czwartek, 5 czerwca 2014

Śladami Dariusza Kwietnia-Czyli absurdalne urojone brednie jakie kupicie na płytach DVDROZBITY STATEK KOSMICZNY W KOMPLEKSIE RIESE- TAJEMNICZE ISTOTY WYGANIAJĄ POSZUKIWACZY URANU Z KOPALNI W KOWARACH- W SZPONACH JARECKIEGO- MAŁPA NA DREZYNIE STRZELAJĄCA DO ROSJAN- te i inne niesamowitości poznacie zakupując serię płyt DVD Dariusza Kwietnia pt. Śladami Dariusza Kwietnia!

0:07 kwiecień stoi przy jakimś lekkim schronie i mówi, że są najmniej opisane, ale sam o nich wie nie więcej niż inni czyli kompletnie nic, co daje mu pole do popisów w wymyślaniu własnych bredni i historii. Z płyty DVD niczego ciekawego i odkrywczego się o tych bunkrach nie dowiecie, bo gdyby Kwiecień o nich cokolwiek wiedział to w tej zajawce już by to powiedział choćby częściowo.

0:20 Kwiecień stoi wewnątrz tego bunkra nad rurą kanalizacyjną i z tonem pełnym podniecenia fascynuje się, że wychodzi z niej prąd powietrza. Zaiste odkrycie na miarę sensacji XXI wieku.
0:35 Kwiecień przechodzi do jakiegoś parowu, w którym nic nie widać, ale Kwiecień mówi, że to drugie stanowisko ogniowe. Dodaje przy tym, ze o to właśnie chodziło by stanowiska te nie były skierowane na drogę tylko w stronę Osówki czy Sobonia i jednocześnie samemu nie wiedząc o co w tym chodziło i dla czego tak te bunkry były usytuowane zadaje pytanie czy żeby nie udostępnić, nie umożliwić jakimś tam wrogom wejścia na teren Osówki, czy zabezpieczyć wyjście czegoś z terenu Osówki/…/ No tak na dwoje babka wróżyła. Albo bunkry sa przeciwko jakimś wrogom, albo przeciwko wychodzącym z Osówki zmutowanym, przepraszam hybrydyzowanym wilko-ludziom.
Na mój laicki umysł jest chyba oczywiste, że Niemcy jeśli rozmieszczali tego typu umocnienia strzelnicze to z cała pewnością miały one służyć wszelkim celom włącznie z uniemożliwieniem ucieczki więźniów pracujący cym w kompleksie. No, ale ton Kwietnia i słowo „wyjściu czegoś” nie mówi, że mogło tu chodzić o więźniów tylko o coś, czyli coś nieludzkiego!

1:05 Kwiecień opowiada, że wczoraj rozmawiał z człowiekiem, który opowiadał, że coś go ganiało po tych lasach! Mamy tutaj kolejną urojoną zagrywkę obliczoną na wmówienie idiotom, że legendy o biegających wilko-ludziach sa prawdziwe.
A jaka jest i może być prawda? Prawda jest taka, że w latach 80-90 nigdy nie odnotowano żadnego takiego przypadku jaki przytoczył Kwiecień, natomiast jest inne dno całej sprawy z wilko-ludzio-małpoludo-łakami.
Otóż przy budowie Riese Niemcy wykorzystywali więźniów wielu narodowości. Żydzi byli tam również pędzeni do roboty. Jak wiemy większość żydów z tamtego okresu miała charakterystyczne ostre i zdeformowane rysy. Jeśli weźmiemy pod uwagę ciężką pracę, wygłodzenie, zaniedbanie, długi zarost po tygodniach ciężkiej niewolniczej pracy i obszarpane łachmany na ciele plus ciężkie drewniane rozlatujące się często buty to jeśli taki żyd zdołał jakoś się wydostać na zewnątrz i uciekał po lesie, to z cała pewnością kuśtykając i garbiąc się z bólu i wycieńczenia mógł spokojnie przypominać jakiegoś humanoidalnego potwora. Jeśli teraz jakiś miejscowy dzieciak zobaczył by go i zobaczył by jak Niemcy kogoś takiego gonili to mamy za 50-70 lat świadka twierdzącego, że Niemcy ścigali wilkołaka po górach. Mogło tez być tak, że taki uciekinier natknął się na jakiegoś miejscowego chłopaczka i tak go wystraszył, że ten uciekając myślał, że goni go potwór. Po kilkudziesięciu latach nie ma wątpliwości, że taki świadek opowie, że widział człowieka przypominającego małpę lub wilkołaka, a jeszcze jak trafi na takiego zjeba Kwietnia, który mu opowie o nazistowskich doświadczeniach nad hybrydyzacją to taki stary świadek tylko utwierdzi się w przekonaniu, że w dzieciństwie musiał być goniony przez takiego zmutowanego przez nazistów człowieko-wilka.
Co zrobił by profesjonalista w sytuacji gdyby chciał udowodnić światu, że w ogóle tego typu opowieści krążą wśród mieszkańców danego regionu? Po pierwsze przeprowadził by profesjonalny wywiad ze świadkiem przy kamerze lub dyktafonie. Po drugie przygotował by sobie szereg eliminujących pytań czy aby nie są to opowieści wynikające z błędnej interpretacji świadków. No i po trzecie dałby tym samym słuchaczom możliwość własnej oceny i wyciągnięcia wniosków, a nie podawał by własnych zmanipulowanych opowieści budzących uzasadnione podejrzenie, że sa czystym urojonym wymysłem.

