiliańskie znowu odgrzały kotleta ze zdanów, może by ich tak powkurwiać albo co i zepsuć im świętowanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoje zrobiłem, w ufo ze Zdanów nikt nie wierzy poza samym bernatowiczem i nowickim,który jak widać na ostatnim materiale bardzo się posunął w upośledzeniu.

   Usuń
 13. Po "pszeżkoleniu" u kffietniołaka hahahahha http://www.wiocha.pl/1309193,Typowy-rosyjski-komandos-na-przepustce

  OdpowiedzUsuń
 14. Opowiesci Kfffietniołaka "przygoda dziadka" http://www.chamsko.pl/71222/Przygoda_dziadka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie załapałem, ale zapewne to bardzo śmieszne :)

   Usuń
  2. No co? Kłamstwo goni kłamstwo a jak się zada konkretne pytanie to typ pogrąża się dalej ;)) no kłłłłiiiiiietniołak jak nic ;)

   Usuń
 15. zerknąłem i jakieś mało inteligentny leming reklamuje kwietnia cytuję

  "Polecam wykłady na YT Dariusza Kwietnia
  Ten człowiek wie o naszych terenach więcej niż Wołoszański."

  https://www.facebook.com/Wałbrzyski-Wałbrzych-Śródmiescie-803908909647855/

  OdpowiedzUsuń
 16. Zima się rozkręca. Czy Kwiecień dostał w końcu tę baranicę, czy nie? No chyba, że Skaldowie mu pożyczą!?

  OdpowiedzUsuń
 17. kwiecien w amoku nadal plodzi najprawdziwsze prawdy -)
  kwiecien slyszysz ty Gluszycki jamochlonie chcemy widziec zdjecie w Amerykanskim uniformie,twojego stworce !-)

  cyt. plody jamochlona z Gluszycy.

  ----------------------------------

  piątek, 15 stycznia 2016
  Zołniewrze USA w Riese
  Nie w roli jeńców tylko nadzorców ewakuacji Riese . Coraz śmielej temat wypływa z czeluści niewiedzy . Kilka relacji o barakach żołnierzy US army na terenie Głuszycy DZAT oraz w Pieszycach w 1945 , dowody przedmioty codziennego użytku np 25centowki srebrne bite w 1944 ,zasobniki wojskowe znajdowane po strychach itp. Brednie Jareckiego i nie tylko mówiące o czołgach z białymi gwiazdami na wieżach czekającymi na ludzi ze skrzyniami po drugiej stronie gór ( Waligóra Szpicak ) to nie brednie . Może to właśnie w Górach Rybnickich kryje się największa tajemnica Riese . Organizacja "Spinacz " nie na darmo działała na tym terenie . Czy zdjęcie mojego ojca w mundurze amerykańskim , które często publikowałem , nie zostały zrobione właśnie w Riese na te pytania nie mam odpowiedzi i chyba ich nie uzyskam . Gdy poruszam ten temat następuje swoista amnezja i strach ...
  . Zalewa mnie coraz większy strumień informacji bardzo Wam wszystkim dziękuje , moja prośba szukam z okolic Głuszycy osoby , która zna temat posiada pasję , do odpisywania w moim imieniu na maile kogoś w rodzaju sekretarki , sam nie jestem w stanie obrobić dwustu maili dziennie , tym bardziej iż większość czasu spędzam w terenie .Kontakt ze mną znacie .Nawet jest projekt założenia podstrony z listami od Was .
  Przyszły tydzień jestem w Łodzi , a następny w Warszawie niestety spotkanie na Modlinie jest już całkowicie obłożone nie ma wolnych miejsc , następne odbędzie się po moim powrocie z Londynu , Wszystkie informacje podam na blogu .
  Spotkanie w Arkadii już się rozpoczęło zaraz wychodzimy w Góry słońce , mróz , śnieg , piękne widoki super atmosfera humory dopisują relacja wkrótce .
  Do zobaczenia na szlaku .
  Autor: Darek o 08:35
  1 komentarz:

