środa, 30 lipca 2014

Zapowiedź nowego sezonu w Riese - CZYLI NOWA MIŁOŚĆ DARIUSZA KWIETNIA JACEK MIKOŁAJCZAK DO PROWADZENIA ANTYPOLSKIEJ DZIAŁALNOŚCI FAŁSZOWANIA FAKTÓW HISTORYCZNYCH I OSZUKIWANIA POLAKÓW I ZARABIANIA NA ICH NIEWIEDZY


video

video
OŚRODEK WYPOCZYNKOWY "RZECZKA"
JACEK MIKOŁAJCZAK
58-320 Walim, Rzeczka 41
tel./fax. 74 845 72 47
tel. kom. 695 949 132
 Nasza pozycja wg GPS 
N: 50.66432 E: 16.46387
http://www.rzeczka.eu/
Kontakt oraz rezerwacje: rezerwacja@rzeczka.eu 

WSTĘP
Dariusz Kwiecień na przestrzeni ostatnich kilku lat swej działalności dopuścił się-setek, było by za mało-tysięcy było by przesadą, ale ogromnej liczby zafałszowań historii, faktów, dat, miejsc i wydarzeń nie mających miejsca.
Jest to FAKT udowodniony, bezsprzeczny i bezsporny, nie tylko na naszym blogu, ale w setkach komentarzy na jego kanale YouTube pod jego materiałami oraz na jego blogu gdzie nie wszystkie tego typu dementi dopuszcza do publikacji.
Działalność Dariusza Kwietnia budzi sprzeciw u tych, którzy są obeznani z Polską i światową historią, a nadto u tych dla, których prawda historyczna jest ważnym elementem Polskiej spuścizny kultury.
Dariusz Kwiecień dopuszczając się jawnego fałszowania faktów i propagowania nieprawdy historycznej, a nadto propagowania nieprawdziwych i wymyślonych bo nigdzie nie potwierdzonych historii przyczynia się do zacierania prawdy, a więc z całą pewnością robiąc to świadomie działa przeciwko Polsce i Polskiej kulturze. Robi to świadomie i z pełną premedytacją bowiem nie reaguje nigdy na komentarze i polemiki udowadniające mu nieprawdę.
Skoro nie reaguje i nie chce przyznać jawnej racji tym, którzy obdzierają go z tych fałszywych twierdzeń, to można z całą pewnością powiedzieć, że Dariusz Kwiecień prowadzi swą działalność celowo po to by prawdę historyczną fałszować i wprowadzać do obiegu nieprawdę MAJĄCĄ NA CELU STWORZENIE TANIEJ SENSACJI WOKÓŁ TEMATU RIESE służącej jedynie NIECNEJ próbie zarabiania na niej.

A WIĘC KAŻDY KTO JEST ŚWIADOM FAŁSZYWEJ PROPAGANDY DARIUSZA KWIETNIA, KTO KIEDYKOLWIEK MU W NIEJ POMAGAŁ I WSPOMAGAŁ GO, WSPOMAGA LUB BĘDZIE WSPOMAGAŁ, DZIAŁA NA RZECZ ANTYPOLSKIEJ DZIAŁALNOŚCI, PRZECIWKO POLSKIEJ PRAWDZIE HISTORYCZNEJ, PRZECIWKO POLSCE I TYM WSZYSTKIM POLAKOM, KTÓRZY PODCZAS WOJNY ZGINĘLI LUB STRACILI ZYCIE Z RĘKI NAZISTOWSKICH OKUPANTÓW.
Wobec tego nie można przejść obojętnie i należy piętnować tych wszystkich, którzy przyczyniają się do tej niecnej i antypolskiej działalności obliczonej na nieuczciwy komercyjny zysk.

Przejdę teraz do omówienia tych zapowiedzi Dariusza Kwietnia i Jacka Mikołajczaka, które jak się zaraz przekonacie są raczej dla nich antyreklamą niż reklamą, pełną elementów pokazujących, że obaj delikwenci chcą uprawiać nielegalny proceder bez odpowiednich licencji przewodniczych, a nadto chcą rozjeżdżać quadem i landrowerem parki krajobrazowe i tereny na, których obowiązuje zakaz jazdy sprzętem mechanicznym.

Prezentacja oferty Ośrodka Wypoczynkowego Rzeczka Łowisko Pstrąga Jacek Mikołajczak 

http://www.youtube.com/watch?v=9Rkl2p_ca8c
Jacek Mikołajczak w swej wypowiedzi mówi, że jest zapaleńcem, który pokochał ten teren i już w pierwszych sekundach wypowiedzi namawia ludzi do uczestnictwa w rajdach, zacytuję jego słowa: POZA SZLAKAMI PIESZYMI, POZA SZLAKAMI ASFALTOWYMI.
Twierdzi on, że ma w dyspozycji dość dużo terenów prywatnych, które są poddzierżawiane na, których są jakieś tory specjalne do jeżdżenia qadami i landrowerami. Jest to oczywisty nonsens bowiem nawet jeśli ktoś ma w dyspozycji jakiś leśny czy krajobrazowy teren nie oznacza to, że może go dewastować jeżdżąc po nim czym chce lub dojeżdżając doń ciężkim sprzętem zbaczając z dróg asfaltowych. Niemniej za chwilę Mikołajczak dodaje, że do poznawania tych okolic będzie wykorzystywał "drogi gminne nie wyasfaltowane"!!!
A więc jednak mamy tu do czynienia z zapowiedzą jazdy ciężkim sprzętem po parkach krajobrazowych poza utartymi szlakami po rzekomych drogach gminnych.
TAK WYGLĄDA POKOCHANIE JACKA MIKOŁAJCZAKA TYCH TERENÓW, KTÓRE MA ZAMIAR ROZJEŻDŻAĆ QADEM I LANDROWEREM.
Proszę Państwa cała tamtejsza okolica to lasy i pola i parki krajobrazowe gdzie by dostać się gdziekolwiek trzeba wjechać w teren po, którym nie wolno jeździć. Nawet od jego ośrodka do kompleksów Riese większość dróg czy dróżek jest wyłączona z ruchu kołowego. Tam po prostu poza łażeniem pieszo nie ma gdzie jeździć quadem czy landrowerem legalnie POZA DROGAMI WYASFALTOWANYMI-nie ma i koniec. Wejdźcie sobie na google map i sami zobaczcie tereny wokół Rzeczki, Sokolca i Walimia. Tam prowadzi jedna asfaltowa droga przez te miejscowości i nigdzie nie ma jakichkolwiek szlaków dróg wiodących przez te góry czy dolinki po, których legalnie można jeździć czymkolwiek poza rowerem.
Mapa: https://www.google.pl/maps/place/O%C5%9Brodek+Wypoczynkowy+Rzeczka/@50.664363,16.463705,662m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x470e45ed81f588c1:0x5190864ff8abf6ab
Widać wyraźnie co napisałem. W dodatku, żeby wyjechać gdziekolwiek z tego ośrodka Mikołajczaka trzeba wjechać na drogę asfaltową czyli publiczną, a jak wiem Kwiecień jeździ tym qadem po tej drodze. Skąd wiem?Bo w ostatnią sobotę Kwiecień przyjechał tym Qadem do kompleksu Osówka pod samą sztolnię gdzie jest zakaz ruchu pojazdów kołowych. Spotkała go tam grupa Karola Sawiaka, która go całkowicie olała ze względu na sporą ilośc postronnych osób. Kwiecień stał tam i rozmawiał z jakimś gościem pod wejściem do sztolni i gdy ich zobaczył mówiąc wprost obleciał go strach, że zaraz może dostać łomot. Nic takiego się nie wydarzyło bo chłopaki go olali i poszli dalej. Kwiecień po chwili wsiadł na tego qada i na pełnym gazie chcąc się popisać minął ich i jakieś małżeństwo z dzieckiem ochlapując ich wodą w kałuży. Dzieciak się popłakał gdy Kwiecień o metr go minął jadąc jak szaleniec. Są na to świadkowie.
Zachodzi pytanie czy Kwiecień miał pozwolenie podjechania tym qadem pod samą Osówkę i czy W OGÓLE MA PRAWO JAZDY DO PROWADZENIA TAKIEJ MASZYNY na, którą wymagane jest?
Tak więc z całą pewnością nie ma żadnego, ani prawa jazdy samochodem, ani motocyklem.
JEŚLI GDZIEŚ ZOBACZYCIE KWIETNIA NA DRODZE JAKIEJKOLWIEK NA QADZIE TO RÓBCIE ZDJĘCIE LUB FILM I ZGŁASZAJCIE TO, bo kiedyś komuś może zrobić nieszczęście.
Cała ta zapowiedź to zwykła kompromitacja i anty reklama, w której czuje się zwiastun nielegalnego jeżdżenia po terenach po, których co najwyżej wjazd mają rolnicy swymi ciągnikami muszącymi dojeżdżać do swych pól. Tak jest w całej Polsce i nie każdy ma prawo jeździć wszystkimi drogami gruntowymi.
Ta żałosna zapowiedz nagle się urywa i kuniec. Zaiste wspaniała reklama.

