niedziela, 23 listopada 2014

MEGA absurdy w wydaniu upośledzonego pozera i pseudo znawcy historii-czyli choroba umysłowa nie tylko przybiera na sile, ale narasta parcie na szkło.


Zanim skomentuję co niektóre idiotyzmy jakie kwiecień wydalił ze swych ust zrodzone w chorym umyśle posłużę się kilkoma cytatami komentarzy pod tym materiałem na YT. Nie ma ich wiele bowiem niewiele osób jest w tematyce zorientowana i trudno im wyłapać absurdy jakimi karmi widownię ten przygłup, a jeszcze trudniej jest większości zweryfikować to co mówi i zauważyć, że to totalne głupoty wymyślone przez autentycznie NIEDOUCZONEGO TĘPAKA bez żadnej szkoły i przede wszystkim predyspozycji do zapamiętywania faktów, które sam je przeinacza by nadrobić te braki. Jednak zawsze jakiś % widzów jest obeznana w dziejach historii i oni na szczęście wyłapują to co kwietniowi brudna plugawa ślina na język przyniesie:

59:30 - Bogini płodności? U nas bogini płodności, miłości, rodziny nazywa się "Lela" (Dzidzileyla/Łada). Jest matką bliźniaków Lel i Polel (w legendach polskich znamy ich także pod imionami Waligóra i Wyrwidąb).

Darek już nie przesadzaj z tą tragedią II Rzeczpospolitej, bo zaczynasz kręcić.. :) Lubomirski i Zamoyski, Potoccy.. i mnóstwo mniejszych i większych właścicieli, nie miało wiele wspolnego z semityzmem, owszem Żydzi w Polsce zajmowali się bakowością i handlem, często przemysłem, ale kapitał był w dużym stopini Polski, a szlachta i ziemieństwo było właścicielami ziemi.. i na tym to polegało - - arystokracja, ziemiaństwo, szlachta, mieszczaństwo.. wszystko to zostało odebrane Polakom (prywatnym właścicielom) po wejściu Sowietów (ZSRS) po zakończeni II wojny światowej. Zamki, dwory, posiadłości, wszystko to odebrał komunimz i sowieci prywatnym właścicielom i zarządzała tym partia komunistyczna. Do 89 roku. Elity polskie mialy przed wojną bardzo dużo do powiedzienia i były wystarczająco silne, i wystarczająco zamożne, dlatego też nie obawiali się kapitału zydowskiego i wcale im to nie przeszkadzało. Tragedia wydarzyła sie dopiero po wojnie. Łódź była pod tym względem wyjatkowym miastem bo zajmowała się przemysłem włókienniczym, ale oglądnij sobie jeszcze raz Ziemie Obiecaną, tam jest postać Borowieckiego :) Może nie zauważyłeś, ale najważniejsza w całej tej historii.

Alex ! Darka ściągnąłeś - Jesteś wielki !!! Dzięki serdecznie. Porozmawiajmy TV to zajebisty kanał :-) Co do historii Słowian to na kanale Pawła Szydłowskiego jest ogromny kawał naszej prawdziwej historii a nie zakłamany bełkot akademicki czy w ogóle szkolny.

To nie jest dobry pomysł, aby ciągnąć ten wóz. 

Panie, zabytki znalezione odkopane przekazuje sie do najblizszego muzeum!!! nie dostaje 150 euro :)
, to dobre: jak sie nazywała bogini płodnosci rzepicha zona waligóry:))) co za bzdury....dlaczego pan april sie wypowiada w kwestiach pradawnych ziem polskich i mitologii jak nie ma pojecia...? a wiele rzeczy własnie zna z ....internetu:))
 co do tych dokumentów o ss: tak sie składa ze tez mam ten "dokument"czyli ksiązke ciekawą.....ale pan juz pieprzysz z polakami którzy w wehramchtu wstępowali: to było wsród kaszubów najcześciej tak że przychodzili niemcy po mężczyzne i kazali wybierac idziesz do niemieckiego wojska albo kulka w łeb lub ktos z rodziny lub wywiozą!!! to był najczesciej powód wsrod kaszubów no tutaj pana na nierzetelności już przyłapałem na całego!!!!
słowianie nie dodaje sie z POlanie:)))))))) no nie moge.....

...nie widze tutaj za bardzo powodu do tego aby pochwalac wypowiedzi na tematy pana kwietnia. nie jest autorytetem w żadnej dziedzinie, nie ma wykształcenia historycznego  - to tylko przykład....
dobrą lekcję historii proponuje Leszek Zebrowski!!!!

No to tyle komentarzy, teraz sam spróbuję zmierzyć się z niektórymi głupotami w tym materiale. 
Już na samiusieńkim początku gdy pojawił się prowadzący z kwietniem zasiadający przy stoliku/nie wiem jak wy/ odniosłem wrażenie, że prowadzący to paranoik. Pierwsze słowa jakie wypowiedział, pierwsze mimiki i pierwsze gibania ciała podczas zadawania pytania/zwróćcie na to uwagę/ pokazują, że facet jest na równi z kwietniem chory. To tak na marginesie z psychologicznego punktu widzenia.
Dobiło to wrażenie zadane przez niego kwietniowi pytanie: skąd się wzięła nazwa Słowianie?
Już zadanie takiemu debilowi takiego pytania, nieukowi i idiocie zakrawa na farsę bo to tak jakby zadać pytanie dotyczące budowy atomu hydraulikowi po podstawówce. 
Jednak kwiecień nie zrażony trudnością tematu i jego ZAGADKOWOŚCIĄ odpowiada, że Słowianie wywodzą się od Lechitów według jego znajomego badacza, a najprawdopodobniej od ludu zwanego Arianami gdzieś ze wschodu " od kultu słonecznego" Dobrnęliśmy właśnie w tej bełkotliwej odpowiedzi kwietnia do 2 minuty programu. Zwróćcie uwagę jakim kwiecień językiem mówi przez te niecałe dwie minuty. LUDZIE TOŻ TO JEST BEŁKOT NIEDOUCZONEGO HYDRAULIKA NIE UMIEJĄCEGO NAWET POWTÓRZYĆ WIEDZY PRZECZYTANEJ Z PODRĘCZNIKA LUB ZASŁYSZANEJ OD BYĆ MOŻE I HISTORYKA. Zwróćcie też uwagę na minę, miny prowadzącego w czasie gdy kamera pokazuje ich obu gdy kwiecień rozpoczyna ten swój wywód. Miny idioty i głupa-nie widzicie tego?
Ok, ale przejdźmy do poruszonego tematu. Co znalazłem w necie na temat Słowian. Otóż znalazłem nic. Czyli informacje, że pochodzenie Słowian jest tematem spornym i nie wyjaśnionym i, że temat ten pozwala ludziom właśnie takim jak kwiecień opowiadać na temat Słowian co im wyobraźnia podsunie. 
Na stronie: http://fronsac.republika.pl/slowianie/pochodzenie.htm znalazłem artykuł poświęcony pochodzeniu Słowian i już na samym początku jest informacja rozwiewająca wątpliwości:

O pochodzeniu Słowian napisano i powiedziano już bardzo wiele, ale do dnia dzisiejszego nie udało się w pełni odsłonić problemu. Praojczyznę Słowian próbowano już lokować w najróżniejszych miejscach posiłkując się przy tym niezwykle wyszukanymi argumentami na ich poparcie. Na miejsca, gdzie miała dokonać się etnogeneza Słowian wskazywano m.in. dorzecze Wisły i Odry, dorzecze Dniepru i Prypeci, tereny leśne zachodniej Rosji, obszary naddunajskie, Azję (obszary u stóp Uralu oraz za Uralem, a także nad Jeziorem Aralskim). W zasadzie jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia uczonych. 

Myślę, że ten fragment wyjaśnia wszystko, a po przeczytaniu całości artykułu na pewno więcej się dowiecie niż od tego downa kwietnia.