  Dawid247uk15 stycznia 2016 10:55

  normalnie pozazdroscic spotkania!
  Tez bym chcial sie z wami spotkac w Ries. Narazie czekam z niecierpliwoscia na Londyn.
  Pozdro z UK
  Odpowiedz

  ---------------------------

  coraz lepiej

  A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uinfpiątek, 15 stycznia 2016 22:22:00 CET

   zerknąłem i jakieś mało inteligentny leming reklamuje kwietnia cytuję

   "Polecam wykłady na YT Dariusza Kwietnia
   Ten człowiek wie o naszych terenach więcej niż Wołoszański."

   https://www.facebook.com/Wałbrzyski-Wałbrzych-Śródmiescie-803908909647855/
   Odpowiedz

   -----------------------------------------------

   Unif .
   Czy potrafili byscie przekazac P. Woloszanskiemu ten link z wyzej wymienionym przez ciebie materialem ? i innymi gdzie kwiecien zaczyna podszywac sie pod P.Woloszanskiego .
   Ten kom zapewne splodzony jest z inicjatywy kwietnia .

   A

   Usuń
  2. parę osób już wie strona została już zgłoszona muszą ją jeszcze poprawni politycznie obejrzeć, niestety zamieszczanie pewnych treści bez czytania i zrozumienia może mieć pewne skutki z usuwaniem takich stron, jak się zakłada stronę publiczną trzeba podać swoje dane osobowe a nie robić anonimowo i być pełnoletnim ta stronka jest szkodliwa rzekomo nastawiona patriotycznie ale to tylko pozory mi się nie spodobała to jakaś prowokacja warta zgłoszenia nie przedstawia żadnej merytorycznej wartości

   Usuń
  3. Ale mu jebie na dekiel.

   "The JIOA's recruitment of German scientists began after the Allied victory in Europe on May 8, 1945, but U.S. President Harry Truman did not formally order the execution of Operation Paperclip until August 1945."

   https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Paperclip

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_praska

   Zobaczcie kiedy ruskie zdobyly polnocne Czechy a kiedy amerykanie zaczeli operacje Papreclip.

   Tate nadawal w mundurze hamerykanskim a za nim siedzial NKWDzista, radiostacja bzyczala tate w czaszce, szczegolnie jak zapil pod Jeleniem to nadawal do Anglikow I Hamerykancow tajne raporty, pewnie kodowane w jidysz bo tate takim byl poliglota jak synek Darek Pinokio Kwiecien.

   Nie ma jak jebac chronologie wydarzen i pisac SF dla pelikanow.

   Usuń
 18. "Zalewa mnie coraz większy strumień informacji bardzo Wam wszystkim dziękuje , moja prośba szukam z okolic Głuszycy osoby , która zna temat posiada pasję , do odpisywania w moim imieniu na maile kogoś w rodzaju sekretarki , sam nie jestem w stanie obrobić dwustu maili dziennie"

  znów szuka jakiejś stukniętej dziuni z mieszkaniem, on to jak "tulipan" , co chwila to jakąś niemotę omota wycycka z kaski i szuka następnej "sekretarki".

  Dopiero co dostał kopa w dupę od księgowej, która do dzisiaj księguje swoje straty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tegos ie nie da zaksiegowac, to jest jedno wielkie manko.
   :)

   Chazar szuka kolejnej ofiary, gimby przyniosly hajsy wiec kupi sobie dezodorant, polknie przepisane tabletki na lepetyne i bedzie udawal normalnego.

   Usuń
  2. Tlumaczenie: "Jebie mi na leb, szajba mnie zalewa, szkuam frajera ktory bedzie mi robil za parobka, klamal w moim imieniu na necie, odpisywal na dwa emaile tygodniowo i mowil ze 200 dziennie oraz atakowal wszelkie osoby krytykujace moje pierdolniecie i konfabulacje."

   Napisz cos jeszcze, zeswirowany klamco, smiejemy sie z ciebie i twoich pelikanow jak przy dobrej komedii. Jebniety pseudologu.