Przejdźmy do drugiej zapowiedzi.

Zapowiedź nowego sezonu w Riese z Dariuszem Kwietniem

http://www.youtube.com/watch?v=WC0uuHZoBvw

Kwiecień na samym początku mówi, że za pomocą takiego sprzętu jak ten Qad i Landrower są obaj w stanie wam pokazać cały kompleks Riese i wskazuje na okoliczne góry ręką. Przy okazji wciska absurdalny kit, że Riese to nie kompleks Włodarz, Osówka czy Rzeczka, ale cała ta okolica aż po horyzont!
Nonsens absurdalny. Dla Kwietnia Riese niebawem będzie sięgało do Bałtyku jak dobrze pójdzie.
Stoi więc nasz pseudo eksplorator na jakimś poletku nie wiadomo gdzie sugerując, że stoi nad chodnikami Osówki!!!
Nawet gdyby tak było oznacza to, że wjechali tam w teren krajobrazowy nielegalnie bowiem okolice Osówki są całkowicie wyłączone z ruchu kołowego i po całym masywie nie wolno niczym jeździć.
Kiedy Kwiecień kończy swój wstęp zwraca się do Mikołajczaka słowami: panie Jacku prosił bym o kilka słów. A szkoda, że nie zwrócił się do niego jaśnie panie! Przecież są chyba na ty? Komiczna zapowiedź.
Na samym początku Mikołajczak mówi, że jego ośrodek znajduje się u podnóża góry Wielka Sowa, która też zalicza się do kompleksu Riese. Bzdura. Wielka Sowa nie zalicza się do tego kompleksu bowiem nie ma w niej żadnych znanych i udokumentowanych sztolni typowych dla kompleksu Riese oddalonego od Rzeczki o kawał drogi czyli kilka kilometrów. A więc mamy już pierwszą nieprawdę i zafałszowanie.
Ale co CIEKAWSZE!!!!
w 1:49 kwiecień wchodzi w słowo Mikołajczykowi i mówi, że żeby do tego miejsca dojść w, którym stoją trzeba półtorej godziny marszu!!! z Osówki!!!
Zaraz, zaraz dosłownie minutę temu mówił, że pod nimi prawdopodobnie są sztolnie Osówki!!! a teraz mówi pokazując ręką na Osówke oddaloną o półtorej godziny marszu stąd!!!, że Osówka jest aż tak daleko.
Kretyn do entej potęgi i nieprawdopodobny wciskacz kitu. Równie dobrze mógł stanąć na Giewoncie i stwierdzić, że sztolnie kompleksu Riese i Osówki też tam są.
Zapowiada się jak widzimy niezła porcja terenowego absurdu jaka Kwiecień-Mikołajczak chcą zaserwować naiwnym.
Co więcej kwiecień mówi, że za pomocą takiego sprzętu jak qad i landrower są w stanie być w każdym miejscu na jakie wskazuje w okolicznych górach w ciągu kilku, kilkunastu minut! jak ?! Chyba przelatując bo nie jeżdżąc gdy nie ma tam szlaków do jazdy takim sprzętem. Kolejna zapowiedź zwiastująca przemieszczanie się po tych górach w nielegalny sposób.
Na dokładkę kwiecień mówi, że mogą dojechać w każde miejsce i mogą ZACZĄĆ PENETRACJĘ!
Jakkolwiek się słowo penetracja nie kojarzy w ustach Kwietnia tak zastanawiam się penetrację czego, czym i w jakich miejscach kiedy na chyba kopanie w ziemi bo to ma na myśli w całym tym rejonie trzeba mieć pozwolenia.
Przypomina mi to zeszłoroczne zapowiedzi gdy Kwiecień i Szpakowski zapowiadali penetrację nieznanej sztolni na Włodarzu i na tym się skończyło.
ZA ROK O TEJ PORZE PRZYPOMNĘ WAM JEGO SŁOWA I ŻADNEJ PENETRACJI W ICH WYKONANIU-LEGALNEJ I ODKRYWCZEJ NIE BĘDZIE. założymy się? To jest bezczelny i oszukańczy chwyt marketingowy by przywabić do ośrodka turystów.
Po chwili jednak Kwiecień mówi, że stoją PRAWDOPODOBNIE na szczycie hałdy czego jak mówi nie jest w stanie wam tego udowodnić, ale przed chwilą mówił, że PRAWDOPODOBNIE POD NIMI SA SZTOLNIE OSÓWKI!!! Kit, kitem kita pogania.
Znamienne jest to, że Jacek Mikołajczak słysząc te brednie nie reaguje. Każdy średnio inteligentny człowiek już by się zorientował, że to co mówi Kwiecień o tej niby hałdzie pod, którą jakoby są sztolnie Osówki notabene oddalonej o półtorej godziny stąd jest wierutną niespójna bzdurą. No, ale czemu się dziwić facetowi, który nie grzeszy inteligencją wypowiedzi, ani inteligencją bystrości umysłu.
Kolejnym kłamstwem obliczonym na zrobienie wrażenia jest to, że Jacek Mikołajczak dysponuje jakąś bliżej nieokreślona ilością qadów i Landrowerów. Mówi o tym w trzeciej minucie, a ja wiem, że to nieprawda, że dysponuje tylko jednym qadem i jednym takim landrowerem. Zaraz potem Mikołajczak zaprasza między innymi na wyprawy offroudowe tymi pojazdami co jak wiemy w tamtym terenie jest nielegalne bo tam po prostu nie ma na to terenów. Zapewnia przy tym, że to wszystko jest legalne co również jest kłamstwem.
4:28 SKOŃCZYŁO SIĘ TERAZ SRANIE W BANIE!!! Tymi słowy rozpoczął kwiecień nową wypowiedź kierowaną do turystów czyli zaczął zapewniać, że ich obu oferta nie jest dyktowana manią zarabiania pieniędzy tylko dyktowaną pasją!!! Ale dodaje nasz kwiecień przy cichej aprobacie Mikołajczaka, że jeśli ktoś będzie niezadowolony z ich oferty i wypraw to otrzymuje zwrot gotówki!
Czyli LUDZIE NIE BĄDŹCIE GŁUPCAMI!!! Przyjeżdżajcie do Rzeczki do ośrodka "łowisko pstrąga" jedzcie, pijcie i swawolcie na qadach po górach, a na koniec powiedzcie, że było to SRANIE W BANIE i dostaniecie zwrot gotówki. Już sama zapowiedź możliwości zwrotu gotówki jest absurdalnym idiotyzmem bo przecież skoro ktoś ma ofertę to chyba wie na co idzie i takie chwyty ze strony tych dwóch delikwentów sa po prostu kretyńskie. To tak jakby w restauracji napisać, że jeśli po zjedzonym objedzie będziesz miał niestrawności to zwracamy pieniądze. Kompletny absurd. Prostacki chwyt i tyle ze strony ich obu.
A teraz sami zobaczcie gdzie nasi wielcy eksploratorzy wjechali: 5: 14 Kwiecień mówi do operatora kamery by zrobił panoramę tego miejsca i co widać? Widać jak stoją w szczerej łące na jakimś wzgórzu, na jednym z tam wielu do, których nie prowadzą żadne drogi dla pojazdów kołowych tylko szlaki turystyczne. A więc wjechali tam łamiąc prawo. Mało tego podczas prezentacji tej panoramy kwiecień ni stąd ni z owąd rzuca stwierdzenie, że gdzieś pod nami znajduje się jakaś mogiła. Jaka, czyja itd? No to mamy i mogiły i sztolnie i prawdopodobnie hałdę. Wszystko mamy za jedyne ???złotych.
W 6:25 Kwiecień kończy swój wywód słowami: nie powiem, że jesteśmy jedyni, ale jesteśmy wyjątkowi. Zapomniał dodać słowa kretyni i było by prawdą.
W końcu Mikołajczak i Kwiecień pojawiają się przed wejściem do Osówki o dowiadujemy się, że 7:15 Kwiecień oprowadzał ludzi po tym terenie czyli znów mamy dowód na nielegalną działalność przewodnika górskiego. Dowiadujemy się również, że dyrekcja Osówki podobno pozwala Kwietniowi robić na tym terenie co chce czyli kopać i wiercić! Jaki idiota na coś takiego takiemu debilowi by pozwolił? O ile to prawda, że tak jest to oznacza, że dyrekcja Osówki ma nie po kolei we łbach. A z resztą i tak z tych zapowiedzi nic nie wyjdzie bo Kwiecień nie ma do takich prac przygotowania ani sprzętu i są to tylko androny reklamowe mające jak zwykle na celu pokazanie jaki to on nie jest wpływowy. Na koniec się i tak okaże, że każdy prędzej czy później poznawszy zamiary Kwietnia i jego zrytą psychikę nie będzie chciał mieć z nim nic wspólnego-zakład?
Najciekawsze z tej wypowiedzi Kwietnia jest w 8 mej minucie jak zachwala swego nowego przyjaciela, że jest fascynatem i wcale nie chce zarabiać na Riese, że wcale nie jest biznesmenem-pomijając fakt zarabiania na swym ośrodku hehe, że Jacuś jest tak jak on zarażony tematem Riese! No to mamy dwóch już zarażonych opowieściami o wilkołakoludziach zmutowanych w trakcie tajnych eksperymentów genetycznych nazistów...
Mniej więcej od 9 minuty Kwiecień się chwali, że to dzieki niemu w ogóle temat Riese stał się znany co jest oczywistą nieprawdą. Zanim kwiecień przestawał układac kostke brukową była cała masa eksploratorów i propagatorów tematu Riese. Na dowód tego jest chociażby to co Kwiecień sam pisał na swym blogu co opisane było na naszym, że pierwszymi propagatorami tematu Riese byli ludzie z, którymi on sam w dzieciństwie miał kontakt w szkole! No to sami widzicie jak Kwiecień sam sobie zaprzecza wciskając wam kit, że Riese jest znane dzięki niemu.A ten półinteligent Mikołajczak stoi jak ten palant obok niego i słucha bez reakcji tych absurdalnych bzdur o lawinie raportów i relacji napływających do Kwietnia na, których Kwiecień zbudował cała tą swoją "inną rzeczywistość" nigdzie tak naprawdę nie mająca potwierdzenia.