Ale zacytuję drugi fragment, który kompletnie obala brednie kwietnia jakoby Słowianie wywodzą się z jakichkolwiek dalekowschodnich ludów:

Dziś już prawie nikt nie ma wątpliwości, że autochtoniczny pogląd na pochodzenie Słowian (propagowany szczególnie przez polskiego archeologa prof. Kostrzewskiego - odkrywcę Biskupina) jest błędny, opiera się na wielu nielogicznych przesłankach. Wiadomo, że Słowianie nie byli znani Rzymianom. W źródłach rzymskich, które dotrwały do dziś, brak jest jakichkolwiek słowiańskich nazw miejscowych, imion, bądź przedmiotów. A tereny polskie były znane Rzymianom dzięki odwiedzającym je kupcom oraz państwowym ekspedycjom (jak choćby tej, która za czasów cesarza Nerona dotarła nad Bałtyk). Niestety rzymskie kroniki nie są precyzyjne w określaniu nazw ludów zamieszkujących ówcześnie dorzecze Wisły. Mowa jest o Wenetach. Wspomina o nich Tacyt lokalizując ich siedziby między Peucynami (ludem germańskim) oraz Fennami (ludem ugrofińskimi) i określając jako lud rolniczy bliższy Germanom niż koczowniczym Scytom. Ptolemeusz również wspomina o Wenetach, określając ich jako wielki lud, aby później wymienić go w niezliczonej ilości pomniejszych ludów w dorzeczu Wisły. Bardziej precyzyjna wydaje się lokalizacja Lugiów - plemienia bądź związku plemion (południowa część ziem polskich), wspominanych kilkukrotnie przez Rzymian. Dziś już wiadomo, że nosicielami kultur archeologicznych na ziemiach polskich w okresie rzymskim były plemiona germańskie: kultury przeworskiej (południowa Polska) - plemiona Wandalskie (prawdopodobnie określani jako Lugiowie) oraz kultury wielbarskiej (północna Polska) - plemiona Gotów i Gepidów. Ponadto brak jest jakichkolwiek śladów słowiańskich w nazewnictwie rzek, są one prawdopodobnie pochodzenia iliryjskiego lub italskiego. Powszechna jest ich wyjątkowa trwałość, mimo tego, że mieszkają nad nimi kolejno różne ludy. Tyle dowodów wystarcza, aby wykazać, że dorzecze Wisły i Odry nie nosi znamion słowiańskich w czasach rzymskich. 

i kolejny cytat:
Jeśli lokalizowanie praojczyzny Słowian na ziemiach polskich nie wydaje się sensowne, to gdzie ją umieścić? Należy posłużyć się hipotezami allochtonistycznymi, czy przyjąć, że Słowianie na ziemie polskie przybyli już "jako Słowianie". Teorie allochtonistyczne są poparte bardziej logicznymi argumentami, choć nie zawsze. Lokalizacja owej praojczyzny opiera się nierzadko na wybujałej wyobraźni uczonych. 
Na początek warto posłużyć się argumentami językowymi. Podobieństwo języków słowiańskich i bałtyckich jest uderzające. Szacuje się, że w językach słowiańskich i bałtyckich jest ok. 250 wspólnych słów. Języki słowiańskie i bałtyckie mają wspólne innowacje językowe niespotykane w innych językach indoeuropejskich oraz wykazują dużą archaiczność względem innych języków tej rodziny. Na tej podstawie wysunięto wniosek, że przez pewien czas w przeszłości istniała bałto-słowiańska wspólnota językowa, a przez to także istnieli Bałto-słowianie, którzy mieli zamieszkiwać leśne obszary dzisiejszej Białorusi i zachodniej Rosji, stykając się od północy z plemionami ugrofińskimi, a od południa z koczowniczymi ludami indoirańskimi. Zasadniczo Bałtom przypisuje się stałość siedzib i ogólnie nie ma większych wątpliwości, że w starożytności zajmowali tereny zachodniej Rosji mając za północnych sąsiadów plemiona ugrofińskie. W źródłach rzymskich pojawiają się nazwy plemion, które można odczytać jako bałtyckie (np. Galindowie wspomniani przez Ptolemeusza, lokalizowani po wschodniej stronie ujścia Wisły). Mowa też jest w rzymskich zapisach o Asetiach, dlatego ich południowi sąsiedzi Wenetowie (u Tacyta) utożsamiani są ze Słowianami i do dziś jest kwestią sporu czy rzeczywiście Wenetowie to Prasłowianie. Na poparcie tej tezy przytaczane są fakty, że gdy już bez wątpliwości w VI w. n.e. Słowianie ostatecznie pojawiają się w kronikach określani są jako Wenetowie lub Wenedowie (nazwa zgermanizowana). Ponoć w średniowieczu Germanie zwykli określać Słowian mianem Wenden. Przenoszenie nazw plemion i całych ludów było w czasach starożytności i wczesnego średniowiecza powszechnym zjawiskiem, można powiedzieć, że raz nadaną nazwą na danym obszarze określano kolejne ludy zajmujące go bez względu na ich pochodzenie. Istotnie w starożytności znany był lud Wenetów na północnym wybrzeżu Morza Adriatyckiego (który mógł wcześniej zamieszkiwać rozległe obszary Europy Środkowej). 

Wystarczy? Chyba tak by zauważyć chore spekulacje ku, którym dryfuje jak zwykle z resztą kwiecień. Down znalazł sobie kolejny temat do spekulacji i snucia chorych teorii.
Temat Słowian w wydaniu kwietnia uważam za zamknięty i reszty debilizmów wpasowanych w dodatku bełkot psychola komentować mi się nie chce i nie ma większego sensu.

KOLEJNY IDIOTYZM kWIETNIA
W 4:33 kwiecień STWIERDZA z pełnym przekonaniem, że bumerang nie wywodzi się od Australijskich aborygenów tylko od SŁOWIAN!
A co mówi o tym Wikipedia, której akurat bardziej ufam niż kwietniowi w kwestii pochodzenia bumerangu:
Bumerangbroń ręcznie miotana stosowana zarówno do polowań, jak i do walki. Obecnie służy także rywalizacji i rozrywce sportowej. Jego zasięg nie przekracza zwykle 150 m[1] i jest zależny od typu i ciężaru bumerangu oraz siły i techniki rzucającego[2]. Używana przez Aborygenów nazwa brzmi boo-mar-rang, czyli kij, który wraca. Powszechnie uważa się, że bumerangi mogą wracać do rzucającego, w rzeczywistości dotyczy to tylko niektórych odmian tego narzędzia. Użycie bumerangów jest powszechnie kojarzone z australijskimi Aborygenami, ale tego typu broń była znana i używana także w innych kulturach, między innymi w Europie (np. u dawnych Germanów), Starożytnym Egipcie, pd.-wsch. Azji oraz Ameryce Śr. i Pn.[2]. Aborygeni jako jedyni używali specjalnych lekkich bumerangów powracających do rzucającego[2].

Jak widać i tu w tak drobnej sprawie kwiecień dopuszcza się spekulacji nadużywając przypisywanie Słowianom wynalezienia bumerangu. Poza tym ruszmy logiką, jak można przypisywać wynalezienie Słowianom bumerangu skoro w ogóle cała historia Słowian jest tak niejasna i niepewna? 
No, ale kwiecień w swym wywodzie o bumerangu POWOŁUJE sie na książkę napisana przez świadków Jehowy, w której jakoby jest JAK WÓŁ napisane, że 1 bumerang znaleziono na ziemiach /tego kwiecień nie wyjawił/ i, że to Słowianie używali bumerangu! Kolejna wypowiedź bełkot i kolejny kit puszczony w obieg poprzez kanał jakiegoś idioty strojącego głupawe miny podczas wywodów kwietnia.

Proszę Państwa nie będę komentował reszty idiotyzmów tego nieuka bo wiele z nich kwiecień powtarza tylko, że w nowych kontekstach, ale odniosę się jeszcze do jednej kwestii krótko.
W 32 minucie kwiecień zaczyna opowiadać jak jakieś konsorcjum IG Farben wytaczało mu za coś tam procesy i jakoby owe konsorcjum opłaca MNIE za to bym prowadził tego bloga i atakował kwietnia. 
Przesłuchajcie tych kilka zdań tego idioty i zastanówcie się jak mu już musiało paść na mózg by wygadywać takie bzdury. W dodatku ten skurwysyn nazywa nas i tych, którzy nie łykają tych urojonych idiotyzmów zwykłymi chłopkami, a sam przecież cały czas od początku tej i nie tylko tej audycji posługuje się OGRANICZONYM językiem ubogim w odpowiednie słownictwo, którym kaleczy mowę Polską, nie potrafi jasno i klarownie opowiedzieć o szczegółach w jakie usiłuje nieudolnie wchodzić i nie daje po prostu rady wysłowić się w najprostszych kwestiach dokonując słownych ekwilibrystyk, niedomówień lub nagłych zmian wątków właśnie spowodowanych niedoborami językowymi. Tak więc zwykły prostaczek, chłopek z Głuszycy niedouczony świr i oszust nazywa innych tym czym sam jest.