   Usuń
  3. kwiecień na portalach randkowych laski próbuje wyrywać, mógłby lepsze teksty wymyślać, na pewnym forum dla skrzywdzonych panienek he he parę się już żali na tego oszusta niedługo zamieszczą jego profile he he

   Usuń
 19. od tak dla przypomnienia czasem trzeba przypomnień trochę wkurzyć kwietnia

  http://www.tactical.pl/forum/index.php?topic=69086.0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chłopaki mieli niezły ubaw , tu parę cytatów s forum surwiwalowców :-) :

   "Ale tak w sumie to gość jest bardzo dobry. Przeżyć jego szkolenie to prawdziwe wyzwanie mając w ekipie laskę z pralką, pożądlonego żołnierza z Iraku razem z zbłąkanym mistrzem krav magi. Do tego nigdy nie wiadomo czy tapczan uratuje nas przed śmiercią"

   "Widać, że Królik się nie zna Chichot
   Nie nosisz kukri ani szabli na EDC, to po pierwsze.
   Twoja puszka survivalowa nijak się ma do RWD - RatujSwojąDupę, to po drugie.
   Po trzecie zróbmy na Equi. zbiórkę cashu dla tego głąba na film pełnometrażowy! Spoko
   Zarobimy 5 razy tyle i będzie na nowe fajne t-shirty "

   "Kwiecień... to jakiś survivalo-dres biorąc pod uwagę jego znajomość tematyki, brednie o UFO i znajomość języka polskiego nie lepsza niż u przydrożnej Rumunki"

   " W Kwiecistym języku wszystko jedno czy to wyspy Bora Bora, Gujana - FR czy brytyjska to ten sam bush czy jungla.
   I nie ma wersalek więc chuj, a nie survival, każdy kto nie ma zestawu "z chuj wie jaką, tajemniczą podpałką" ten nie wie co to przeżycie.
   Super cicho bądź "

   " może to jakiś fake? Coś jak Gracjan. Też z Krakowa, więc może się znają? ;P
   A wie ktoś, jak to się zdobywa to coś do podsycania ognia?"

   "
   Chichot
   Aniele, przez Ciebie muszę teraz czyścić monitor i biurko, dawno się tak nie śmiałem jak po zobaczeniu jego zdjęcia. "

   " Ta... a spróbuj go jeszcze posłuchać na YT - zrozumiesz skąd ten wysiłek malujący się na fizjonomii... "

   Usuń
  2. Ale pojechali po kwietniołaku :-) :

   "Ja już od wczoraj zamiast EDC noszę zestaw RWD, w skład którego wchodzi krzesiwo, do wskrzeszania ognia, podsycacz w formie magicznych kostek oraz watolina. W tak ciężkich warunkach jakie panują w polskich lasach jest to zestaw obowiązkowy.

   Natomiast nie potrafię wyzbyć się miejskich nawyków, nadal nie potrafię "zrobić kupy" w lesie, mam nadzieję, że nic mi się nie stanie z jelitami."

   Bo do zestawu RWD trzeba dołączyć TojToja. Wtedy każda kobieta w lesie jest Twoja

   Usuń
 20. Mam przeczucie, że dzisiaj w Arkadii będzie ostra jazda - mistycyzm, wilkołaki, a do tego jeszcze Jarecki, to się nie może dobrze skończyć. Przewiduję, że co najmniej kilka osób nie dotrwa do zapowiadanego na godzinę 12 w niedzielę spotkania z tajemniczym panem Antonim. Głównym powodem ich absencji będzie z pewnością duża ilość wypitych mózgojebów, serwowanych przez kwietnia w celu wywołania u uczestników stanu umożliwiającego wyczucie obecności Jareckiego. Następnego dnia większość osób będzie opowiadała o jego fizycznej wręcz obecności, a Kwiecień te relacje będzie skrupulatnie spisywał i przedstawiał na kolejnych prelekcjach jako niezbity dowód na swoje poronione teorie.