PODSUMOWANIE.
Dobrało się dwóch cwaniaków i szkodników, którym się wydaje, że bezkarnie mogą wciskać ludziom kit i rozjeżdżać góry kołami.
Jeden myśli, że dzięki drugiemu rozkręci swój interes. Kwiecień myśli, że współpraca zaowocuje zarobkowymi wypadami w teren z turystami i sprzedawaniu im swych materiałów oraz biletów na prelekcję, a drugi myśli, że dzięki Kwietniowi jego podupadający chyba ośrodek odżyje. Nie odżyje bowiem jak się w Rzeczce wszyscy dowiedzą, że Mikołajczak skumał się komercyjnie z największym szkodnikiem i oszustem w Polsce Kwietniem to w perspektywie czasu pogorszy to jego sytuację.
O co się założymy? Jestem tego pewny.
W dodatku do pierwszej kontroli drogowej Kwietnia na qadzie na drodze publicznej lub gdzieś w terenie gdzie jeździć nie można. I tu apeluję ponownie, że jeśli gdziekolwiek zobaczycie któregoś z nich na tym sprzęcie w terenie róbcie zdjęcia lub film komórką i zgłaszajcie to na policję. A jeśli zobaczycie Kwietnia na Qadzie pod Osówka czy innym kompleksem to też to zgłaszajcie bo świr nie ma na 100% prawa jazdy do prowadzenia Qada, ani samochodu. To samo tyczy się działalności przewodniczej. Jeśli zobaczycie w terenie Kwietnia w roli przewodnika lub w jakimś kompleksie gdy oprowadza turystów za przyzwoleniem dyrekcji-bo to już miało miejsce- to rejestrujcie to i zgłaszajcie.

PS
W poprzednim temacie w komentarzach zanim napisałem ten temat pojawiły się pewne obiekcje co do NIESŁOWIAŃSKIEGO wyglądu Jacka Mikołajczaka. Podzielam te obiekcje.

DODATEK 1 
Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Kwietnia na jego blogu. Jak widać Kwiecień czyta na bieżąco naszego bloga:

Właśnie tym wpisem potwierdził tylko, że nie ma prawa jazdy i, że ów quad nie jest jego własnością.
Gdyby Kwiecień miał prawo jazdy to by je wam pokazał na zdjęciu i każdy na jego miejscu komu się zarzuca jazdę bez prawa jazdy zrobił by tak. O dowodzie rejestracyjnym na jego nazwisko i imię nie wspomnę. Tak więc kłamstwo wyszło na jaw.

A teraz opis sytuacji gdy Kwiecień spotkał w ostatnią sobotę przed sztolnią Osówki Karola Sawiaka i jego znajomych.
Po pierwsze nie było ich 10 osób.
Po drugie ze względu na spora ilość ludzi postronnych Karol i jego znajomi zignorowali Kwietnia.
Kwiecień jedynie widząc zbliżających się ich zrobił się na twarzy czerwony i jako pierwszy odezwał się do jednego z grupy mniej więcej słowami: no to co będziecie mnie bić? Walczymy na noże czy miotacze?
W odpowiedzi dostał ironiczne: na pancerfaustergranaten, po czym grupa poszła dalej.
W chwilę potem Kwiecień siadł na quada, którym podjechał pod samą Osówkę i na pełnym gazie chcąc wszystkim zaimponować jakby przejechał obok jakiegoś małżeństwa z dzieckiem ochlapując je. Dzieciak się potem popłakał. Tak to było mniej więcej.
Atak Kwietnia jest urojony, ale....
Ale załóżmy przez chwilę, że jest prawdą. Oznaczało by to, że Kwiecień jest agresywny i nieobliczalny.
Ma jedynie szczęście, że nie było tam Tomasza Sidora. Nie było by zmiłuj - powiem krótko.
Kwiecień jak widzicie żyje w urojonym świecie imaginacji jakiś ataków na swych wrogów i chciałby by był prawdziwy w, którym wygrywa i pokonuje ich. Niestety jak na razie zderza się z twardą rzeczywistością w, której kompromituje się i przegrywa na polu intelektualnym za każdym razem.
To zwykły cham i niedouczony prostak, który zabiera się za historię i jej propagowanie nie posiadając ani przygotowania akademickiego, ani kultury osobistej co widać w wypowiedziach w ostatnich zapowiedziach.