1:22 Kwiecień kroczy po wzgórzu porośniętym drzewami i mówi w tonie typowym dla urojonego mitomana, że według wielu szalonych poszukiwaczy przyjdzie tu kiedyś silny wiatr, który całe te połacie lasu połozy i odkryje to co znajduje się pod ziemią. No niestety nie znamy poza Kwietniem nikogo szalonego kto bredził by tego typu absurdy. No, ale Kwiecień by nie czuć się samotnym w tej swojej urojonej baśni opowiada, że nie tylko on przekazuje tego typu legendy.

1:34 Kwiecień mówi, że oni, czyli ci szaleni poszukiwacze twierdzą, że na tym terenie rozbił się kiedyś statek kosmiczny! Kwiecień wymyślił sobie tę bajkę by ubarwić swoje opowieści i jeszcze bardziej je wtajemniczyć i skierować na swe urojone wymysły uwagę sporej grupy ludzi w ogóle interesującej się tematyka kosmitów. Typowa bezczelna zagrywka oszusta, który umyślił sobie, że jak opowie taka brednię to z pośród tejże grupy ciekawych wyłowi potencjalnych klientów kupujących jego DVD z tymi bredniami.

1:40 Kwiecień rozpoczyna opowieści o kopalni Uranu w Kowarach i kończy tą opowieść totalna bzdurą twierdząc, że w roku 1952 w wielkim „POPŁOCHU” kopalnia w Kowarach zostaje opuszczona i zalana, bo ktoś ich wyrzucił i wygonił z podziemi!!! Mamy tutaj kolejny wkręt dla naiwniaków sugerujący jakoby pod ziemią w kowarach mieściło się tajne laboratorium pewnie kosmitów, którzy się rozbili swym statkiem, przed którymi poszukiwacze uranu uciekli w popłochu! No tak tylko skoro ktoś wygonił poszukiwaczy uranu z pod ziemi to ten „ktoś” miał pecha bo został zalany potem wodą!
A co o tym mówią wiarygodniejsze źródła niż kwiecień?
1 źródło Wikipedia w krótkim zdaniu mówi, że kopalnia była eksploatowana do 72 roku:
Kopalnia eksploatowana była w czasie II wojny światowej przez Niemców, po wojnie natomiast przez ZSRR. Prace wydobywcze zakończono w 1973, od tego roku Politechnika Wrocławska prowadzi w kopalni badania i zajęcia dla studentów[1][2].
2 źródło http://www.atom.edu.pl/index.php/ej-w-polsce/118-wydobycie-uranu-w-prl.html również zaprzecza wszystkiemu o czym nawija tej głupiej garstce naiwniaczków.
2:11 kwiecień zaczyna snuć kolejny mit o uskoku na Osówce sugerując tym samym, że istniejący uskok musi być wynikiem istnienia nieznanych podziemi w kompleksie Riese. Prawdy zapewne się nigdy nie dowiemy, ale to nie przeszkadza takim jak Kwiecień snuć szeregu domysłów obliczonych na wytworzenie sensacji i pozyskanie uwagi od napalonych idiotów rządnych odkrycia sensacji. Kwiecień jest jednym właśnie z tych, którzy na bazie tego typu tematów kują swój autorytet . Najlepiej opisał takie przypadki bloger Paweł Jeżewski http://pj-blog.pl/pj/?p=2568 którego obszerny fragment dla zachęty zacytuję:

Paradoksalne jest to, że ludzie tworzący przeróżne „mity” najczęściej sami chcą te „mity” następnie obalać (według nich: dowodzić słuszności swoich racji). Nie zdają sobie sprawy z absurdów tych przekonań, za to jak wnioskuję bardzo chętnie z niezachwianą wiarą, że odkryją nieznane dotąd podziemia „Riese”, trwonili by na to cudze pieniądze (tylko im daj) bez żadnych hamulców. W taki oto sposób niejednego nawet sponsora milionera doprowadziliby szybko do ruiny a „zagadka” Riese wciąż byłaby nierozwiązana.
Jak obalać absurdalne teorie i „mity” nie ponosząc przy tym żadnych kosztów ? A no, poddawać fakty racjonalnemu spojrzeniu. Podam na to taki oto prosty przykład: „Uskok” w Osówce:
      „W miejscu tym można zauważyć ciekawą rzecz. Otóż, spływająca do uskoku woda wsiąka w niego, co wydaje się naturalne, natomiast na pewno naturalnym nie jest to, że w położonej niżej wartowni po owej wodzie nie ma już śladu.” (cyt. Mariusz Aniszewski – Piotr Zagórski (foto), Podziemny Świat Gór Sowich, Kraków 2006, s.99)
Rozumiem, że każdy kto choć odrobinę zna się na geologii czytając powyższe przekręca się w tym momencie ze śmiechu.  Jednak w 1994 roku grupa eksploratorów pod szyldem SGP KRET z Mariuszem Aniszewskim na czele, podjęła się próby zbadania „uskoku” w podziemiach Osówki (w sztolni nr 2).
       „Pomiędzy kwietniem a czerwcem 1994 roku prowadziliśmy roboty przy tzw. uskoku. (…) prace utrudniały ciemności oraz lejąca się na głowy woda, pochodząca z żyły wodnej..” 1
O zgrozo.. Nikt nie pomyślał tam o odpowiednim oświetlaniu i odwodnieniu !? (szok), o czym to świadczy.. ??
     „Jednak uporczywe przekopywanie zawału, powoli dawało efekty. Byliśmy coraz bliżej celu. Po lewej stronie tunelu ukazały się szalunki (belki i deski) oraz coraz większe pustki między skałami. Niestety zalewająca ciągle wykop woda okazała się silniejsza od nas. Przegraliśmy.” 2
Nie rozumiem ostatniego zdania. Na logikę skoro woda wcześniej znikała w uskoku to teraz kiedy rozkopali go tak, że ukazywały się w nim coraz większe pustki między skałami, to tym bardziej woda powinna w nich znikać a nie zalewać im wykop. Czy ta woda zatrzymywała się tam w powietrzu ?