  OdpowiedzUsuń
 21. kfiecien. glupi jestes. Polacy w Niemczech sa szanowani debilu, kupe naszych ma tutaj firmy i Niemcy u Polakow sa zatrodnieni matole zacofany:-) jest tutaj kupe Poskich izynierow, lekarzy,pilotow,maszynistow lokomotyw i dalszych innych cenionych zawodow ....kfiecien ty polglowie. tez do policji werbuje sie polakow. znam osobiscie polke policjantke ty jamochlonie -:)

  Tu cytat kolegi Abdula piszącego z Niemiec .I powiem wam że chłop ma racje !Niemiaszki zobaczyły czarno na białym co jest co ! Przez lata nam dokuczali i na nas pluli jak to mawiali ? - Polnisch Ausländer ???No to kara Boska na was spadła gebelsy -byliśmy żli macie lepszych ! :-))))) buhahahahah
  Chronos

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zobaczyxly baranie a potrafili docenic fachowcow matole jeden..czego polacy nie potrafilim kiedykolwiek.
   Natomiast takie otmenty jak ty obszczyplocie nie byli i nie beda akceptowane w jakim kolwiek cywilizowanym spoleczenstwie Jozio Chronosie ,zatem nie miej za zle ze Ci wpierdolono zakaz wjazdu do panstw wyzej rozwinietych kretynie !

   A.

   ps . Tomasz takie komy jak Jozia Chronosa to prowokacje ,i nie udezaja w kwietnia tylko we mnie i innych jacy pisza tutaj przeciw kwietniowi.
   Akceptacja tych komow przez Ciebie jest tym samym jak bys ty je sam napisal .
   Mamy przejsc na strone kwietnia ?
   Prosze Cie Tomasz o zamieszczenie tego koma.

   Chronos ty kretynie zacofany rowny KWIETNIOWI bo tylko tak mozna Cie okreslic, to nie blog dotyczacy wyladowania twoich problemow emocjonalnych , A DEMASKOWANIA I KARCENIA KLAMSTW KWIETNIA... i nie napierdalaj swojej zony z czego slyniesz internetowy bojowniku.

   Tomasz prosze wstaw ten post.

   Usuń
  2. Trzeba zacząć od tego że Niemiaszki jak to określasz nigdy na nas nie pluli. Pluli zaś politycy i chazary z niemieckimi nazwiskami. To samo jest tu dzisiaj, na Polaków plują chazary podający się za Niemców i chazary podający się za Polaków.

   Reszta minimalna ilość Niemców miała tak samo zryty beret przez media jak i dzisiejsi Polacy.

   Usuń
 22. https://www.youtube.com/watch?v=thlFAPGQTs8

  Luknijcie na to !!!!!
  Volk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niezłe,ale... poza jednookim to reszta ma niezbyt Słowiańskie rysy. Tak na marginesie.

   Usuń
 23. Bo kiedyś Polska była Wielka ,wielonarodowa Tomek ! Co ma za znaczenie jak wyglądasz ? Ważne jest tylko jedno ,kim się czujesz i za kogo walczysz !Szacun dla chłopaków !!!
  Volk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=VyFQ-9xihfU
   Szczyt polskiej inzynierii narodowej dumy.

   Usuń
 24. Popek dał czadu w prodii islamu i i ciapatych :-))) hehehehe
  Chronos
  https://www.youtube.com/watch?v=INOUfRXNYKw

  OdpowiedzUsuń
 25. Husaria wygląda jak z epoki, atak prawie linia ale brak tamtych koni niestety obecne się nie nadają, niestety szkolenie i wyhodowanie odpowiedniej rasy jest bardzo kosztowne, zadanie dla profesora historii zmyślonych kwietnia powiedz nam bo nie wiemy dlaczego Husaria przestał istnieć wiesz czy nie he he