DODATEK 2 - 31.07.2014
No i było do przewidzenia- jak zwykle- że kiedy nasze kwiecie wytrzeźwieje usunie swój absurdalnie kłamliwy post. Noc minęła i jak wytrzeźwiał i zobaczył co naskrobał w pijackim zwidzie to wziął usunął.
Usunął bo napisał, że ten quad jest jego co jest oczywistą nieprawdą. Możecie wejść na stronę Jacka Mikołajczaka do działu galeria zdjęć i sami zobaczyć, że ten quad jest na stanie ośrodka: http://www.rzeczka.eu/galeria_zdjec Gdyby to był quad kwietnia to Mikołajczak by się nim nie afiszował. Niedługo w kolejnym amoku Kwiecień napisze lub będzie rozpowiadał, że w ogóle ten ośrodek należy do niego lub jest tam wspólnikiem. Biedny ten Mikołajczak. Zapewne Kwiecień nastawiał mu kitu, że dyrekcja Osówki mu na wszystko pozwala, a on w to uwierzył i stąd taka zgoda na współpracę.
mało kto wie, że Kwiecień faktycznie miał do niedawna jakiś dziwny układ z dyrekcją Osówki dzięki czemu mógł wejść ze swoją grupką turystów do tego kompleksu i pełnić rolę przewodnika. Budziło to sprzeciw licencjonowanych przewodników etatowych tego kompleksu i była na ten temat z dyrekcją jakaś dyskusja.
Łatwo więc się domyślić skąd Kwiecień miał turystów. Sam przecież by ich nie pozyskał z internetu jak to często zapowiadał. Pamiętamy jak w ostatnich miesiącach ciągle pisał na swym blogu enigmatyczne zapowiedzi wycieczek po Riese w zamkniętym gronie jego sympatyków. Tymczasem domyślam się, że byli to ludzie-turyści z ośrodka Jacka Mikołajczaka, którym Mikołajczak organizował wycieczki pod przewodnictwem Kwietnia.
Ty Mikołajczak jesteś frajerem, że się zadajesz z Kwietniem. Sprawę już znają ludzie z Rzeczki i jeśli zobaczą Kwietnia z turystami z Twojego ośrodka lub na Twoim quadzie jeżdżącego po drodze publicznej lub górach to zgłoszą to na policję. To samo tyczy się oprowadzania turystów po Riese i zamku Grodno gdzie ta sama dyrekcja pozwalajeszcze niedawno buszować Kwietniowi.

DODATEK SPECJALNY 3
Własnie ustaliłem w Urzędzie Marszałkowskim Dolnego Śląska, że Jacek Mikołajczak nie figuruje na liście licencjonowanych przewodników górskich, a zatem nie może organizować wypraw terenowych na obszarze gór Sowich. Każdy z was może w każdej chwili zadzwonić do urzędu marszałkowskiego i zweryfikować każdą osobę budzącą wątpliwości:
http://bip.umwd.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=95&idmp=45&r=o
Pracownicy:
Ewelina Bogacz-Kaniewska  tel. +48 71  770 41 18; pok. 212
Krzysztof Kopystyński          tel. +48 71  770 41 19; pok. 212
Piotr Wnukowicz                     tel. +48 71  770 41 17; pok. 212
Agata Lewicka                         tel. +48 71  770 41 16; pok. 211

                                                   fax:+48 71  770 41 15
Ja dzwoniłem dziś pod pierwszy numer tak jak kilka miesięcy temu gdy ustaliłem, że i Kwiecień nie ma licencji przewodnika. Rozmowę nagrałem, ale zapodam ja albo późnym wieczorem, albo jutro bo dziś mam nawał pracy i mało czasu na zgrywanie z dyktafonu na komputer i wstawianie jej na bloga. O wstawieniu powiadomię w komentarzach.
Nagranie z urzędniczką Urzędu Marszałkowskiego:

video


Tak więc ani Kwiecień, ani Mikołajczak nie mają uprawnień do organizowania jakichkolwiek wypraw terenowych i brania jako przewodnicy żadnych grup turystycznych jak to zapowiadali w swych materiałach. Już sama ich zapowiedź organizowania takich wypraw z włączeniem w to opowieści Kwietniowych jest niczym innym jak zapowiedzią organizowania nielegalnych wypraw pod ich przewodnictwem do czego nie mają uprawnień.
Ich zapewnienia, że działają legalnie są po prostu kłamstwem tak samo jak to, że wszelkie dotychczasowe wyprawy Kwietnia z ludźmi w teren lub do kompleksu Osówka oraz Zamku Grodno w roli przewodnika.
Brak licencji przewodnika to brak ubezpieczenia i narażanie ludzi na uszczerbek na zdrowiu w razie wypadku i brak odszkodowania. O fachowej pierwszej pomocy nie wspomnę.
OSTRZEŻENIE!
Kwiecień popada w coraz większe szaleństwo co widać i słychać.
Uczestnicząc w jakichkolwiek wyprawach z nim wiedz, że facet nie ma uprawnień do prowadzenia działalności przewodnika, ani odpowiedniego przeszkolenia w zakresie pierwszej pomocy jak też nie dysponuje żadnymi środkami pierwszej pomocy. W razie gdyby komuś coś się stało na takiej wyprawie nie będziesz miał udzielonej fachowej pierwszej pomocy, ani nie dostaniesz w razie czego odszkodowania w wypadku utraty zdrowia. Tylko wyprawy z kwalifikowanymi przewodnikami gwarantują Ci pełne bezpieczeństwo i ubezpieczenie w razie wypadku.
JEŚLI ZOBACZYSZ GDZIEKOLWIEK KWIETNIA W ROLI PRZEWODNIKA TO WIEDZ, ŻE MASZ OBOWIĄZEK ZADZWONIĆ NA STRAŻ MIEJSKĄ LUB POLICJĘ I POWIADOMIĆ O NIELEGALNYM OPROWADZANIU WYCIECZEK, co jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny w wys. 500 złotych.

Nie zapomnij zapoznać się jeśli jeszcze nie znasz z wyczynami intelektualnymi Kwietnia:
WIZYTÓWKA DARIUSZA KWIETNIA
POZNAJ JEGO ZBYDLĘCIAŁĄ NATURĘ SCHIZOFRENIKA

110 komentarzy:

 1. Nowy wpis Kwietnia tutaj to już przeszedł sam siebie. To jego Quad. On był sam a ich było 10 i wszyscy uciekli.

  środa, 30 lipca 2014
  Quad jest Dariusza Kwietnia
  Za jazdę Quadem ponoszę tylko ja odpowiedzialność nikt inny .To mój Quad . Twardziele typu , Lupo , Luco , Oki , Karol Sidor i inni to tylko zbieranina niedzielnych mięczaków skamlących o poklask . Było ich 10 , aja sam , gdy ich zaatakowałem pożyli kity po sobie jest film na ten temat ,ukaże się w książce pt Kanalie ....
  Autor: Darek o 18:05 Brak komentarzy:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przecież, atakował i filmował a potem film będzie w jakiejś urojonej książce :-, Oj daro.daro. :), gdzie tak cisnąłeś na tym kładziku , portki zmienić ???.
   Będzie film jak daro stoi przed kamerką i jak zwykle snuje opowieści jak się rzucił na uzbrojonych 10 chłopa a wszyscy uciekaliiii :)

   Ciesz się daunie że cię trafili tam gdzie byli ludzie, bo byś powalczył leżąc w Kłobi tak dla ochłody :-).