Nie wysłuchałem całego tego bełkotu ograniczając się tylko do pierwszych minut i tych kilku od 32 minuty. Liczę na was, a właściwie nie liczę bo mam nadzieję, że nikt rozsądny nie sięgnie po wiedzę od takiego idioty i nawet nie zechce dla śmiechu tracić czasu na słuchanie prawie półtora godzinnego pierdolenia. 
Jednak jeśli znajdziecie jakiś inny absurd wart skomentowania to blog stoi dla was otwarty na dalsze polemiki i krytyki.OSTRZEŻENIE!
Kwiecień popada w coraz większe szaleństwo co widać i słychać.
Kwiecień nie ma nic do zaoferowania komukolwiek. Nie zna historii, przeinacza fakty, zakłamuje te znane i wymyśla nowe nie mające nigdzie potwierdzenia w dokumentach, ani u świadków. 
Nie posiada żadnej wiedzy nawet książkowej bo to co przeczytał w starych PRL-owskich książkach nasiąkniętych komunistyczną propaganda nie jest żadną wiedzą tak samo jak nie jest wiedzą czerpanie informacji z komunistycznych gazet, które potem Kwiecień wykorzystuje w swoich monologach na ekranie lub przed głupawą nie znająca się na historii publicznością na prelekcjach w dodatku przekręcając i te informacje lub na ich bazie wymyślając własne. Kwiecień z tej hochsztaplerskiej działalności czyni biznes do naciągania idiotów
STRZEŻ SIĘ I NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!
Uczestnicząc w jakichkolwiek wyprawach z nim wiedz, że facet nie ma uprawnień do prowadzenia działalności przewodnika, ani odpowiedniego przeszkolenia w zakresie pierwszej pomocy jak też nie dysponuje żadnymi środkami pierwszej pomocy. W razie gdyby komuś coś się stało na takiej wyprawie nie będziesz miał udzielonej fachowej pierwszej pomocy, ani nie dostaniesz w razie czego odszkodowania w wypadku utraty zdrowia. Tylko wyprawy z kwalifikowanymi przewodnikami gwarantują Ci pełne bezpieczeństwo i ubezpieczenie w razie wypadku.
JEŚLI ZOBACZYSZ GDZIEKOLWIEK KWIETNIA W ROLI PRZEWODNIKA TO WIEDZ, ŻE MASZ OBOWIĄZEK ZADZWONIĆ NA STRAŻ MIEJSKĄ LUB POLICJĘ I POWIADOMIĆ O NIELEGALNYM OPROWADZANIU WYCIECZEK, co jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny w wys. 500 złotych.

Nie zapomnij zapoznać się jeśli jeszcze nie znasz z wyczynami intelektualnymi Kwietnia:
WIZYTÓWKA DARIUSZA KWIETNIA
POZNAJ JEGO ZBYDLĘCIAŁĄ NATURĘ SCHIZOFRENIKA
http://ufo-relacje.pl/viewtopic.php?p=7240#7240

PS
A poza tym kwiecień to czerwony komunistyczny działacz i jak łatwo się domyślić ormowiec i ZOMO-wiec na co tu są dowody:


Bo ktoś kto służył komunie musiał być donosicielem, szpiclem i uchem komunistycznych partyjniaków.53 komentarze:

 1. Ale muszę coś dodać i zaprotestować, gościu który prowadzi te porozmawiajmy TV nie jest wcale walniety tak jak nasz daruś, on go zaprosił w jednym celu a cel jego jest prosty .....widzu popatrz i oceń .
  On ma te Tv po to, aby łamać programy czyli sposoby myślenia ludzi :
  http://porozmawiajmy.tv/o-odprogramowywaniu-programow-barbara-grzabkowiak-wolski/

  Tu to dobitnie w tym filmie widać, oceny bajek daro ma dokonać widz, jak widz jest inteligentny to zauważy koszerną manipulację jaka wciska daro, jeśli jest ograniczony to trudno, jego sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja myślę, że ten co prowadzi te programy to taki drugi kwiecień z tą różnicą, że sam się niewiele wypowiada bo jak widać nie jest za bardzo przygotowany do poruszanych tematów i tylko szuka jeleni chcących wystąpić w jego programie by zarabiać na reklamach.

   Usuń
 2. Koniczyna nadworny pajacu Kwietnia masz teraz pole do popisu by polizać dupsko swemu idolowi i pochwalić go za kolejną porcję głupot na jego blogu.
  Ten koniczyna to podobno Dariusz Jastrząb właściciel firmy Krosoft z krosna? Mam w Krośnie znajomych ciekawe czy go znają?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tu bym polemizował, ten gościu jest bardzo dobrze akurat do tematu przygotowany co można ocenić po innych jego audycjach, to że darowi nie przerywa w snuciu pierdół to inna historia. Polemizował bym także z tym niejasnym pochodzeniem nie Słowian bo Słowianie to ogólna nazwa wszystkich plemion z tych terenów. Ale co do Lechitów to wiele jest danych co skąd i dlaczego, nie biore tu pod uwagę Germańskich pierdół a tym bardziej kwietniowych pierdół. Bumerang został odnaleziony na terenach obecnej Polski i jest to najstarszy znany bumerang. To że Germanie i koszerniaki walą ściemę to nie oznacza że w niedostepnych publicznie opracowaniach nie ma danych kto tu mieszkał od niepamiętnych czasów i jak się zwał. Ale do tego to trzeba umieć czytać, a nasz znafca czytać niestety nie umie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja powiem tak, że ten gościu zapraszając Kwietnia do kanału pokazał, że

   wełna nie wełna byle dupa była pełna.

   Usuń
  2. Wcale nie trzeba znać tego bloga by wyrobić sobie zdanie na temat Kwietnia. Wystarczy wejść na jego bloga i przejrzeć ostatnich 15-20 wpisów. Każdy średnio inteligentny człowiek już po kilku zauważyć powinien, że prowadzi go idiota i intelektualne dno.
   Pan z porozmawiajmy.tv jeśli to zrobił i tego nie zauważył musi być równym Kwietniowi idiotą, a jeśli nie zadał sobie trudu by go zweryfikować to też jest idiotą bo każdy szanujący się redaktor prowadzący kanał społecznościowy winien dbać o poziom swego programu i nie zapraszać ludzi obniżających poziom.

   Usuń
 4. Inteligentny też się może na czubku poślizgnąć, mało takich tutaj nawet na tym blogu było ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzialem kilka audycji z tej porozmawiajmyTV, czasem sa tam ciekawi ludzie jak np. audycje o budownictwie ekologicznym czy Slowianach a czesem skonczone pierdolce jak Kwiecien czy inne czuby w dyndadelkami sprzedajajcy swoje parapsychiczne pierdoly.
  Taka alternatywna telewizja internetowa ale bez zjawiska sekty icyklicznych spedow jak u Zagrskiego, choc w wielu miejscach podobna.
  Koles choc zakrecony z tego co widze podchodzi z wiekszym dystansem do swoich gosci niz Zagorski, pyta I slucha a nie wyciaga tezy z dupy inie glosi prawd objawionych.
  Ciezko go jednoznacznie ocenic(przynajmniej dla mnie), generalnioe top chyba lepiej ze ta jego TV jest niz by jej nie bylo(wiekszy wybor jest lepszy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowni czytelnicy internetowi, słuchacze różnych stacji pseudo niezależnych, podziemnych czy opozycyjnych programów, serwisów paranormalnych i mniej lub bardziej normalnych, ezoterycznych, ufologicznych historycznych, itd.
   Wśród nich na palcach obu rąk, a nawet jednej można znaleźć zaledwie kilka, które prowadzone są przez ludzi NIE WYCIĄGAJĄCYCH do ludzi łapy po kasę w ten czy inny sposób, w tej czy innej formie. Reszta to są serwisy prowadzone przez cwaniaków, obiboków, oszustów, hochsztaplerów, bezrobotnych itp, którzy z działalności takiej zrobili sobie źródło dochodu. Takie serwisy jak niezależna.tv zagórskiego, paranormalium Sęka, INFRA Cielebiasia i Kuśnierza, Wolne Media nie wiem czyje, Zmiany Na Ziemi i pochodne serwisy, strony tego zjeba Rozbickiego czy choćby muszę wymienić strony Krzyśka Rogali lansujące reptalian i cała masa im podobnych z Nautilusem Roberta Bernatowicza na czele to są strony mające zarabiać pieniądze lub wyciągać na reklamach od ludzi kasę. Wszędzie tam gdzie macie do czynienia z reklamami czy jakąkolwiek formą wyciągania łapy do ludzi jest oszustwo i wciskanie kitu w mniejszym bądź większym stopniu. Porozmawiajmy.tv, i działalność kwietnia również przecież obliczona jest na zysk więc mówienie, że prowadzący porozmawiajmy.tv nie jest naciągaczem jest nieprawdą.
   Rozejrzyjcie się dookoła i policzcie ile z kolei serwisów uczciwie nie wyłudza od ludzi pieniędzy i prowadzona jest przez pasjonatów korzystających wyłącznie z własnych środków? Te osoby trudno posądzać o nieuczciwość i oszustwa. Jest kilka blogów historycznych gdzie chłopaki z własnej kieszeni wszystko finansują i dzielą się swymi odkryciami. Daleko sięgać blog Wojtka Oki, Karola i kilka innych wyleciałych mi z pamięci teraz to są blogi ludzi, którzy działają z pasją bez nastawienia na zysk. A działalność moja? Prowadze forum, które jest od kilku lat jest na prywatnym serwerze za, który rok w rok płaę ponad 700 zeta z własnej kieszeni? To są tylko drobne przykłady ludzi, którzy działają bez naciągania innych. Cała reszta to banda oszustów i naciągaczy i rzeczona tv pt. porozmawiajmy.tv należy właśnie do tych co chcą robić kasę na reklamach wpierdalanych przed każdym materiałem. A to, że czasem taki oszust zaprosi kogoś mądrego to wcale nie znaczy, że sam jest mądry czy poziom jego serwisu jest wysoki. Wynika to wyłącznie z chęci zysku i zaprasza się do takich programów byle kogo, każdego, nie ważne czy głupca czy mądrego by tylko zwiększyć oglądalność i zysk z reklam. Dla tego osobiście nie słucham żadnej z takich stacji no chyba tylko po to by napisać jakąś krytykę-wyjątkowo. Generalnie omijam takie serwisy z daleka z kilkoma wyjątkami i to wybiórczo by pokazać ludziom na czym polega ich oszukańcza działalność i nieuczciwość, co widać na moim forum na tych nielicznych przykładach w dziale http://ufo-relacje.pl/index.php?c=15