  https://www.youtube.com/watch?v=AyJdeSslnys

  OdpowiedzUsuń
 26. znalezione w necie :
  Mało osób zdaje sobie sprawę z zapaści semantycznej, jaką nam nasi okupanci zafundowali po wojnie. Dziś nacjonalizm jest stereotypem negatywnym. Jak to wyglądało przed wojną? Przed wojną w obiegu funkcjonowały trzy słowa do opisu uczuć do narodu i państwa:
  1. Patriotyzm – miłość do własnego kraju.
  Nie trzeba było być Polakiem, by być patriotą. Byli np. Żydzi patrioci Polski albo Niemiec (np. Einstein), czy też Polacy patrioci C.K. Austrii. Patriotów Unii Europejskiej jeszcze nie spotkałem.
  2. Nacjonalizm – miłość do własnego narodu.
  O tym Polacy powinni doskonale wiedzieć, gdyż przez 124 lata nie mieliśmy własnego państwa, a naród przetrwał, na dodatek się bardzo rozwijał. Również Żydzi nie mieli własnego państwa przez 2 tysiące lat, a przetrwali jako naród. Podobnie Grecy. Obecnie Kurdowie nie mają własnego państwa. Nie trzeba było być patriotą, by kochać swój naród.
  3. Szowinizm – skrajna, wypaczona wersja nacjonalizmu, stawiająca swoją nację ponad innymi i gardząca innymi narodami.
  Tutaj jasny przykład to szowinizm niemiecki vel hitlerowski, który tępił Żydów oraz narody słowiańskie, nazywający te narody podludźmi, zaś german nadludźmi.

  Po wojnie zastosowano pseudoinformację dysymulującą. Patriotyzm i nacjonalizm połączono w patriotyzm, a szowinizmowi nadano nazwę nacjonalizm, tworząc tym samym stereotyp negatywny i ograniczając rozróżnienie tych pojęć. Obecnie prawie nikt nie używa pojęcia szowinizm, a nacjonalizm opisuje się w większości, jako zjawisko negatywne.

  Przykład przedwojennego użycia pojęcia szowinizmu:
  „Oprócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.” Antoni Słonimski poeta żydowski

  Volk

  OdpowiedzUsuń
 27. Uinf Człowieku zadawaj pytanie na miarę itelektu kwietnia !Z haubicy do muchy strzelasz :-)Tempa głupia i jedynie co, to bzyczy i wkurwia tym bzyczeniem -ale ktoś dawno temu wymyślił packę na takie upierdliwe muchy -w slangu kwietnia nazywa się to "MUCHOŁAPKA" :-) heheheheheh]
  Volk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra kwiecień kiedyś coś czknął o bitwie pod Grunwaldem chętnie posłucham he he zobaczymy jakie wilcze doły wymyśli he he

   Usuń
  2. Unif zadal dobre pytanie , ja jako gebels wolku wiem jaka jest odpowiedz !
   Polska nie zwyciezonna przez 125 lat husariie ROZWIAZAL POLSKI SEJM !!!! a to dla tego ze kurwa nigdy polak nie potrafil rzadzic a krolow polskich trzeba bylo stzukac za granica kraju ruski pomiocie !

   Usuń
  3. Może szpak zwabi dariusz kwiecień ala kotlet do muchołapki i pizgnie mu w dekiel aż mu się zrobi dzwon czyli die glocke :)

   Usuń
  4. Uinf, stanowczo za trudne pytanie dla tego głąba.

   Właściwym pytaniem na miarę jego pojmowania jest czy deska ze skrzyni wampira to deska ? :-).

   Usuń
 28. No i Szpilka leży w 9 rundzie na dechach po jednym celnym pizdnięciu. Nie lubię Szpilki bo jest bufonem i się za nadto sadzi. Ale ten nokaut przejdzie do historii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wywożą Szpilkę na łóżku z kółkami zapakowanego w jakieś kurwa rusztowania podobne do tych co kwiecień miał na nodze.

   Usuń

KWIECIEŃ TO KŁAMCA I FAŁSZERZ HISTORII, MITOMAN I PARANOIK, A NA DODATEK KAWAŁ CHUJA :)
Kwiecień to sexkamerkowy dziwkarz występujący na sex kamerze w serwisie zbiornik ze slodkacycatka25
To człowiek, który przyniósł bombę na ośrodek pod Soboniem.
A JEGO SYNALEK ADRIAN KWIECIEŃ TO ĆPUN I DILER NARKOTYKOWY.
O szczegóły pytać w komentarzach i szukać na blogu.