   Usuń
  2. Nie do wiary panie darku ale pan jest menski , taki prawdziwy menszczyzna,
   sam na 10 lapciuchów pan się żucił i wszyscy uciekli. nieprawdopodobny wyczyn taki atak. Chce sie z panem orzenic panie darku. sam na legiony niedzielnych mienczakuw, Oh muj bohateże. Twoja oddana Lucy.

   Usuń
 2. To Kwietniolak ma nowego kolezke, oczywiscie do czasu jak z kazda wczesniejsza osoba z ktora mial stycznosc, finalnie dostanie kopa.

  Male sprostowanie-z tego co widze sa na gorce naprzeciw Malej Sowy ktora jest z drugiej strony doliny, za droga, czyli sa gdzies w okolicach Osowki, czyli minuty drogi. Na Osowke z tego pensjonatu bedzie z buta okolo godzinki, osoba bez wprawy moze lezc z poltorej, co do samochodu czy quada to bedzie sie tam w kilka-gora kilkanascie minut bo to jakies 5km wiec w tym udalo sie kanalii powiedziec prawde.

  Dolina Rzeczki jak i wiochy otaczajace Masyw Wlodarza sa juz poza parkiem, wiec po tamtejszych gorkach mozna sobie pojezdzic i z tego co wiem jest tam kilka firm wypozyczajacych 4x4 i quady, firmy dzialaja do lat wiec raczej legal. Na wjazd do parku potrzeba zgody lesnika co wcle nie tak ciezko zdobyc.
  Tak zeby sie trzymac faktow.

  Psychol bedzie teraz popierdalal zachlany na quadzie, drzyjcie przechodnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. DODATEK 1 odpowiedź na ostatni post Kwietnia na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak kurwa film, o którym mówi Kwiecień w swoim najnowszym wpisie o quadzie może się ukazać w książce do chuja wafla...?
  Czy ten człowiek myśli?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kwiecień ty się rzuciłeś na 10 chłopa ????? :-) Ty się rzuciłeś a i owszem ale do panicznej ucieczki :-) buhahahahah

  OdpowiedzUsuń
 6. Kwiecień nie wstawił przecinka między Karol Sidor, przypadek ? tych dwóch Panów z osobna zlało mu się w głowie w jedną całość ?

  Najlepsze jest to jak mówi, że era zainteresowania tematem "Riese" zaczęła się po tym jak Dariusz Kwiecień założył bloga :D

  Rzucił się do ataku na 10 chłopka ? może ktoś potwierdzić czy w ogóle taka sytuacja (on sam i 10 chłopa) faktycznie miała miejsce ? i gdzie, i jaki był faktyczny przebieg ten sytuacji komicznej ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktyczny przebieg był taki, że doleciał do kłada i tak darł z kapcia że o mało turystów na drodze do Osówki nie pozabijał, dureń myślał że przy ludziach ktoś mu w ten jego łysy łeb strzeli przy świadkach, Głupek.

  Potem pewnie mokre gacie zmienił, nachlał się, wziął prochy, i mu się wyśniło że na kogoś się tam rzucił i dokonał pogromu :).

  Taka sama bajka jak to, że rozmawiał gdzieś tam na wiosce z córką Himmlera albo że był na wzgórzach Golan z misją, jak baran urodził się w 1969, a misje odwołali w 1980 kiedy miał 10 lat i na stojąco pod stół wchodził :-).
  A jak szła Jugosławia to latał do zawodówki, której nie skończył zresztą bo już wtedy miał coś z deklem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak jak myslalem-wytrzezwial, prochy zlazly z przepitej kory mozgowej to skasowal wpis jak zobaczyl te pierdy ktore nasmolil w amoku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten jego urojony "atak" to taka sama wymyślona pierdoła jak rozmowa z dziadkiem Grześka Borensztaina , dziadek zmarł w 1968 a kwiecień daun urodził się w 1969, rok po śmierci dziadka. Ale oczywiście z nim rozmawiał, pewnie z jego duchem w tej studni co to w niej siedział i wył do księżyca, który do niego gadał, a potem zamienił się w wilkołaka :-).

  Ludzie przeszli i sobie poszli olewając dauna, a on najpierw popuścił w majty , zczerwieniał jakby zaraz miał zejść na zawał, potem nawiał jak by go diabeł gonił, a teraz pewnie filmiki kręci wymachując scyzorykiem jak to siał popłoch rzucając się dzielnie do walki na 10 chłopa. Jemu z 3 ludzi i jednej kobitki z tego strachu podwoiło się w przepitych oczętach. Biedny chory człowieczek :(.

  OdpowiedzUsuń
 10. Skończcie już temat kwietnia, nie wypada się znęcać nad chorym psychicznie bo jeszcze sobie coś zrobi.
  Przecież każdy co ma coś oleju w głowie widzi, że to co zmyśla kwiecień to bzdury. Jak gość który urodził się 25 lat po wojnie chodził z jakimiś więźniem kacetu.
  Poza tym jak kwiecień miał 10 lat to było już 35 lat po wojnie, a ludność niemiecka była już w większości powysiedlana, a jak kwiecień miał lat 15 to było już 40 lat po wojnie, to prosta matematyka a tu są dane:

  http://tujestmojdom.blogspot.com/2011/08/guszyca-tuz-po-wojnie-cz-ii.html.

  Trzeba słuchać i czytać zdrowych umysłowo ludzi, a nie potencjalnych pacjentów zakładów psychiatrycznych.
  Jeśli on rozmawia z nieboszczykami i robi w tym swoim zeszycie zapiski z tych rozmów , to o czymś to chyba świadczy.

  OdpowiedzUsuń
 11. DODATEK 2 - 31.07.2014
  No i było do przewidzenia- jak zwykle- że kiedy nasze kwiecie wytrzeźwieje usunie swój absurdalnie kłamliwy post. Noc minęła i jak wytrzeźwiał i zobaczył co naskrobał w pijackim zwidzie to wziął usunął.
  Usunął bo napisał, że ten quad jest jego co jest oczywistą nieprawdą. Możecie wejść na stronę Jacka Mikołajczaka do działu galeria zdjęć i sami zobaczyć, że ten quad jest na stanie ośrodka: http://www.rzeczka.eu/galeria_zdjec Gdyby to był quad kwietnia to Mikołajczak by się nim nie afiszował. Niedługo w kolejnym amoku Kwiecień napisze lub będzie rozpowiadał, że w ogóle ten ośrodek należy do niego lub jest tam wspólnikiem. Biedny ten Mikołajczak. Zapewne Kwiecień nastawiał mu kitu, że dyrekcja Osówki mu na wszystko pozwala, a on w to uwierzył i stąd taka zgoda na współpracę.
  mało kto wie, że Kwiecień faktycznie miał do niedawna jakiś dziwny układ z dyrekcją Osówki dzięki czemu mógł wejść ze swoją grupką turystów do tego kompleksu i pełnić rolę przewodnika. Budziło to sprzeciw licencjonowanych przewodników etatowych tego kompleksu i była na ten temat z dyrekcją jakaś dyskusja.
  Łatwo więc się domyślić skąd Kwiecień miał turystów. Sam przecież by ich nie pozyskał z internetu jak to często zapowiadał. Pamiętamy jak w ostatnich miesiącach ciągle pisał na swym blogu enigmatyczne zapowiedzi wycieczek po Riese w zamkniętym gronie jego sympatyków. Tymczasem domyślam się, że byli to ludzie-turyści z ośrodka Jacka Mikołajczaka, którym Mikołajczak organizował wycieczki pod przewodnictwem Kwietnia.
  Ty Mikołajczak jesteś frajerem, że się zadajesz z Kwietniem. Sprawę już znają ludzie z Rzeczki i jeśli zobaczą Kwietnia z turystami z Twojego ośrodka lub na Twoim quadzie jeżdżącego po drodze publicznej lub górach to zgłoszą to na policję. To samo tyczy się oprowadzania turystów po Riese i zamku Grodno gdzie ta sama dyrekcja pozwalajeszcze niedawno buszować Kwietniowi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przecież jeśli ktoś pieprzy jakieś głupoty nagrywając się na sekretarkę a następnie mówi do tej sekretarki telefonicznej, że to co pieprzył będzie dowodem w sądzie no to proszę wybaczyć. Proponował bym zakończyć temat tego klienta bo przebieg stadium jego choroby i upośledzenia umysłowego został już tu ewidentnie pokazany i wykazany w 100%. I nie ma potrzeby pisać o tym więcej, chyba że ktoś potrzebuje materiał do pracy naukowej z dziedziny psychiatrii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety Kwiecień usiłuje pozyskać cały czas coraz to nowe ofiary swych kłamstw i swej działalności. Jak widać w jakiś sposób pozyskał sobie przyjaźń Mikołajczaka, który powierza mu swych turystów nieświadomych kim jest Kwiecień. jeśli zaprzestali byśmy pisania na tym blogu i wszędzie indziej to było by to na rękę kwietniowi ze szkodą dla wielu ludzi. Mikołajczak nie zdaje sobie sporawy, że jak komuś się coś stało by na szlaku w terenie pod przewodnictwem kwietnia to nie Kwiecień tylko on odpowie za to przed sądem. I za to, że powierzył swych wczasowiczów pod opiekę kogoś kto nie ma wymaganej licencji i przeszkolenia w zakresie pomocy medycznej.