Zdjęcie rysunku przedstawiającego przekrój przez „Uskok” wraz z sugestią dalszych korytarzy ! (źródło: Mariusz Aniszewski – Piotr Zagórski (foto), Podziemny Świat Gór Sowich, Kraków 2006, s.104 (fot.PJ)Nie kojarzę by ktoś z wcześniejszych badaczy wspominał o sztolni za uskokiem (zbadano by to, gdyby tam była sztolnia, obecnie była by znana), „mit” ten więc jak sądzę zrodził się właśnie tu, przez ludzi o których na podstawie powyższego mam wrażenie, że są bardzo niskiego intelektu z dużą skłonnością do fantazjowania. Zaskutkowało to jednak tym, że obecnie fanów wierzących w dalszy tunel za uskokiem, nie brakuje. Najgorsze jest to, że są już tacy co widzą połączenia mitycznych podziemi w tym miejscu z nieznanym (bo „zamaskowanym”)  wyjściem/wejściem z kompleksu z poziomu nr 2. Nie wiem czy ktoś szalony nie myślał już o przejechaniu georadarem i zrobieniu odwiertów (wszystko na głębokości 14 m) na całej powierzchni spągu sztolni nr 1 aby wykluczyć pod nią ewentualne korytarze drugiego poziomu (sztolni nr 2) , jednak biorąc pod uwagę koszty tego, łatwiej ( i taniej) chyba już byłoby rozkopać ten uskok..  W samym uskoku już ponoć wiercono i badano georadarem, rodzi się pytanie: po co ? przecież efekt był jasny od początku (nie ma tam sztolni).

Przekrój przez tzw. „uskok” w kompleksie Osówka (rys. PJ)Wracając do samego uskoku. Co będzie jeżeli ktoś weźmie i rozkopie w końcu ten uskok tak, że wybierze z tego miejsca gruz i skały do ostatniego ziarenka (i zapłaci za wywózkę) . Pokaże tym samym, czarne na białym, że tam jest lita skała z jakimiś tam szczelinami skalnymi w spągu,  powstałymi w skutek działania mechaniki górotworu – bo to normalnym zjawiskiem jest, że przy takiej okazji powstają takowe różne pęknięcia, rozwarstwienia etc. niekiedy bardzo wąskie i głębokie. Co wtedy ? czy ktoś inny przyzna się oficjalnie: „tak, jestem naiwny bo wierzyłem w sztolnie za uskokiem i w szerokim zakresie przyczyniałem się do rozpowszechniania gdzie tylko mogłem tego mitu.  Mało tego na nim budowałem kolejne ” ? Wątpię, czy ktoś tak zrobi, wątpię też w to, że ktoś z czystym sumieniem popuka się w łeb. Przejdą obok tego tak jakby sprawy nie było do następnego „uskoku” a jak go nie będzie, to z pewnością sobie taki sam albo inny w „Riese” znajdą.
Ja rozumiem, że „tajemnica Riese” musi być i nigdy nie umrze tak jak potwór z Loch Ness, bo służy oczywistym celom. Więc jeżeli ktoś by zapytał  mnie o radę, bo ma zamiar poważnie podejść do sprawy wyjaśnienia „zagadki” , to powinien moim zdaniem swoje badania ukierunkować we właściwą stronę, w ten sposób trzymając się daleko od mitomanów i tych, dla których to jest jakiś najmniejszy nawet interes (bo przecież to normalne, że o interes się dba..). Tak ja to widzę.

Polecam przeczytać całość pozwalającą trzeźwo spojrzeć na temat mitomaniaków Riseowych.
UWAGA SPROSTOWANIE WYJAŚNIENIE PEWNEJ KWESTII- mała wstawka dotycząca autora cytatU. Dotarły do mnie informacje o, których nie wiedziałem, że autor tego artykułu swego czasu najeżdżał na różne grupy eksploracyjne zarzucając im rożne rzeczy. Artykuł z jakiego zaczerpnąłem cytat kierowany był jak się okazuje niesłusznie do pewnych osób swego czasu z, którymi toczył spór o pewne kwestie eksploracyjne. Posłużyłem się tym cytatem nie wiedząc, że wśród nas czyli przeciwników Kwietnia są też i przeciwnicy tegoż autora. Nie zmienia to faktu, że cały jego tekst w 100% pasuje do Kwietnia nie zaś do tych do, których był pierwotnie kierowany.DALSZE  WYJAŚNIENIA EWENTUALNIE W KOMENTARZACH.

2:28 Kwiecień stoi na wzgórzu usianym resztkami rur kanalizacyjnych i dokonuje niesamowitego odkrycia, że te rury były wykonane z różnych materiałów twierdząc przy okazji, że stoi na miejscu jednego z wielu składów tylko oczywiście nie wiadomo składów czego? No bo Kwiecień tego nie wie, a to co powie to jak zwykle jego własny domysł niczym nie poparty.