   Usuń
  2. Gdzie na Infrze są reklamy? Nawet specjalnie AdBlocka wyłączyłem i nie ma, prócz może zapowiedzi gazet. Profil na fejsie lajkuje około 3200 osób. Jest to raczej działalność pasjonatów niż komercyjna. Wiem, że ich artykuły pojawiają się w Paranormalium Onetu, ale sama w sobie Infra jest całkiem skromną, acz porządnie prowadzoną stroną z artykułami opatrzonymi licznymi przypisami.

   Usuń
  3. Drogi Archer naprawdę nie widzisz reklam na forum infra? Zwróć więc uwagę na winietki po prawej stronie głównej strony w kolumnie. Mamy tam okienka takich serwisów jak:
   Radio Paranormalium-serwis zarabiający wyłącznie na reklamach, NOWA ATLANTYDA-serwis posiadający na głównej stronie masę reklam do stron wyłudzających kasę od swych czytelników i słuchaczy w tym polecająca stronę Janusza Zagórskiego niezależna.tv łupiącego chyba najbardziej naiwnych ludzi zobacz jakie to strony i czyje!, Czas Tajemnic-strona, która również współpracuje z serwisami i je reklamuje, które wyłudzają od ludzi kasiorę sprzedając brednie w tym sławne NPN Marcina Mizery robiącego ze wszystkiego pomysł na robienie kasy,
   Talizman.pl-serwis TOTALNIE nastawiony na łupienie durnego ludu ezoterycznymi bredniami za niewąską kasę, Wojciech Chudziński-strona wciskająca ludziom książki o tematyce paranormalnej i Channelingowej czyli o rozmowach z istotami z innych wymiarów, paranormalne.pl-strona Stasiunia Barskiego naczelnego czuba od galaktycznej federacji światła mającego ogromny wkład w organizowaniu rozrywek paranormalnych za kasę dla naiwnych, no i na koniec CZARY MARY,PL serwis wciskający wszystko co się da sprzedać z pogranicza normalności naiwniakom i nie tylko bo gro z tych co takie serwisy odwiedzają to młodzi jeszcze poszukujący prawdy ludzie kuszeni przez te serwisy pozycjami i materiałami objawionymi za grubą kasę.
   MAŁO?
   Mówisz, że serwis infra nie reklamuje nic z czego czerpał by kasę? A to co powyżej to co? Darmowa przysługa? A to, że każdego roku na tym forum w dziale wsparcie Celebiaś i Kuśnierz wyciągają łapska do uczestników forum o zapłatę na utrzymanie serwera to co?
   Mój drogi Archer przecież to KÓŁKO WZAJEMNEJ ADORACJI napędzające sobie na wzajem klientelę w taki czy inny sposób. I naprawdę nie zauważyłeś tej siatki powiązań, koligacji, znajomości, zależności itp układów wzajemnego wspierania się by ostatecznie nie w tym to w tamtym serwisie klienta naciągnąć na kupno ezoterycznej książki, czasopisma, płyty czy uczestnictwa w jakimś paranormalnym spędzie organizowanym przez któregoś z wyżej wymienionych oszołomów?
   BRACIE! Na gwiazdę Syriusza PRZETRZYJ OCZY!

   Usuń
  4. I jeszcze jedno drogi Archerze zacytuję Twoje słowa:
   ///Jest to raczej działalność pasjonatów niż komercyjna. Wiem, że ich artykuły pojawiają się w Paranormalium Onetu, ale sama w sobie Infra jest całkiem skromną, acz porządnie prowadzoną stroną z artykułami opatrzonymi licznymi przypisami.///

   Otóż drogi Archerze to po pierwsze nie są pasjonaci tylko idioci jak wcześniej napisałem nakręcający popularność innym serwisom łupiącym naiwnych, których oni wychowują w tej wylęgarni idiotów zwanej forum INFRA. Zważ na tematy na tym forum w, których kilku cwaniaków pozakładało tematy podpuszczające całą możliwa czubownię do dzielenia się przeżyciami z wychodzenia z ciała, rozmowami z innymi wymiarami, bywania w nich lub posiadania z nimi kontaktów, To forum gdzie jeden przez drugiego opowiada jakie to on/ona nie miał przeżyć z pogranicza, z innego wymiaru etc. Dwa zjeby Celebiaś i Kuśnież nawet sobie 5 minut NIGDY nie zadali trudu by poobserwować niebo czy je rejestrować cyfrowo w poszukiwaniu nieznanych obiektów, nigdy ich nie widzieli, nie mają o nich żadnego pojęcia, a prowadzą serwis jakby byli jedynymi specami w tej tematyce, a prawda jest taka, że prowadzą go tylko po to by wokół tematu siać paranormalno, ezoteryczno, komercyjny smród wpasowując go w ten cały śmietnik o jakim pisałem w poprzednim poście.
   I Ty drogi Archerze widzisz w nich skromnych pasjonatów? i PORZĄDNIE PROWADZONĄ STRONĘ?
   PEŁNA ZGODA! Strona i serwis są bezbłędnie prowadzone by robić ludziom wodę z mózgów i nakręcać ich wyobraźnię masa tematów anormalnych, artykułów o absurdalnych treściach zahaczających o wszelkie możliwe mity, opowieści dziwnej treści począwszy o astralnych istotach, a skończywszy na wodnych nimfach kuszących na oceanach marynarzy, o Yetim z gór całego świata, czarnej stopie czy kurwa innych czarnych kudłatych ludach biegających po świecie nie wspomnę. TO MAJĄ BYĆ ARTYKUŁY zasługujące na pozytywną wzmiankę i pozytywny kontekst jaki wobec nich użyłeś?
   No bracie na boga Zeusa przetrzyj znów oczy i zastanów się co to wszystko ma wspólnego ze skromnością i pasją? Nic, a tylko z tworzeniem tła dla innych serwisów, których klientami będą czytelnicy tego bajzla, wylęgarni idiotów jakim jest forum INFRA.


   Usuń
  5. masz rację, wiele jest bzdur w internecie, a już tych związanych z tematami paranormalnymi i UFO, całe zatrzęsienie. Nie jestem fanem, nie mam takiej strony startowej, nie czytam namiętnie takich rzeczy. Tylko od czasu do czasu.

   W portalu Infra interesuje mnie ta lewa, szersza kolumna na głównej stronie oraz tematycznie ułożone menu. Z tym, że zaznaczam - na forum nie wchodzę. A i linki po prawej do tych różnych gazet mnie nie interesują.

   Na Infrze w tych miejscach, które wskazuję, znalazłem kilka razy interesujące mnie rzeczy, których próżno by szukać w polskim internecie. Często okazywało się, że były to tłumaczenia opracowań zagranicznych, z podaną bibliografią - więc mam w tym temacie dla twórców po prostu szacunek za ich pracę, całkiem rzetelne podejście do tematu, czy segregowanie artykułów w menu.