   Usuń
 13. Zostawcie to, jeśli ktoś jest taki durny aby współpracować z chorym psychicznie to oznacza, że albo jego stan umysłu nie odbiega od kwietniowego, albo robi to celowo. Więc po co kogoś tam uprzedzać pisać do niego maile i sms-ować niech się kiszą we własnym sosie.

  Jeśli ktoś jest taki głupi, że po wymianie trzech zdań z kwietniem nie zauważy iż ma do czynienia z chorym umysłowo to jego problem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kwiecień by podreperować swój wizerunek oszusta, manipulatora i największego przekrętasa historycznego chwyta się za znaną historię i zaczyna przepisywać całe fragmenty z książek lub ich informację. Tym razem sięgnął po książkę "Rozdarty Naród" i przepisał z niej to co było. Prawdy historycznej tym nie odkrył ale zawsze to jakaś forma zbliżenia się do prawdy, czego Kwietniowi nigdy się nie udawało gdy sam mówił o historii.

  czwartek, 31 lipca 2014
  70ta rocznica hańby Aliantów oraz polskiego rządu na uchodźstwie

  http://moje-riese.blogspot.com/2014/07/70ta-rocznica-hanby-aliantow-oraz.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Zostawcie już tego pacjenta, on i jego durny blog żyją teraz tylko dzięki Wam.
  Przecież w tych komentarzach to jest tylko on i jego 10 alter ego. Tak samo jak na You Tube. Ta cała jego publiczność jak widać z tych prelekcji to 4 takich jak on pacjentów. Niech sobie kręci te głupoty i pisze durnoty.
  Nie karmcie Trolla a słuch o nim zaginie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz w 100% rację!
   Gdybyśmy go teraz zostawili jak radzisz prędzej czy później kogo zwiódł poznał by się na nim i by go odsunął z czasem, ale niestety do tego czasu Kwiecień by sobie żerował na kimś i zarabiał i to by się ciągnęło w nieskończoność. My jedynie przyspieszamy pewien proces czyli poprzez walkę z nim ograniczamy tym jego potencjalną liczbę ofiar tych banialuk i wyciągania kasy. Ograniczamy też mu liczbę miejsc w, których się podczepia by propagować swoje głupoty. Tym samym chcemy doprowadzić by na terenie Riese i okolic nie miał czego szukać z pożytkiem dla wszystkich.
   Kwiecień zbudował na niewiedzy ludzi górę mitów, które ludziom się spodobały, a które nie mają nic wspólnego z prawdą. Oprócz tego zachował się podle wobec dużej liczby osób kiedyś mu dobrze życzących. Pomówił ich o niestworzone rzeczy, zaszkodził w jednym przypadku materialnie i naknuł masę intryg w środowisku eksploratorskim, które dzięki naszej działalności skonsolidowało się w kwestii Kwietnia i go całkowicie odsunęło ze swych gron.
   Gdybyśmy zaprzestali ostrzegać ludzi to w wielu przypadkach Kwiecień mógłby ich doprowadzić do strat lub nawet niebezpieczeństw, a tak mamy przekonanie, że w jakiś sposób zapobiegamy temu.
   A poza tym.... jak się raz coś zaczęło to trzeba skończyć i my to skończymy-pozytywnie.

   Usuń
 16. KWIECIEŃ MIAŁ RACJĘ!!!
  LUDZIE MOGĄ ZMIENIAĆ SIĘ W OBROŚNIĘTE SIERŚCIĄ STWORY!!!
  TERAZ WIERZĘ, ŻE DO STUDNI W JAKĄ WRZUCILI GO W DZIECIŃSTWIE KOLEDZY MÓGŁ ZAJRZEĆ MU CZŁOWIEKOWILKOŁAK.

  http://innemedium.pl/wideo/przez-rok-dziewczynka-chin-zarosla-czarna-sierscia

  Darek ! musimy to rozpropagować wśród ludzi dołączam się do Twojej działalności. Niebawem zjawię się w Rzeczce u Twojego przyjaciela i razem będziem głosić tę prawdę. A ja myślałem żeś sfiksował. Teraz widzę, że miałeś rację! Możemy przebrać się za wilkołaki i pod wejściem do Osówki pokazywać ludziom, że to prawda. Przy okazji zarobimy kilka zeta na zdjęciach z dzieciakami. Ja będę udawał tego dobrego wilkołaka, który broni dzieci, a Ty tego złego co che je zjeść i porwać. Będziesz je ganiał po placu quadem pożyczonym od Jacka Mikołajczaka i ochlapywał wodą, a ja będę te dzieci ochraniał własną piersią. Na koniec rzucę się na Ciebie powalając na ziemię i zagryzając na śmierć. Ludziska za taki spektakl będą wrzucać do puszki po dychu i będzie lux. Mikołajczak może też występować w roli leśniczego z flintą. Może dokooptujemy Karola jako strażnika Riese przebranego za Jareckiego.
  Zrób nową zapowiedź pod tytułem JESIENNE SPOTKANIA Z WILKOŁAKAMI Z RIESE.
  Do zobaczyska na szlaku.

  OdpowiedzUsuń
 17. Po pierwsze, to dajcie spokój z tą tzw. polską prawdą historyczną. Dobrze wiecie, że coś takiego dziś nie istnieje. Cała prawda historyczna ma dziś pejsy i koszerny smak. Zataja się prawdę o Katyniu, o zamordowaniu gen. Sikorskiego, i jednocześnie bagatelizuje rzez wołyńską, przeprowadzoną przez ukraińskich szmondaków z UPA. To wszystko ma konotacje polityczne i aktualnie nie ma szans, by PRAWDA trafiła pod strzechy.

  Kwiecień zaś nie jest jedynym niestety szalejącym quadem po Sudetach. Dużo chodzę po tych górach i z niepokojem oglądam postępującą manię rozjeżdżania lasów, szlaków i terenów przyległych przez bandy crossowców i quadowców. Zgłoszenia na policję lub do nadleśnictwa w takich sprawach to walenie głową w mur. Sam tego doświadczyłem. Pozostaje chyba przejęcie inicjatywy przez prawdziwych turystów i chyba...wykopanie wilczych dołów oraz rozciąganie linek.