3:00 GWÓŹDŹ PROGRAMU CZYLI BADANIE PALCEM STRUKTURY BETONU NA ŚCIANIE BUNKRA! Kwiecień z przekonaniem absolutnego znawcy i wieszcza mówi dłubiąc palcem w betonie bunkra odłupując jego kawałki, że to jest właśnie dowód na to, że beton ten miał się rozpaść po 6-70 latach! Miał się rozpaść? A kto niby miał taki zamiar by się miał rozpaść? Niemcy nie przewidywali przegranej więc taki zamiar w ich wydaniu byłby absurdalny. Skoro beton na tym bunkrze jest taki kruchy to może tylko wskazywać na to, że z braku materiału i w pośpiechu Niemcy budowali takie umocnienia nie dbając o ich długotrwałość.
3:11 Kwiecień stoi nad jakąś wyrwą w bliżej nieokreślonym miejscu snując historie, że o nie toczyły się boje pomiędzy eksploratorami zakończone zasypaniem wyrobiska i nieodkryciem tajemnicy. Nieukrywana pretensja do lasów państwowych w głosie Kwietnia zdradza nam, że w tym miejscu pod ziemią musi być z cała pewnością sztolnia o, której istnieniu wie tylko Kwiecień….
3:45 Kwiecień stoi na tle okopów i kilku wzgórków ziemnych i wreszcie mówi prawdę, czyli mówi, że nikt nie wie co to było za miejsce, ale w materiale widzimy leżącą na ziemi kość jakby udową człowieka. Kurcze kompletnie nie znam się na strukturze szkieletu człowieka więc nie jestem w stanie określić co to za kość, ale jestem w stanie stwierdzić, że kontekst jego wypowiedzi i pokazanie tej kości miał sugerować, że jest to rozkopane cmentarzysko. Jak wiemy Kwiecień wychował się kilka kilometrów od tego miejsca i jak łatwo się domyślić zna takie miejsca z lat dziecięcych kiedy to zapewne znajdował takie kości rozkopując leśne mogiły. Bo już nikt nie pamięta jak na swoim już nie istniejącym forum pisał, że jako młody chłopak znosił do domu szczątki ludzkie wykopane w takich miejscach. Szczególnie pamiętamy ci co śledzą opowieści Kwietnia od początku jak przechowywał w domu na regale wykopaną ludzką czaszkę, którą jego brat pewnego dnia wyrzucił mu przez okno. Tomasz z forum UR ma skopiowany post z jego forum w, którym Kwiecień o tym napisał i jak się odnajdzie w jego archiwum to jak nie zapomnimy opublikujemy go.

3:57 Kwiecień rozpuszcza kolejny mit o schronach znajdujących się pod tymi wskazanymi górami, które według niego są połączone kanałami. Dodaje przy tym, po ludziach pracujących w zakładach nad tymi schronami ślad zaginął. Bardziej banalnej historyjki nie można wymyślić by mieć cokolwiek do powiedzenia przed głupimi słuchaczami nie mającymi pojęcia co jest czy nie jest pod ich stopami. Na dokładkę wskazuje na jakiś dołek z, którego wyrasta kępka drzewek twierdząc, że według niektórych tutaj znajduje się klatka schodowa prowadząca do tego schronu. Zobaczcie jak to, to się wycwanił. Już nie mówi w osobie pierwszej lub domyślnej tylko opowiadać zaczął swe bajdy w formie, że niektórzy opowiadają, niektórzy twierdzą itp. zwroty sugerując tym samym, że nie on jest autorem tych bredni i domysłów tylko bliżej nieokreśleni „niektórzy”

4:33 Kwiecień stoi przed jakimś okrągłym bunkrem na Sajdaku i chwali się, że jego chłopaki dokonały tu wykopu, który ktoś im zasypał. Pisaliśmy na ten temat już kiedyś na tym blogu, że to jest nic innego jak przyznanie się Kwietnia do dewastacji terenu i nielegalnie prowadzonych prac. Grożących utratą życia.

5:02  Kwiecień wskazuje na tą okrągła budowlę zaprzeczając samemu nie znając jego przeznaczenia własnym domysłom, że to miał być zbiornik na wodę. Tego typu prób obaleń własnych mitów znamy więcej gdy Kwiecień z jednej strony wymyśla, że ktoś twierdzi coś co w jego przekonaniu jest nieprawdą.

5:24 kwiecień stoi przed jakimiś schodami usytuowanymi na wzgórzu porośniętym drzewami twierdząc, że była to „Golgota” więźniów. Według Kwietnia schody te zostały zrobione przez więźniów w dodatku w perfidny sposób bo są nierówne po to by więźniom utrudnić po nich chodzenie! Na dokładkę Kwiecień z pełnym przekonaniem urojonym oczywiście wciska kit o jakiś wachmanach stojących na podestach na trasie tych schodów, którzy tych więźniów spychali z tych schodów. No ludzie większej bzdury nie spłyszałem, ale zastanawiające jest skąd Kwiecień z taką pewnością wie, że tym miejscu tak to się właśnie odbywało. Mamy kolejny przykład bajki dorobionej do jakiegoś miejsca, którego przeznaczenia Kwiecień nie zna wcal, bo gdyby je faktycznie znał to podał by wiarygodne źródło skąd o tym wie.

6:44 W chwilę potem Kwiecień twierdzi, że takie miejsca jak te schody są odwiedzane przez grupy zajmujące się okultyzmem? A skąd niby takie przekonanie? Oczywiście zwykłe urojenie okultystyczne nie poparte żadnym dowodem, ani poszlaką. Kolejna bajka wymyślona na potrzeby wciśnięcia kitu kilku idiotom podążającym jak ślepcy za nim po takich miejscach. Ciekawe ile ich te brednie kosztowały? 100 złotych czy może więcej? Ile by to nie było to zaiste wiedzę jaka za to posiedli na pewno będą przekazywać z pokolenia na pokwilenie! Za kolejne 100 zeta J