   Niektórzy wyśmiewają takie tematy, twierdzą że to strata czasu czytanie tego wszystkiego. Ja po prostu mam sentyment (nie będąc wyznawcą) z dzieciństwa do tematów UFO, motywów z Danikena czy krypto-zoologii, a przeglądając w wolnej chwili z sentymentu własnie Google pod tym względem - najwięcej sympatii znalazłem własnie do Infry za ich opracowanie swoich artykułów, z których dowiedziałem się o istnieniu wieli innych niewyjaśnionych spraw. Na tyle sympatii że "lajkuje" ich na fejsie i mając w CV trochę pracy w marketingu, jakoś specjalnie parcia na szkło (prócz linków do paranormalium) tam nie widzę, szczególnie przy tak małej liczbie followersów - no nie tak się kręci biznesy w internecie, zarabia na stronie ;) Ale to tylko moja prywatna opinia.

   Powiem tak - jeżeli ktoś uznaje że choćby 1 promil z dziwnych opowieści ma sens i że coś tam może latać sobie po naszym niebie, czy coś dziwnego może sobie hasać po lasach, albo gdy ktoś wierzy w duchy, to Infra pośród tych wszystkich bzdur w internecie, ze swoimi artykułami i opracowaniami prezentuje się naprawdę sympatycznie i porządnie (NIE PISZĘ O FORUM - NIE ZAGLĄDAM, masz rację co do jego zawartości).

   Jeżeli ktoś natomiast uznaje to wszystko za brednie, to i tak nie traci czasu na przeglądanie takiego contentu :)

   Więc nie ma co się denerwować :)

   Usuń
 6. Świadek czuba na Helu, kto go widział ?. Wszyscy jak jeden jego wymyśleni świadkowie nigdy się nie ujawnią bo nie istnieją.

  Pamiętam jeden film z Gór Sowich gdzie spotkali w lesie starszego gościa grzybiarza, Tytuł filmu że "rozmowa ze świadkiem". I co dalej ? kwiecień opowiada pierdoły wcześniej o wilkołakach i mutantach, potem zagaduje gościa przed kamerą o niewybuchy. Niewybuchy jak niewybuchy pozostały w ziemi wszędzie na całym świecie , więc gość kiwa głową i mówi zgodnie z prawdą że są niewybuchy i sam widział.
  Każdy widział lub czytał, że co jakiś czas saperzy coś wywożą. Na to ten drugi co kręcił pyta nagle dziadka czy widział lub słyszał o wilkołakach biegających po lesie, i dziadek robi wielkie gały i mówi ze nic nie wie i nic nie słyszał :). I to właśnie jest dauna świadek, o którym potem opowiada że mu coś ktoś potwierdza. Jak na razie to w żadnym filmie nie ma nikogo oprócz dauna i jakiś dzieciaków co słuchają jego pierdół z otwartymi dziobami.

  W każdym filmie rozmawia z politykami, z jakimiś niemcami, z jakimiś 90 letnimi ss-manami, jakimiś strażnikami Kay Mulerami, a nawet z wnuczką Himmlera :). A tak na prawdę to wszystko wytwarza się w jego łysej głowie na skutek oglądania internetu. Pieprzy że skarży go do sądu IG Farben, Bayer i Bóg raczy wiedzieć kto tam jeszcze.

  Jak za niego zabrał by się Bayer to zapomniał by że istnieje :). Prawda jest taka że nikt nie wie kto to kwiecień. Jakiś prezes lub prawnicy z koncernu Bayer wiedzą że na świecie jest jakiś daun z wioski Głuszyca co zwie się daro ?? :), Ot jakiś typek co próbuje kroić kasę na naiwnych i niekumatych osobnikach szukających sensacji tam gdzie jej nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gościu gada bzdury jak mało który, włócznia przeznaczenia była w Wiedniu, Norymberdze i tam spoczywała do końca wojny w specjalnym bunkrze przeniesiona z muzeum. Nigdy nie była w żadnym Spandau w Berlinie, ponieważ nie opuszczała Norymbergi.
  To jakieś głupoty dla nie znających historii. Wiele było relikwii które uznawano za włócznię jaką tą właściwą, lecz nawet żadna z tamtych nigdy nie widziała Berlina. tak samo jak całun Turyński. Gada trzy po trzy sam nie wie co większych głupot w życiu nie słyszałem . A jak twierdzi inaczej to niech coś potwierdzi archiwalnie, a nie jako dowód przedstawia jakąś opowieść Józka spod kartonu, którego nota bene nikt nie słyszał i nie widział.

  Jeśli twierdzi że wielu zaprzecza to niech kogoś poda z imienia i nazwiska.
  Jeśli twierdzi że ktoś coś powiedział to niech powie kto taki.
  Jeśli twierdzi że ma dowody to niech przedstawi.
  Jeśli twierdzi że był w muzeum to niech poda z imienia i nazwiska z kim rozmawiał.
  I tak dalej i tak dalej , jak na razie wszystko co mówi to, ktoś , gdzieś , coś. Nie wiadomo kto, co, i po co. Wszystko to S.F. nie sprawdzalne ponieważ tak kluczy że żadnego świadka lub dokumentu nie można zweryfikować ponieważ ich nie przedstawia. Dlaczego ?. Bo ich po prostu nie ma. Nie biorę pod uwagę jakiś dziwnych opowieści o krzyżykach, kubkach z targu lub małego pojemnika na wodę święconą, zapewne zwiniętego z jakiegoś wiejskiego kościółka.

  Jeśli Bayer podał go do sądu to niech pokaże cokolwiek urzędowego w tej sprawie. Nie pokaże czyli kłamie, bo nic takiego nie miało miejsca. To można odnieść do wszystkiego o czym bredzi. Dlaczego piszę bredzi ? bo to są brednie i nic więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałeś dopisać do tego , że do tego łże jak pies o historii.

   Usuń
 8. Już taka żenada że nie chce mi się nic pisać....,ale napisze hehhee...kolo co ten "wywiad" prowadzi to widze że też jakiś kosmita-tak z ryja-miejsce ...typowe dla fachowego nagrania hahhahahahaaa szkoda że garów nie wystawili byłoby tak milusio domowo hhhaahahaahahaha. Qrwa to ten Kwietniołak jednak czyta co się w necie dzieje,a tak to się zapiera że "a w życiu"...jednak zabiera artefakty-a się zapierał że "niieeeee nigdy w życiu"...i wqrwił mnie tekstem-harleyowcy noszą takie krzyże- KWIECIEŃ SZMATO MASZ PRZEJEBANE W GRONIE PRAWDZIWYCH HARLEYOWCÓW!!!! za sianie nieprawdy Qrwo!!!!!! Na Motobazar lepiej już Qrwo nie wchodź,dojdziemy "cię" obiecuję....

  OdpowiedzUsuń
 9. te jego filmy to filmy dla pacjentów, zresztą sam to mówi, nie ma żadnych dowodów wszystko sam zmyślił, słucha jakiś porąbańców i wariatów z psychiatruszki i wrzuca to w net, a czubki się jarają. Sam to w tym filmiku otwarcie mówi. no coment.

  Już nie raz to powtarzał, że ma coś z głową oraz jest wariatem, i ma nie potwierdzone opowieści od wariatów. O czym tu więcej rozprawiać. Czas zamknąć temat, a z czasem może i jakiś lekarz się zlituje i go zacznie darmowo leczyć. Nie ma wątpliwości że wymaga pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dariusz Kwiecień jak sam w tym filmie mówi, ma DAR , to jest DAR OPOWIADANIA GŁUPOT. :-). Tak zwany DARO GŁUPTAK :-). On się zjawia nad dziurą w ziemi, mówi że tam stało działo Gustaw o kalibrze milion dwieście i chce aby mu udowodnić że nie stało. A jak go ktoś pyta o dowody to mówi, że nie wie skąd to wie, ale wie . A jak wie to tak było :-). Napoleon he he.

  OdpowiedzUsuń
 11. Brawo dla HAREYOWCOW od prawdziwych eksploratorów

  OdpowiedzUsuń
 12. qrwa kwiecien poliglota spotyka ludzi z calego swiatam i z kazdym pogada... w esperanto ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Riese nowo odkryte podziemia nad Jeziorem Bystrzyckim - Ruczaj cz 1

  https://www.youtube.com/watch?v=ZbPYf3WVtJc

  Moim skromnym zdaniem do póki nie zostaną podjęte działania na wielką skalę przy użyciu ciężkiego sprzętu i zaangażowaniu dużej liczby pasjonatów to żadna tajemnica Riese i Gór Sowich nie ujrzy światła dziennego. Ale dobre i to bo tylko pokazuje ile jeszcze podobnych miejsc może tam być w, których może być wszystko od skarbów począwszy, składowisk broni czy środków chemicznych po grobowce więźniów pracujących przy budowie Riese.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypas. SGP z ziomkiem z agroturystyku ruczaj w rzeczce jak zwykle pelna klasa i profeska.
   W te wakacje bylem nad ta sztolnia i z kumplem mielismy pelna swiadomosc ze tam jest ta stara kopalnia, tylko nie mielismy sprzetu i ludzi. W okolicy jest jeszcze jedna szerzej nieznana, zasypana koplania ale to 'tajemnica', czas pokaze.
   :)

   Ciekawe czy zawal jest bardzo stary, czy tez wysadzili go niemcy tak jak szyb na szczycie gory.