  A odnośnie Wielkiej Sowy, to jednak zdecydowanie łączy się ją z Riese. Co prawda nie znaleziono tam jak na razie żadnej sztolni lub wyrobiska, ale ślady prac były tu także bardzo widoczne. Odsyłam zresztą do lektury Aniszewskiego, który badał kompleks nader dokładnie i swoje uwagi zamieścił w książce "Podziemny świat gór Sowich".

  I na koniec podpisuję się pod komentarzem powyższego "anonimowego". Przestańcie karmić Trolla, wtedy sam zniknie. A tak...w pewien sposób wciąż dostarczacie mu "paliwo".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałeś komentarz składający sie z czterech części więc ułatwia to odpowiedź.
   1
   Tak masz rację prawda historyczna ma koszerny smak. Nie oznacza to, że można się temu biernie przyglądać z aprobatą. Dla tego powstał ten blog by choć część tej nieprawdy zdemaskować i tych, którzy ją tworzą. Kwiecień wpisuje się w to odwieczne koszerne zakłamywanie historii i jak widać co rusz trafia się ktoś kto mu w tym z ochotą pomaga. W dodatku mieniąc się Polakiem i będąc z tego dumnym! Właśnie jestem po krótkiej wymianie zdań w emailu z Jackiem Mikołajczakiem, który tak napisał w jednej odpowiedzi, że historię zna na tyle na ile trzeba i, ze jest Polakiem z czego jest podobno dumny. Zaiste wspomaganie działalności Kwietnia to prawdziwy przejaw Polskości i powód do dumy.

   2
   Znam ten problem. Sam widziałem grupy po dwudziestu crossowców wyjeżdżających motorami z lasu ubłoconych od stóp do głów po leśnym rajdzie. Na takich nie ma siły, ale jeśli ktoś kręci film i na nim występuje będąc w górskim terenie obok sprzętu, którym weń wjechał i w dodatku zapowiada, że będzie wjeżdżał to sprawa jest ułatwiona. Mam nadzieję, że w przyszłości po naszych apelach ktoś z miejscowych zauważywszy Mikołajczaka lub Kwietnia w terenie na czterech kółkach zgłosi to i udokumentuje przedtem. Liczę też, że może któryś z kuracjuszy widząc te swawole w terenach krajobrazowych obu delikwentów też pójdzie po rozum do głowy i to zgłosi.

   3
   Nie zmienia to faktu, że Wielka Sowa nie wchodzi w skład Riese, a tylko Riese leży u jej stóp. Jak sama nazwa wskazuje :kompleks" czyli te kilka osobnych miejsc w, których wykuto sztolnie na niewielkim obszarze. Cała reszta to już nie kompleks tylko okoliczne góry.

   4
   Nie zniknie. Będzie szukał nowych ofiar, frajerów na pseudo historyczne wyprawy, prelekcje i sprzedawanie pseudo przewodników i płyt DVD ze zgranymi na nie bredniami.
   A zważywszy, że skurwiel celuje coraz częściej w audytorium młodociane czemu już raz przeszkodziliśmy to nie można na to pozwalać i biernie się temu przyglądać.
   I myślę, że wcale mu nie dostarczamy paliwa, a wręcz przeciwnie. Gdyby nie nasza działalność obdzierająca go z tego fałszu i komerchy w jaka idzie by zarabiać na naiwnych kasę to dziś miałbys na jego blogu 10 razy tyle materiałów z terenu na, których popisywał by się swymi bredniami przed ludźmi i takich jak Mikołajczak było by znacznie więcej. A tak każdy kto mu pomaga lub współpracuje z nim musi się liczyć z krytyką i naszą reakcją, a to nie daje mu paliwa jak napisałeś tylko ogranicza i to bardzo pole działania.

   Kwiecień znalazł sobie w Rzeczce kogoś komu wisi czy przekaz historyczny jest prawdziwy czy nie. Nie pierwszy to z resztą raz znajduje kogoś takiego. Tym bardziej jest to wkurzające, że jest to w bezpośrednim sąsiedztwie Riese. Ja mogę ze swej strony zapewnić, że uruchomię wszelkie środki by Kwiecień nie cieszył się tam dobrą opinią, ani nikt kto mu w tej antypolskiej działalności pomaga.
   I tyla.

   Usuń
  2. Co do Wielkiej Sowy to ludzie obeznani w temacie takze zaliczaja ja do Kompleksu Riese. Na zboczach Wielkiej Sowy pozoastaly pozostalosci po pracach zwiazanych z Riese, choc zadnej sztolni nie udalo sie jeszcze zlokalizowac. Wielka Sowa jest czescia Riese tak samo jak np. palac w Jedlince, do tego istnieja relacje swiadkow o prowadzonych tam pracach.
   Nawet jeden z rozdzialow bodajze pierwszej powojennej ksiazki o Riese “Ksiestwo SS” Wilczura ma jeden rozdzial pt. “Wielka Sowa budzi sie ze snu”.
   Riese to nie tylko Masyw Wlodarza, np. podziemia zamku Ksiaz takze zalicza sie do kompleksu.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Ja myślę, że wielu by chciało by kompleksem Riese była cała Polska od Bałtyku po granicę z Czechami, ale na litość boska kompleks to kompleks w ściśle określonym terenie. Sowa jest oddalona od sztolni Riese o kilka kilosów więc jaki to kompleks. Nazywanie Wielkiej Sowy kompleksem Riese jest jak naciąganie starej gumy od gaci na uszy. To, że ktoś kiedyś tak napisał w jakiejś książce bo tak mu się wydawało lub tak se umyślił nie oznacza, że zaraz W.Sowa ma wchodzić w skład kompleksu Riese. To jest wielkie nadużycie i już. Natomiast jeśli kiedyś się odkryje w niej sztolnie połączone z Riese to inna rzecz, ale jak na razie nie ma tam nawet śladu by w Wielkiej Sowie miało być coś takiego.
   Masa pseudo badaczy sensatów usiłuje "obudzić ze snu" nie tylko Wielka Sowę, ale i inne miejsca i co z tego? I nic. Był Wilczur, byli i inni obudzacze i tylko za każdym razem kompleksowi Riese przybywa powierzchni w wyobraźni, a nie realnych odkryciach.

   Usuń
  4. Pisze to po to aby zwrocic uwage na odchodzenie od faktow, jesli chcecie walczyc z Kwietniolakiem to sami nie znieksztalcajcie obrazu.
   Bedziecie negowac tego pijusa nawet jak powie prawde (co mu sie zadko zdarza)?
   Chodzi o zwykla uczciwosc wobec czytelnika, chyba nie przejmujecie nawykow Pinokia?


   “Sowa jest oddalona od sztolni Riese o kilka kilosów więc jaki to kompleks. Nazywanie Wielkiej Sowy kompleksem Riese jest jak naciąganie starej gumy od gaci na uszy.”
   Podziemia zamku Ksiaz sa uznawane za czesc kompleksu Riese a sa oddalone od Walimia o 25km, Wielka sowa to gorka vis a vis glownych kompleksow gdzie prowadzono prace naziemne, wiec nie rozumie zapalczywosci w negowaniu rzeczywistosci.

   “To, że ktoś kiedyś tak napisał w jakiejś książce bo tak mu się wydawało lub tak se umyślił nie oznacza, że zaraz W.Sowa ma wchodzić w skład kompleksu Riese. To jest wielkie nadużycie i już.”
   Nie wydawalo sie i nie wymyslil tylko dr Jacek Wilczur spisal zeznania wiezniow filii KL Gross Rosen, historyk i wieloletni pracownik
   sledczy Glownej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. To nie jest naduzycie tylko fakt, WS jest na terenie Riese a Riese to nie tylko kompleksy podziemne, patrz palac w Jedlince ktory jest budowla naziemna. Riese to nie tylko podziemia ale takze naziemna infrastruktura, obozy, filie, baraki, sklady materialow, przylacza kolejowe, budynki administracyjne, drogi i wartownie.