7:04 Kwiecień stoi nad jakąś kupką kamieni przykrytą liśćmi i porośniętą drzewostanem twierdząc, że 30 lat temu był tu jakiś amfiteatr z tych kamieni i jakiś krąg, który jeszcze widać. Kamerzysta oczywiście jak zwykle ciemniak i dupa wołowa nie pokazuje nic co by na to wskazywało, ale Kwiecień snuje swe bajki w najlepsze powołując się na opowieści milicjanta Milicza, który twierdził, że w tym miejscu Niemcy spotykali się na jakiś tajnych zgromadzeniach. Opowieści te według Kwietnia milicjant Milicz znał jakoby z przekazów więźniów i Niemców przesłuchiwanych po wojnie.
I wiecie co? Wcale bym się nie zdziwił gdyby w tym miejscu wzorem setek podobnych miejsc przystosowanych do palenia zwykłego ogniska i Niemcy w czasie wojny nie spotykali się tylko po to by mieć gdzie usmażyć kiełbaski na patyku, posiedzieć na ławkach i pocieszyć oczy roztaczającym się pejzażem. No, ale według Kwietnia to musiały być tajne okultystyczne spotkania!
Kto jeździ na wycieczki terenowe i turystyczne ten wie, że w niejednym ośrodku jest takie miejsce z kamiennym kręgiem w, którym pali się ognisko, a wokół którego stoją ławki by wygodnie sobie siedzieć wokół tego ogniska.

7:53 Kwiecień stoi na tle tunelu pod Wołowcem opowiadając i powołując się na miejscowe przekazy, że ruscy gonili tu jakąś małpę do, której strzelali. To coś, ta małp,  wbiegła w końcu do jednego z tych tuneli i zaraz potem do tych ruskich ktoś z tego tunelu jadąc drezyną zaczął strzelać! Już samo wyobrażenie tej sytuacji napawa śmiechem J jadąca drezyna i ktoś strzela do ruskich wyjeżdżając z tunelu tratatatata!!!
Skąd ta historia się we łbie Kwietnia zrodziła? Ano stąd, że kilka dziurek w murach tego tunelu wskazujących na jakąś strzelaninę podpowiedziała ją kwietniowi. Więc Kwiecień dorobił bajkę o wyjeżdżającej drezynie z tunelu i strzelającym z niej kimś do rusków.

9:29 Dla urozmaicenia swych bajek i kolejnego utajemniczenia wyprawy, a zarazem uwiarygodnienia istnienia legendarnej i mitycznej postaci Jareckiego, Kwiecień opowiada o tajemniczym jego zniknięciu w tym miejscu i prawdopodobnej jego śmierci. Przy okazji dowiadujemy się, że w kilka lat po zniknięciu Jareckiego Kwiecień miał wtedy 16 lat. Dowiadujemy się też niesamowitej rzeczy, że kwiecień jako chyba gdzieś 12-13 latek miał z Jareckim umówione miejsce w, którym zostawiali sobie umówiony symbol oznaczający spotkanie! Czyli wychodzi na to, że Kwiecień, o ile legenda o Jareckim jest prawdziwa, w dzieciństwie zadawał się z jakimś facetem szwendającym się po górach w niemieckim płaszczu, wojskowej czapce i ciężkich drewnianych buciorach, czyli z jakimś dziwakiem, którego właśnie tak opisywał w innym materiale opisanym zresztą też na naszym blogu. Kwiecień ostatnio opowiadał, że będąc pod Toruniem gdzieś pod sklepem spożywczym zasłyszał opowieść jakoby po Prusach wschodnich łaził jakiś dziad odpowiadający wyglądowi Jareckiego. Niezła bajka z tym Jareckim co nie? Ileż to ciekawych rzeczy ten Jarecki naopowiadał w dzieciństwie Kwietniowi !!! A jak wiemy każdy pedofil ma w zanadrzu masę ciekawych opowieści by zrobić na chłopcach wrażenie. Znamy to przecież z reportaży telewizyjnych i metod jakimi zboki się posługują by zwabić swe ofiary/…/
Czy Kwiecień aby nie padł ofiarą takiego zboczeńca? Można z dużym prawdopodobieństwem tak sądzić biorąc pod uwagę jego wszystkie ubliżenia kierowane do Tomasza i wielu innych o zboczonej treści/patrz wizytówka Kwietnia/ Coś w życiu Kwietnia musiało zaważyć, że Kwiecień nie potrafi inaczej się odgryźć lub dociąć komuś jak tekstem ty cwelu, pedrylu, pedale, homoseksualisto i tym podobnymi tekstami. Seksualna trauma wyniesiona z dzieciństwa przełożyła się w dorosłym wieku na taki poziom ataków na swych oponentów. Nie mam co do tego najmniejszej wątpliwości.

9:55 Kwiecień stoi w miejscu w, którym według niego przywożono pociągiem więźniów z Gross Rosen, którzy widzieli za plecami zamek w Grodnie. Hipotezę, że tu była stacja jakoby potwierdzają więźniowie z tego obozu, których to relacji nigdzie nie ma.

10:20 Kolejna opowieść o konwoju w, którym Niemcy zabrali jakieś podłużne skrzynie. Jak zwykle opowieść niczym nie udokumentowana obliczona na wytworzenie sensacji wokół miejsca do, którego Kwiecień przywlókł swych ślepych słuchaczy.

10:50 Kwiecień stoi pod jakimś łukiem wmurowanym we wzgórze o, którym oczywiście nie ma zielonego pojęcia nazywając to „kwiatkiem takim”
Bo Kwiecień o większości z tych miejsc nie ma pojęcia, a tylko jego wyobraźnia ogranicza go czasem w wymyśleniu kolejnej bajdy w danym miejscu. Dla tego czasem robi niedopowiedzenia i utajemnicza swe opowieści. Notabene w wielu znanych miejscach i dobrze opisanych robi to samo co znamy ze wcześniejszych jego opowieści i naszych zdemaskowań ich.