   Usuń
 14. Muzeum Broni i Militariów Witoszów Dolny Świdnica
  https://www.youtube.com/watch?v=1YK_BmuTDEM

  Ale się downowi trafiło, tylko żal tego kolekcjonera, że nie wie jaki zjeb zawitał w progi jego niesamowitego muzeum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plecien boi sie po Riese chodzic to teraz do muzeum bedzie jezdził haha... no szkoda P. Gabrysia spoko gosc

   Usuń
  2. Starszy pan faktycznie spoko gość i żal go do tego stopnia, że nie wie jaka kanalia i skurwysyn, oszust i naciągacz do niego przyszedł i jego KOSZTEM chce zabłysnąć na YT przed głupimi naiwniakami. Gdyby gościu nie wydawał się taki poczciwy z miejsca bym go powiadomił jakiego chuja gościł u siebie, a tak liczę, że, albo sam to zauważy, albo dowie się z jakiegoś innego źródła i wyciągnie wnioski. Na takie kanalie jak kwiecień nie ma sposobu. Taki wkręci się wszędzie i w progi każdego nieświadomego człowieka by go uwikłać w swoje gierki, działania i znajomość. Bo ta szmata kwiecień wszędzie węszy nowych znajomości by pokazać na YT jakich to on nie ma fajnych ludzi koło siebie, którzy go wspierają. A za jakiś czas powie w kolejnej audycji, że pan z Muzeum Broni i Militariów z Witoszów współpracuje z nim a nawet korzysta z jego wiedzy!
   Tylko, że pan z tego muzeum nigdy o kimś takim jak kwiecień nie słyszał i nie ma pojęcia na jaką skalę to szkodnik, oszust i naciągacz. Zapewniam was, że ta szmata kwiecień wykorzysta nie raz tą znajomość dla własnych celów i gotów go jeszcze wplątać w jakieś układy z, których temu człowiekowi będzie niezręcznie się wycofać. Znając naturę kwietnia zaraz mu coś obieca, zaproponuje wymianę lub chęć pożyczenia jakiegoś eksponatu.
   kwiecień to wyjątkowe bydle świadome tego i podstępne bo szuka wszędzie ludzi na plecach, których mógłby czymś zabłysnąć.
   Facet zbierał kolekcję dziesiątki lat, a tu zjawia się takie coś jak kwiecień i obiecuje rozpropagowanie na YT jego zbiorów by później chwalić się wielkimi zasługami, że pokazał ludziom takie skarby. Już widać na YT głosy pełne zachwytu, że daruś skręcił super materiał, a co będzie później? Banda głupców z YT będzie piać na jego cześć, że wydobył z jakiegoś zapomnianego zapadliska takie fajne rzeczy i pokazał na YT. Szkoda mi tego pana, że trafił na takiego łajdaka.

   Usuń
  3. Poczytał tutaj że w tych rąbniętych filmikach występuje sam i nie ma świadków na potwierdzenie tych bredni, to sobie wymyślił że poleci do prywatnego muzeum, i jak nakręci filmik z właścicielem to się uwiarygodni. Taki następny chwyt marketingowy, zaraz pewnie będzie...brawo panie darku, podziwiamy. A na You Tube wcześniej były już sprawozdania i relacje z tego muzeum. Ale on powie ja to odkryłem, tak jak gada wszędzie iż odkrył w 2012 że Riese istnieje:-). No bo przecież jest era przed kwietniem kiedy Riese nie było, i po kwietniu kiedy on Riese odkrył :).

   Usuń
 15. Zawsze robimy profesjonalnie sprzet, pozwolenia , zabezpieczenia. Zal mu dupe sciska ze to my weszlismy pierwsi do sobonia, a on włazi tylko do studzienek hehe

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawe kto da czubkowi jakiekolwiek pozwolenia na eksploracje, nikt nie jest samobójcą,no chyda, ze na penetracje studzienek odwadniajacych heheheba . Chociaż w sumie to czlowiek orkiestra saper ,wojak, przewodnik, surwiwalowiec , strazak, przewodnik, historyk, poliglota, ufolog itd....

  OdpowiedzUsuń
 17. Drodzy czytelnicy czasami niektóre wasze komentarze zawieruszają się w pocztowej informacji i trzeba je akceptować poprzez panel blogera. Właśnie okazało się, że kilka jest do zaakceptowania z kilku dni wstecz, a nawet wcześniej dla tego przepraszamy, że czasem ujdą niektóre naszej uwadze tym bardziej, że bloga obsługujemy raz z komputera stacjonarnego, raz z tabletu, a raz ze smartphona. Sprawdźcie w ostatnich dwóch tematach czy się pojawiły, a na przyszłość jak zobaczycie, że długo ich nie ma to dawajcie znać lub je sobie zapisujcie na brudno na wypadek nie wskoczenia w bloga bo i tak czasem się zdarza.

  OdpowiedzUsuń
 18. A skoro już mowa o tych opozycyjnych mediach to co Tomku jako obserwator nieba uważasz o chemtrails? Czy to bzdety tak jak te jaszczurki Rogali i wilkołaki czy faktycznie coś jest na rzeczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie sądziłem by ta banda "nieznanych naczelników" którym służy inna banda sługusów w rządach wszystkich krajów chciała sama siebie truć. Przecież mieszkają wśród nas i udają tylko kosmitów.
   Rządzący to przecież tacy sami ludzie jak my więc jaki byłby sens truć ludzkość czymkolwiek wiedząc, że wiatr i tak może powiać jak zechce i truciznę przywiać też i na ich domy, urzędy i miasta w, których mieszkają koło nas?

   Tyle tytułem wstępu.
   Swego czasu sądziłem, że skoro tak to to owe smugi może służą maskowaniu się nieznanych obiektów latających, które są faktem o czym świadczą tysiące obserwacji ludzi w tym i moje. Szczególnie własnie w takich smugach za samolotach, co widać na niejednym zdjęciu czy filmie amatorskich łowców UFO. Niemniej coś mi tu nie grało. I pewnego razu obejrzałem film pt. Chmury słuchają się gwiazd, w którym Duński naukowiec udowadniał, że od promieniowania kosmicznego i jego cyklicznych nasileń zależy ilość rozpylonej pary wodnej w naszej atmosferze. Innymi słowy według niego od natężenia tegoż promieniowania zależy stopień perlacji wody w naszej atmosferze, a zatem ilość tworzonych chmur, które odbijają promieniowanie słoneczne prowadząc do ochładzania się klimatu.
   Duże promieniowanie-duża perlacja wody w atmosferze-duże odbicie promieni słonecznych=oziębienie klimatu. I na odwrót małe promieniowanie-mała ilość chmur=ocieplenie klimatu. I by zapobiec temu ostatniemu trzeba to promieniowanie słoneczne odbić by ostudzić klimat. I stąd moje ostateczne przypuszczenie, że tzw. Chemtrails to nic innego jak rozpylanie substancji obojętnych wytrącających z atmosfery parę wodną dzięki czemu łatwiej powstają nie tylko chmury na danych obszarach, ale taka jakby cienka mglista warstwa pary mająca za zadanie odbijanie promieni słonecznych.
   Dziś uważam, że smugi te wcale nie mają służyć NOL-om do maskowania się w nich podczas lotów na średnich wysokościach co nie znaczy, że ci co latają tymi obiektami nie wykorzystują ich do takich celów skoro już są. Ale to marginalna kwestia.
   Więcej wniosków opisałem na swoim forum tutaj gdzie też zamieściłem aktualny link do tego filmu, o którym wcześniej wspomniałem, a który powinien obejrzeć KAŻDY kto chce znaleźć rozwiązanie zagadki tych smug chemtrails:

   ZMIANY KLIMATU MOGĄ ZALEŻEĆ OD PROMIENIOWANIA KOSMICZNEGO
   SMUGI ZWANE CHEMTRAILS NIE SŁUŻĄ CHEMICZNYM OPRYSKOM TYLKO ROZPROSZENIU SIĘ PRZEZ CO TWORZĄ CHMURY ZAPOBIEGAJĄCE NADMIERNEMU OGRZEWANIU ZIEMI PRZEZ SŁOŃCE

   http://ufo-relacje.pl/viewtopic.php?t=1009

   Usuń
  2. Zadam tylko jedno pytanie. Od kiedy to dibromek etylenu,kadm nano-aluminium rtęć, bar potrafią rozproszyć nadmiar ciepła...jakiego ciepła zresztą skoro Globalne Ocieplenie klimatu to fikcja bez względu na to co steruje klimatem. Od kiedy to te substancje nie maja negatywnego wpływu na ludzi i są obojętne skoro NIE SĄ OBOJĘTNE ? I skąd wiadomo że o tym decydują "rządzący" ? Skoro nie jest oprysk chemiczny to co to jest ? rozpylanie soku owocowego ? W średniowieczu Wikingowie uprawiali zboże na Grenlandii a średnia temperatur była znacznie wyższa. Znalazłem kilkadziesiąt patentów dotyczących rozpylania i opisują niektóre opisują nowy rodzaj broni skalarnej mogącej utworzyć wokół celu plazmę i podpalenie obiektu niejako zapalając lokalnie atmosferę. Te substancje są niejako trigerem reakcji. Czytałem gdzieś że na targach zbrojeniowych w Izraelu pokazano podobny projekt broni skalarnej jako metody niszczenia czołgów. Daje to ogromne możliwości szybkiej reakcji, w założeniu wystarczy skierować wiązkę promieniowania w np. nadlatującą rakietę i ją spalić. Także sytuacja wcale nie jest tak jednoznaczna jak Ci się Tomku wydaje. PS i Jaszczurki Rogali nie są moje bo nie ja je "wymyśliłem" my jedynie tłumaczymy artykuły innych osób. Co do tego czy są to bzdury to proponuje zapytać Karlę Turner czy Barbarę Bartholic czy kilkunastu innych ufologów (w większości martwych), fakt że w Polsce o tym ufolodzy nie piszą mnie nie dziwi, bo w Polsce nie ma Ufologów. Nie wszystko jest bzdetem, a to co nam się nim wydaje że nie jest może nim niestety być. Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, a równie dobrze można napisać że UFO należy tylko i wyłącznie do Tomka, choć kto by się nie ucieszył mając taką brykę. Jesteśmy jedynie pionkami w tej grze a nie graczami, my nie rozdaję kart, możemy jedynie obserwować graczy i wyciągać różne wnioski bez destrukcyjnego niszczenia z powodu różnicy zdań. Pozdrawiam

   Usuń
  3. cz 1

   Odpowiem po cytatach:

   ///Zadam tylko jedno pytanie. Od kiedy to dibromek etylenu,kadm nano-aluminium rtęć, bar potrafią rozproszyć nadmiar ciepła...jakiego ciepła zresztą skoro Globalne Ocieplenie klimatu to fikcja bez względu na to co steruje klimatem. Od kiedy to te substancje nie maja negatywnego wpływu na ludzi i są obojętne skoro NIE SĄ OBOJĘTNE ?///

   A skąd pewność, że wymienione substancje są rozpylane? Poproszę jakieś rzetelne naukowe badania z wiarygodnych źródeł wykonane przez jakieś istniejące instytuty, a nie domokrążnych spiskowiczów.
   Globalne ocieplenie nie jest fikcją. Wystarczy obejrzeć kilka filmów popularnonaukowych w, których jak wół badacze lodowców pokazują na zdjęciach i filmach stan tych lodowców z przed 40 lat i obecnie. Lodowce topnieją i chyba to jest fakt niepodważalny. To samo tyczy się pogody w choćby Europie. Kto ma więcej niż 40 lat pamięta srogie zimy z przed kilku dekad i obecne gdzie co trzecia zima ledwo pomrozi i posypie śniegiem. Tak było dwa-rok i obecnie . Czy to nie jest najwidoczniejszy dowód na ocieplanie się klimatu, ale bynajmniej nie za sprawą działalności człowieka ino, że tak powiem za sprawą czynników, o których pisałem w poprzednim komentarzu?

   ///I skąd wiadomo że o tym decydują "rządzący" ? Skoro nie jest oprysk chemiczny to co to jest ? rozpylanie soku owocowego ? ///

   A skąd wiadomo, że nie decydują lub nie dają cichego przyzwolenia na to? Z resztą pytam się po raz kolejny gdyby to była jakaś chemia to jak Ty i inni wyobrażacie sobie trucie samych siebie przez nich?
   Pytasz czym to w końcu jest? To znaczy, że sam nie wiesz, a to znaczy, że tak naprawdę poza spekulacjami nie za bardzo trzymającymi się kupy nie możesz powołać się na żadne wiarygodne badawcze źródła, które dały by Ci 100% pewności, że to chemia.

   /// W średniowieczu Wikingowie uprawiali zboże na Grenlandii a średnia temperatur była znacznie wyższa. ///
   I co z tego? Klimat cyklicznie się zmienia i to może być tylko właśnie na to dowód, poza tym w średniowieczu o ile pamiętam to Bałtyk cały zamarzał, ale to drobiazg...

   ///Znalazłem kilkadziesiąt patentów dotyczących rozpylania i opisują niektóre opisują nowy rodzaj broni skalarnej mogącej utworzyć wokół celu plazmę i podpalenie obiektu niejako zapalając lokalnie atmosferę. Te substancje są niejako trigerem reakcji. Czytałem gdzieś że na targach zbrojeniowych w Izraelu pokazano podobny projekt broni skalarnej jako metody niszczenia czołgów. Daje to ogromne możliwości szybkiej reakcji, w założeniu wystarczy skierować wiązkę promieniowania w np. nadlatującą rakietę i ją spalić. ///

   I to jest właśnie przykład puszczania w obieg internetowy absurdalnych teorii. Gdzieś czytałem, coś słyszałem itd.
   Teoria ubrana w pseudo naukowe określenie typu "broń skalarna" i mamy plotę jak się patrzy, której ktoś na forum poświęci osobny dział, a nawet wyda książkę by zarabiać na głupocie idiotów.
   Ja też niejedno słyszałem na przykład, że garść rurek od napojów emituje energię, która porusza przedmioty!!! To teoria niejakiego Grebiennikowa z Rosji, który twierdzi, że latał z prędkościami naddźwiękowymi za sprawą takich sił, a niejaki arek z forum INFRA lansuje ją po dzień dzisiejszy nie dając na to ani jednego wiarygodnego dowodu DOŚWIADCZALNEGO, że jakakolwiek siła wydobywa się z garści takich rurek :)
   Tak więc sorry dla mnie to kolejna paranoiczna teoria i absurd.

   Usuń
  4. cz 2

   ///Także sytuacja wcale nie jest tak jednoznaczna jak Ci się Tomku wydaje. ///

   No dla mnie jest jednoznaczna i przejrzysta jak kryształ bo nie mam niestety skłonności do nielogicznego myślenia.

   /// PS i Jaszczurki Rogali nie są moje bo nie ja je "wymyśliłem" my jedynie tłumaczymy artykuły innych osób.///

   Chyba masz mnie za idiotę, no, ale wybacz Twoje tłumaczenie jest idiotyczne. Lansujesz te brednie, kosisz na tym kasę i jednocześnie się od tego odcinasz? No stary przecież właśnie pokazujesz, że jesteś, albo cwanym oszustem, albo niespełna rozumu fanem jaszczurów, albo i jedno i drugie-co sądzę.


   ///Co do tego czy są to bzdury to proponuje zapytać Karlę Turner czy Barbarę Bartholic czy kilkunastu innych ufologów (w większości martwych), fakt że w Polsce o tym ufolodzy nie piszą mnie nie dziwi, bo w Polsce nie ma Ufologów. Nie wszystko jest bzdetem, a to co nam się nim wydaje że nie jest może nim niestety być. Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, a równie dobrze można napisać że UFO należy tylko i wyłącznie do Tomka, choć kto by się nie ucieszył mając taką brykę.///

   Nie no chopie nie ziartuj sobie z poważnych ludzi do, których ogólnie kierujemy łamy tego bloga.
   Powołujesz się na jakiś ludzi sorry z dupy wziętych, niegdyś może i działających na polu ufologicznym, ale jak łatwo się zorientować chorych psychicznie lub cwanych oszustów, którzy stworzyli, stwarzali i nadal stwarzają mity o jaszczurach i kosmitach w celach komercyjnego zysku. Wśród nich za pewnie jest kilku święcie przekonanych o istnieniu takowych, ale to za sprawą upośledzenia umysłowego, urojeń, wyobraźni i wrodzonej skłonności do stawiania nieudowadnialnych, niezrozumiałych i absurdalnych teorii, co można zarzucić 99.9% pseudo badaczy ufologów na całym świecie i całej masie ludzi w ogóle zainteresowanych tematem, którzy na temat nie patrzą racjonalnie tylko przez pryzmat wrodzonej skłonności do mistycyzmu.