Nie zapomnij zapoznać się jeśli jeszcze nie znasz z wyczynami intelektualnymi Kwietnia:
WIZYTÓWKA DARIUSZA KWIETNIA

35 komentarzy:

 1. Kompromitacja totalna ! Jeżeli w tych górach są wilkołaki to masz panie Kwiecień przejebane ,jak zobaczą twoje miusy :-) znajomy polecił mi tego bloga dla rozrywki,raptem rzuciłem okiem ale to co pan panie Kwiecień zaprezentował jeżeli chodzi o samoobronę mogę porównać jedynie do tego :-)
  http://www.youtube.com/watch?v=s-uzOHvGRvw&feature=kp

  Pozdrawiam, Nemo -czarny pas w Shotokan :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. I jeszcze mała uwaga panie Kwiecie ,a raczej materiał nad którym radzę się zastanowić nim pan zacznie promować "swój wątpliwy styl walki"?! Ta mała dziewczynka raptem siedmioletnia ,gdyby miała siłę dorosłego człowiek ze swoją techniką zrobiła by z pana podwójnego precla (o ile pan rozumie co to jest podwójny precel :-) więc radzę zapoznać się czym jest karate ! Pytanie do admina czy ten materiał z "samo obrony" pana Kwietnia nie został zmanipulowany dla jaj ? czy ten kolo naprawdę tak uczył ?Jaja sobie zrobiliście na tym blogu i materiał został zmontowany :-)

  OK, obiecany link :
  http://wentylbezpieczenstwa.wrzuta.pl/film/7TkDvdfcaji/karate_w_wykonaniu_7-latki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaja jajami, jednak material pochodzi z popisow Kwietnia ktore nazwal szkoleniem z samoobrony na majowce w Rudzie Slaskiej.
   Tu masz oryginal, link do filmu z popisami Kwietnia na jego kanale YT i sprawozdanie z calej imprezy na jego blogu:

   Majówka 2014 Samoobrona
   http://www.youtube.com/watch?v=yrb53vlmVWM

   http://moje-riese.blogspot.co.uk/2014/05/majowka-2014-w-rudzie-slaskiej-relacja.html

   On to odpierdolil na serio i jeszcze za to skasowal.
   :D

   Usuń
  2. W tym temacie:
   klamstwa-riese.blogspot.com/2014/05/majowka-2014-w-rudzie-slaskiej-relacja.html

   zamieściliśmy jego popisówke z samoobrony, ale te gify poniżej to niektóre oczywiście dla jaj zrobione z jego kadrów.

   Usuń
 3. Ja to tu tylko zostawie, Kwiecien na tropie elewacji:

  http://www.youtube.com/watch?v=An2Vqp4gta8

  #kamienica #elewacja #kozly #orly #zydzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak tajemnicza kamienica z głowami baranów, Kwiecień sam gówno wie o tej kamienicy i jej symbolice więc powiedział co wiedział i na tym się skończyło. Doprawdy wielka to tajemnica w jakim to mieście. Koło tej kamienicy dziennie chodzą setki ludzi, ale widzom z Yt nie powie gdzie ona jest bo trzeba na okrasę utajemniczyć swoje urojenia. Zapewne w tych kozłach Kwiecień widzi przesłanie demona, który powróci podczas otwarcia wrót.

   Usuń
  2. przecież Kwiecień w tym filmiku jest oficjalnie najebany lub po prochach. Posłuchajcie jaką ma zajawkę i jak sam siebie wkręca. Pewnie wyskoczył z imprezy bo mu się szwędacz włączył, nadział się na tą kamienicę i stwierdził że jest w nikomu nieznanym miejscu i musi nakręcić materiał :)

   Usuń
  3. Po tym trailerze można się domyślić jaka faza będzie w pełnym wydaniu Śladów Kwietnia. Beton, jarecki, uciekająca przed ruskami małpa, statki kosmiczne same perełki :) i pamiętajcie.......... ( 3:09) ZWRACAJCIE UWAGĘ NA BETON !!!!!!!

   Usuń
 4. Na koniec mały bonus od Nemo :-) Na górach się mało znam ale uwielbiam walczyć cepem :-) i nie tylko ja jak pokazuje ten film ;_-) więc na czekacie ? kupcie i trenujcie !!!! Pozdro admin ;-)

  http://www.youtube.com/watch?v=xDrehO0R5z4

  OdpowiedzUsuń
 5. I tak koledzy na przestrogę żeby nie kozaczyć :-)
  http://www.youtube.com/watch?v=AL60WJPxXRg

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytajcie komentarz matoła:
  http://moje-riese.blogspot.com/2014/05/nowe-wydawnictwa.html?showComment=1401902983451#c2198360831036437841

  //Marek Taborowski-Szwej4 czerwca 2014 19:29
  właśnie mam zamiar zakupić wszystkie pozycje ze sklepiku dopiero odkrywam bloga Pana Kwietnia wiec skoro wpadłem na sklepik to biorę jak leci-fan Pana Kwietnia
  //

  Jak widać ciężkich zjebów nie brakuje, ale to słabiutko, że znalazł się na tyle dni jeden taki zagoziały fan naszego pinokia. A co z tymi setkami zachwyconych jego dziełami? Czyżby nikt jeszcze nie zakupił tego gówna i nie zachwycił się nim?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ten koles?