   ///Jesteśmy jedynie pionkami w tej grze a nie graczami, my nie rozdaję kart, możemy jedynie obserwować graczy i wyciągać różne wnioski bez destrukcyjnego niszczenia z powodu różnicy zdań. Pozdrawiam ///

   Ja nie jestem pionkiem w tej grze bo wiem co jest grane o czym pisałem na swoim forum, tutaj i w ostatnim swoim materiale na moim kanale YT.
   Co najwyżej zgoda z tym, że "oni" "nieznani naczelnicy" rządzą tym światem z drugiego planu co wszyscy wiemy i z tym się zgadzamy, ale nie co do tego kim oni są. Jedni uważają ich za kosmitów, inni za zmiennokształtnych, jaszczurki, szaraki i ch... wie co tam jeszcze, a ja i chyba jedyny na całym świecie bo nie znam nikogo o podobnych przekonaniach i logice myślenia uważam, że to sa zwykli ludzie ukrywający się ze swą "dziedziczoną z pokolenia na pokolenia wiedzą" Jaką zdobywali na każdym polu od tysięcy lat. Dla mnie temat jest zakończony. Teraz pozostaje tylko kwestia konkretnego wskazania "ich", ich instytucji, organizacji, itd gdzie sprawują swe powinności w nadzorowaniu tego systemowego jebnika w, którym oni pływają jak ryby w wodzie, a my grzęźniemy jak osły w błocie.

   Usuń
  5. Jaki znów "dibromek etylenu,kadm nano-aluminium rtęć, bar"? Ktoś to kiedykolwiek udowodnił, że takie coś jest rozpylane? Lecieliście kiedykolwiek samolotem? Wam się wydaje, że tysiące ludzie na całym świecie pracujących przy obsłudze samolotów wie i godzi się i dolewa tego "czegoś" do paliwa? Bo jak inaczej to ma być rozpylane jak nie ze spalinami? Gdzie upchnąć dodatkowe dysze? A samo spalanie "tego czegoś" - jak wpływa na prace silnika? Już widzę tę zgodę na lanie mieszanki z "tym czymś" do baków potężnych samolotów pasażerskich. Przecież to jest miliardowy przemysł w którym nikt sobie nie pozwoli na lanie dziwactw do baków i niewydajne paliwo, albo latanie z jakąś aparaturą rozpylającą.

   Większość samolotów macie na skanerach online nawet w Internecie. Zdjęć i filmów, że leci jakiś samolot nieoznakowany / wojskowy i faktycznie coś spuszcza z dysz innych niż dysze spalinowe jest tyle co kot napłakał. Chyba że macie prawdziwie udokumentowane takie przypadki że leci samolot i robi oprysk ze specjalnych dysz i nie było oficjalnej informacji co to jest - to proszę o konkretny link i informacje, a nie gdzieś tam coś tam. Na temat smug kondensacyjnych nawet są specjalne opracowania naukowców z NASA, bo oczywiście trzeba mnożyć teorie spiskowe. Jak pokazano zdjęcia z Księżyca zrobione przez hinduską sondę, na których to zdjęciach widać pozostałości po misjach Apollo, dokładnie tak jak to było opisane w latach 70-tych, to też oczywiście była odpowiedź "spiskowców", że sonda została shakowana i przesyłała amerykański sygnał.

   Wątpić i badać trzeba i należy, ale jest cienka granica żeby nie zrobić z siebie pajaca i negować podstawowe fakty.

   Prestissimo - była "Mała epoka lodowa" w XVI i XVII wieku - polecam hasło na Wiki, wtedy można było saniami dojechać przez Bałtyk do Szwecji, nawet karczmy były na lodzie.

   Usuń
  6. Krzysztof Rogala, jako ze miales romans z Dariuszem Kwietniem to powiedz-po tych 2 latach czy kiedy to bylo(3 lata temu?)-kto kogo wyruchal na tych plytach Kwietnia?
   Jak to bylo z tymi DVD?

   Usuń
  7. archer, zanim zaczniesz temat to poszukaj w archiwach angielskich dokumentów na temat likwidacji skutków ocieplenia. Tam wszystko jest.
   Zanim ktoś się za coś zabierze to najpierw dokumenty niech poszuka, a nie pierdołki pisze typu jedna baba drugiej babie. A bo ja nie wierzę albo wierzę. Tu nie ma wiary co do rozpylania, na to są w archiwach papiery. Papiery są na wiele spraw ale komu by się tam chciało szukać ??. Najlepiej popierniczyć sobie pod nosem że coś mi się wydaje bo mi nie pasuje.

   Usuń
  8. Panowie jeśli macie jakieś niezbite dowody na te jakoby chemiczne opryski to czemu nie macie linków w ciągłym zanadrzu do stron uwiarygadniających tą hipotezę tylko piszecie to se poszukaj i sam sprawdź? Ja myślę, że nie ma takich stron i żadnych dokumentów na potwierdzenie waszych spiskowych teorii, a jak są TO O NIE POPROSZĘ bo to wy macie udowadniać światu, że nas trują, a nie my wam, że nie trują.
   Wy wszyscy potraficie tylko powoływać się na jakieś nazwiska i rzekome badania, a jak się was prosi o linki czy dowody to piszecie tak jak przed chwila anonim z 22:54:00

   Usuń
  9. Dokładnie Prestissimo, oni tylko pitolić pod nosem potrafią powołując się nie wiadomo na co i kogo. To po stronie negującego czy stawiającego jakąś tezę zawsze, zgodnie z logiką i elementarnymi prawami dyskusji, leży obowiązek udowodnienia że coś jest tak a tak.

   Misje Apollo to przynajmniej przywiozły kilkaset kilogramów kamieni z Księżyca i ustawiły na nim lustra precyzyjnie określające odległość Ziemi od Księżyca, w które można wycelować dostatecznie silnym laserem z ziemskiego laboratorium i mamy odpowiedź zwrotną po tych kilku sekundach opóźnienia. No ale lepiej to negować i pisać "poszukaj w archiwach" że co? że nie wylądowali? Że pryskają specjalnie? To ja odpisuje anonimowi: poszukaj sobie naukowej rozprawy o powstawaniu, warunkach rozwoju i utrzymywania się w powietrzu smug kondensacyjnych.

   Usuń
 19. Kplejna noc....
  http://moje-riese.blogspot.com/2014/11/kolejna-samotna-noc-w-riese.htmlnowy albo na głodzie , albo przedawkował

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://moje-riese.blogspot.com/2014/11/kolejna-samotna-noc-w-riese.html
   Ciekawe czy przyodział baranicę?
   :)

   Usuń
  2. O ja pierdole..czubek rozstawia ludzi po katyach przy uzyciu jakis urzednikow, kurwa unijni, marszalkowscy, dotacje odbiera, ludzi z pracy wypierdala.
   Cuka, kije, wianki!

   Usuń
  3. Teraz odbiera porody , taka akuszerka, samotny wilkołak na szlaku prawie jak Chuck Noris :-), am i mroczne góry w których wymarli ludzie.

   Traper wersalka w chuście z Palestyny i ciemnych goglach przemierza samotne wyludnione górskie szlaki w poszukiwaniu nowo narodzonego dziecka Riese które zwie się Jan :-), wieje zimny wiatr przynoszący złe wieści. Idzie wrót otwarcie, ciemna strona mocy wyłania się z mgły. Tylko nasz komandos trwa niezłomnie na posterunku. Wieja wichry wojny lecz on niezłomnie w swojej baranicy przycupnął przy sztolniach i popija wino marki wino. on wie co się wydarzyło wczoraj. Zośka pod sklepem jebła z roweru , jak nic będzie wojna :), to jest znak że wrota już w połowie otwarte :).

   Usuń
 20. DLA TYCH CO NIE ZDAZYLI

  http://zapodaj.net/a97b9164be7b9.jpg.html zapomniuał o kopiach google hehhe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też wcześniej zdążyłem zrobić kopię hehe. A może z tego zrobić nowy temat co wy na to?

   Usuń
  2. Pan wersalka rządzi w Riese, chyba pod monopolowym :-).

   Usuń
 21. Jasne ze tak... to taka perełka, normalny by tego nie wymyslil

  OdpowiedzUsuń
 22. Poproszę nieśmiało o info. dot stanu procesu pomiędzy panem Sawiakiem a Kwietniem-jaki jest stan sprawy?

  OdpowiedzUsuń

KWIECIEŃ TO KŁAMCA I FAŁSZERZ HISTORII, MITOMAN I PARANOIK, A NA DODATEK KAWAŁ CHUJA :)
Kwiecień to sexkamerkowy dziwkarz występujący na sex kamerze w serwisie zbiornik ze slodkacycatka25
To człowiek, który przyniósł bombę na ośrodek pod Soboniem.
A JEGO SYNALEK ADRIAN KWIECIEŃ TO ĆPUN I DILER NARKOTYKOWY.
O szczegóły pytać w komentarzach i szukać na blogu.