   "5d974d1a-ebd7-11e3-a63a-77ecb10dac524 czerwca 2014 13:00

   Panie Darku czekamy z niecierpliwością na zbliżający się Festiwal Tajemnic w Zamku Książ. Wyczytałem na blogu, że Pan będzie. Czy w czasie pańskiej wizyty, przy okazji prelekcji, będzie możliwość zamienienia kilku słów? "

   http://moje-riese.blogspot.co.uk/2014/05/nowe-wydawnictwa.html?showComment=1401902983451#c2198360831036437841

   Hehehhehehe, niezly kabaret, ale chamsko robi ludzi w ciula.

   Usuń
 7. Nawet nie chce mi się komentować..... uskok na Ossówce mający ok 4 metry i ten sam uskok Kwietnia ma 25 metrów, jakieś brednie o uciekającej małpie o jakich nikt poza nim nie słyszał (rzekomo wszyscy w okolicy słyszeli), szkoda było mi czasu patrzeć na ten film do końca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, to tylko zajawka pelnego wydania, czyli kilku godzin pijackich bredni i konfabulacji.
   Chlopaki z SGP i lesniczy z Riesetruppe powinni zobaczyc ten material, bo zapowiada sie ze Kwiecien bedzie tam niezle rzeczy o nich opowiadal, ze jakies bijatyki byly, spiski, chuje-muje, ze mu zasypuja i co tam ten wariat jeszcze wymyslil.

   Usuń
 8. No to sam wandal sie przyznal ze to jego szuka lesniczy, tak samo jak na tym filmie wyszlo ze to on buszowal w szybie SGP ktory zdewastowal.
  Niby mu zasypuja, kurwa, przeszkadzaja a jak pozbierac fakty to ta menda niszczy cudza prace, sypie piasek w tryba innych ekip a potem robi z siebei ofiare.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapraszam Pana Dariusza do kliniki 'Neurosis'. Leczylem juz gorsze przypadki z pozytywnym skutkiem. Trzy pierwsze sesje gratis. Specjalista od agresji przemieszczonej i spowolnienej pracy mózgu. Tel. 506765143.

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. kolejny wyznawca Kwietnia jakim jest Patronowicz nieświadomie poprzez ten trailer dokopał Kwietniowi :) :) w komentarzach poprosił o dodanie wiadomości do filmu więc w odpowiedzi dostał linka do naszego bloga :)

   Usuń
 11. gdzie moj komentarz z 6.6.14 godz 00:03 jestescie totalnie porabani, chetnie bym was poznal osobiscie jak takie bystrzaki jestscie :) zapraszam: mans.mans@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co takiego naskrobałeś, że się tak pieklisz? Może użyłeś nieparlamentarnego kurwa słowa czego nasze uszy tu nie tolerują? Oczywiście w nieuzasadnionym kontekście :]

   Usuń
  2. CO ZA DEBIL dał linka którego nie ma ?! mans.mans@wp.pl !!! Te mans ty się więcej nie masturbój czy jakoś tak to się pisze, bo ci to ryje beret ! Rączki na kołderke złamasie :-)

   Usuń
  3. Zapraszamy na Dolnoslaski Festiwal Tajemnic 2014, twoj idol Kwiecien ma tam byc specjalnym gosciem jak zapowiadal, co prawda wbrew temu co mowi organizator ale co tam-jako fanatyczny wyznawca przymkniesz chyba oko na klamstwo Kwietnia i przyjedziesz w ciemo aby czekac na swego guru ktory sie nie pojawi.
   Tak samo jak wyprowadzil w pole naiwniakow na Zlocie Milosnikow NTV i na Slezy, przyjechali, polazili, pokrecili nosami ze Dareczek ich oszukal i nawalili sie.

   Przyjedz, polas, zrob z siebie idiote, posmieje sie z checia.

   Nie jestes pierwszym ani ostatnim pajacem ktorego Kwiecien wali w bambuko wyprowadzajac w pole i wodzi za nos.

   Usuń
 12. Czesc, jestem mieszkańcem Głuszycy więc swojego imienia podawał nie bede bo tu sie wszyscy znają i zaraz by wyszło kim jestem. Tak więc powiem wam że daruś ze swoimi urojeniami to doskonale znany element lokalnego folkloru. Wszyscy już przywyklismy do ego gadania a w samym miasteczku i okolicy nikt ne traktuje go normalnie. Każdy jeden miejscowy wie że to debili, pychol i schizofrenik tak jak jego ojciec jarecki. Tak to prawda, prawdziwym ojcem kwietnia jest przybłęda, miejscowy głupek który od dawna miał coś z głową. Każdy tutaj to wie że kwiecień jest bekartem i nawet własna matka sie go nie dłuo wyrzeknie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Slyszalem podobne opowiesci. Podobno Kwiecien zachowuje sie jak jebniety, ma ciagle urojenia i schizy, w okolicach Riese czesto stracha sie chodzic droga i zakrada sie po chaszczach, rowach przydroznych i lesnych sciezkach.
   Widziales go kiedys jak lata na tej schizie, jakby go ktos sledzil?

   Usuń
 13. tak dla przypomnienia :) urojenia Kwietnia w rozmowie telefonicznej ze swoim guru :)

  https://www.youtube.com/watch?v=-aSYSCicek4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Co sie dzieje Darus?! Nagrywam na laptopie, nagrywam!"
   :)
   Zagorski robi wielkie halo, oj naszego Darusia wytrzasaja, nasze srodowisko Wolnych Ludzi wspiera cie, oj biedna ofiaro.
   Ambaras, mecyje, wielkie halo, niemce mie bija!

   Po co przysla policja?
   -"zajeli mi kompa pod podejzeniem propagowania materialow nazistowaskich"
   -"zajeli kolekcje broni na na na ktora nie mialem pozwolenia"
   -"wypytywali sie o moje notatki i dokumenty"

   2:30 zaczyna sie pirdolenie Kwietnia 3po3.
   :)
   "TRZYMAJ SIE CALE SRODOWISKO JEST Z TOBA!"
   ;)

   "Nasyla sie sluzby specjalne, takie jest Polskie..."
   "Bedziemy walczyc ooooo....o twoje racje, o twoje wartosci"

   "Tworzenie SUPER, SUPER, SUPER rasy."..
   No tak...
   *Super rasa, kurwo!*
   ;)

   To po prostu akademia smieszkizmu, podludzizmu, absurdu i skrajnej paranoi, cyrk a w nim klauni i malpy.

   Usuń
 14. Hej złamasy po jednej i drugiej stronie barkady ,ja partyzant mam wywalone na was! ale jest pewno ale ,lubię polski rok Polski rock :-) W moim archiwum mam pewien kawałek który pasuje do kwietnia jak ulał -zapodam z tuby http://www.youtube.com/watch?v=4vpeFC_6KIg

  Kwiecień kochasz Heinricha (Himmlera) ? :-))) wsłuchajcie się w słowa !

  OdpowiedzUsuń
 15. posłuchajcie Polskiego rocka -na eksploracji słabo się znam ale na ludziach i rocku to i owszem :-)
  http://www.youtube.com/watch?v=FfilVG24YE4

  OdpowiedzUsuń
 16. Wczoraj odswiezylem sobie film z dziecinstwa, pewnie widzieliscie ale mlodsi moga tego nie znac:
  "Przyjaciel Wesolego Diabla" z 1986
  http://www.youtube.com/watch?v=Cx0lduApELc

  Ogladajac film zauwazylem jak wiele jest w nim motywow ktore Kwiecien wykorzystuje w swoich opowiesciach, podziemne swiaty, tajemnicze istoty z ciemnosci, krysztaly a to wszytsko w bliskich nam klimatach i fenomenalnej scenerii Karkonoszy (choc sa tez zdjecia z Jury).
  Teraz wyobrazcie sobie mlodego Kwietnia naszpikowanego chorymi opowiesciami Jareckiego-swego ojca, lokalengo lumpa-ktory obejzal ten film i winkorporowal go w siatke swych fantazji z czasem uznajac za pewnik a nastepnie uzywajac jako kanwy dla swych niezwyklych opowiesci.
  Nawet filmowy motyw ojciec-syn pasuje tu, po tym jak Dareczek opowiadal jak z Jareckim zostawiali sobie wiadomosci pod kamieniami w lesie i o ich nietypowej schizofrenicznej wiezi i outsajderstwie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Kwiecień to prawdziwy partyzant, nawet urząd skarbowy ma problem z namierzeniem jego miejsca zamieszkania i zameldowania. Kwiecień bezdomny jesteś czy ki huj ?

  OdpowiedzUsuń
 18. wy macie niezle narabane, po co kombinujecie z liczba komentarzy mans.mans@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiemy o co Ci chodzi? Tu wchodzą tysiące ludzi i piszą prawdę.

   Usuń
 19. tabletki przestały działać i kolejna dawka urojeń
  zacytuje :

  Przez kilka dni jeździłem po dolnym śl ukazując politykom na co wydaję się dotacje z urzędu marszałkowskiego , pan pułkownik był bardzo rozczarowany tym co zobaczył oto jego słowa -

  -Tajemnice Trzeciej Rzeszy jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne i to dzięki naszym przekupnym i chciwym 'odkrywcom ' .... słowa bez komentarza

  Kwiecień zrozum schizolu, gdybyś ty stwarzał choć cień zagrożenia dla wyjaśnienia i odkrywania prawdy o Riese i trzeciej rzeszy dawno już byś wąchał kwiatki od spodu dwa metry pod ziemią. Nikomu tego nie życze ale taka jest prawda. To samo tyczy się Figla. Gdyby stwarzał cien zagrożenia dla środowisk post nazistowskich i niemieckich służb już by dawno nie żył. Te brednie o nieudanych atakach. 10 lat już Figla ścigają i nie mogą go zabić... Brednie następnego schizofrenika.

  Wystarczy posłuchać audycji pierwszych badaczy Riese, jak mordowano im świadków. Niezależnie od narodowości, włącznie z Niemcami. To było prawdziwe zagrożenie dla wyjaśnienia prawdy i zostało zlikwidowane. Ludzie przypłacili to życiem. Ludzie którzy wiedzieli naprawdę dużo.

  A ta zgraja karierowiczów i żadnych pieniędzy specjalistów ?

  witkowski, kwiecień, figiel, zagórski
  ANO Kwiecień, Figiel, Witkowski i Zagórski żyją i mają się dobrze ponieważ temat trzeciej rzeszy sprowadzają do mitomaństwa i groteski.
  Z tego niezły kabaret można by nakręcić i w to gra służbom specjalnym republiki niemieckiej
  gdyby stwarzali zagrożenia dawno by zgineli, jak pierwsi świadkowie którzy wiedzieli naprawdę dużo zgineli z rąk służb specjalnych post nazistowskich

  OdpowiedzUsuń

KWIECIEŃ TO KŁAMCA I FAŁSZERZ HISTORII, MITOMAN I PARANOIK, A NA DODATEK KAWAŁ CHUJA :)
Kwiecień to sexkamerkowy dziwkarz występujący na sex kamerze w serwisie zbiornik ze slodkacycatka25
To człowiek, który przyniósł bombę na ośrodek pod Soboniem.
A JEGO SYNALEK ADRIAN KWIECIEŃ TO ĆPUN I DILER NARKOTYKOWY.
O szczegóły pytać w komentarzach i szukać na blogu.