   Ze zapodam nawet najbanalniejsza wikipedie:
   “Wielka Sowa[edytuj | edytuj kod]
   Wiadomo, że na stokach tej góry pracowały komanda (Eule). Byli więźniowie, którzy pracowali przy rozładunku i segregacji materiałów budowlanych zeznali, że kierowano tam duże ilości tychże materiałów. Nie udało się dotychczas odnaleźć śladów wejść podziemnych w rejonie Wielkiej i Małej Sowy.“
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese

   Tak gwoli malego prostowania i uczciwosci.

   Usuń
  5. Słuszna racja, na W.S. była infrastruktura, są zeznania więźniów i inne rzeczy więc to nie jest naciąganie gumy od gaci na głowę. Daun jak się nieraz mu pomyli to też jakąś część prawdy zasłuchanej powie.
   W.S. mimo że jest rzadko w publikacjach wymieniana to jednak kusi tą Sowią Doliną. Faktem jest jedynie to, że nie jest 'Oficjalnie" zaliczana do Riese.
   O ile Książ ma potwierdzenie w papierach niemieckich w z wiązku z Riese, to W.S. nie ma takiego potwierdzenia. Taka jest rzeczywistość.

   Na upartego Gall Anonim napisał prawdę niestety.

   Usuń
  6. O takie wpisy lubię :)
   Jak ten powyższy.:}
   Bo ja mam zawsze rację :-]

   Usuń
 18. Odbije od tematu ponieważ chciałbym zauważyć inną rzecz. Reklama, która wg. tych panów nie jest reklamą i forma jej realizacji. Ludzie przecież jeżeli ja oglądam tak beznadziejny materiał to pierwsze co mi przychodzi do głowy "skoro ktoś nagrywa spot reklamowy tak niechlujnie i olewatorsko to co on mi może zaproponować na tym moim wypoczynku? no co?
  Przecież to co tam jest zaprezentowane to nie ma ładu i składu. Oni olali potencjalnego klienta maksymalnie. Te wypowiedzi są na odp..... Doskonale widać, że 2 panów się dogadało dawaj zrobimy reklamę Ty Kwiecień będziesz przynętą na tych durnych ludzi. Dobra uruchamiaj kamerę kręcimy na żywioł. Skoro ktoś robi w taki sposób reklamę nie przejmując się niczym to na bezczelnego olewa przyszłego klienta przy okazji wciskając tonę kitu.
  Chociaż statyw trzeba było podstawić pod tą kamerę !!! a nie telepie jak w traktorze !!! a już najlepsze to jest to jak Flachmen czy jak go tam nazywacie jakiemuś tam Heniowi każe nagrać horyzont tonem rozkazującym :/ a ten jedzie po niebie.
  Swoją drogą ja nie ryzykował bym swojego zdrowia i życia na takie wyprawy z tymi panami bez pozwoleń i UBEZPIECZENIA !!!

  Ps. 10 vs 1 Panu Darkowi ze stresu się ludzie podwoili bo faktycznie minę miał nieziemską.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda anonimowy.

   DODATEK SPECJALNY 3
   Własnie ustaliłem w Urzędzie Marszałkowskim Dolnego Śląska, że Jacek Mikołajczak nie figuruje na liście licencjonowanych przewodników górskich, a zatem nie może organizować wypraw terenowych na obszarze gór Sowich. Każdy z was może w każdej chwili zadzwonić do urzędu marszałkowskiego i zweryfikować każdą osobę budzącą wątpliwości:
   http://bip.umwd.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=95&idmp=45&r=o
   Pracownicy:
   Ewelina Bogacz-Kaniewska tel. +48 71 770 41 18; pok. 212
   Krzysztof Kopystyński tel. +48 71 770 41 19; pok. 212
   Piotr Wnukowicz tel. +48 71 770 41 17; pok. 212
   Agata Lewicka tel. +48 71 770 41 16; pok. 211

   fax:+48 71 770 41 15
   Ja dzwoniłem dziś pod pierwszy numer tak jak kilka miesięcy temu gdy ustaliłem, że i Kwiecień nie ma licencji przewodnika. Rozmowę nagrałem, ale zapodam ja albo późnym wieczorem, albo jutro bo dziś mam nawał pracy i mało czasu na zgrywanie z dyktafonu na komputer i wstawianie jej na bloga. O wstawieniu powiadomię w komentarzach.
   Nagranie z urzędniczką Urzędu Marszałkowskiego:
   ****************************

   Tak więc ani Kwiecień, ani Mikołajczak nie mają uprawnień do organizowania jakichkolwiek wypraw terenowych i brania jako przewodnicy żadnych grup turystycznych jak to zapowiadali w swych materiałach. Już sama ich zapowiedź organizowania takich wypraw z włączeniem w to opowieści Kwietniowych jest niczym innym jak zapowiedzią organizowania nielegalnych wypraw pod ich przewodnictwem do czego nie mają uprawnień.
   Ich zapewnienia, że działają legalnie są po prostu kłamstwem tak samo jak to, że wszelkie dotychczasowe wyprawy Kwietnia z ludźmi w teren lub do kompleksu Osówka oraz Zamku Grodno w roli przewodnika.
   Brak licencji przewodnika to brak ubezpieczenia i narażanie ludzi na uszczerbek na zdrowiu w razie wypadku i brak odszkodowania. O fachowej pierwszej pomocy nie wspomnę.

   Usuń
 19. Witam was w Kompleksie Riese, którego absolutnie nie znacie, i większość z was nie będzie miała szansy aby Riese od tej strony poznać.

  Jasne że nie poznacie, ani od tej ani od innej , pełna zgodność :).

  Możemy tam dojechać bo iść nie ma po co :).

  Jasne, jak iść nie ma po co , to i jechać nie ma po co, pełna zgodność :)

  Możemy tam dojechać w kilka minut i rozpocząć penetrację. Pytam czego penetrację ?

  Ano penetrację zapewne tej hałdy na której szczycie stoją dauny , a która hałdą prawdopodobnie nie jest bo nie są w stanie tego udowodnić. :). A w tej hałdzie są chodniki z Osówki nad którymi stoją :). Co to za brednia ?

  I jeszcze tak na koniec chciałbym tak dorzucić, że " skończyło się sranie w banie" teraz robimy to bez pośredników którzy są owładnięci w zasadzie manią zarabiania pieniędzy na turystach.

  Robimy to, można powiedzieć Jacek i ja..... pasjonaci jesteśmy .

  Jeśli dobrze rozumieć ten bełkot to oznacza że robią to bez pośredników owładniętych manią zarabiania kasy.

  Czyli niby co robią Kwiecień i Placek ?. Oprowadzają za darmo , dają narty i "kłada gryzli" za darmo, wożą Landrowerem za darmo, Placek daje 70 miejsc noclegowych za darmo, żarcie w restauracji u Placka za darmo.

  Skończyło się sranie w banie, teraz do akcji wkraczają PASJONACI , a jak ktoś nie będzie zadowolony z usług to dają mu kasę ? .

  O przepraszam , Oddają a nie dają, czyli co ? Nie za darmo ?.

  Aha , czyli pejsaci-Pasjonaci kasy nie biorą, a kasę trzeba wpłacić na sierociniec i z kwitkiem tam się pojawić czy jak ?.

  Ach jakie to proste, " skończyło się sranie w banie" teraz my pejsaci-Pasjonaci nie ogarnięci manią zarabiania kasy ....bez pośredników zaczniemy KASĘ TRZEPAĆ.

  Niezła reklama :-).

  OdpowiedzUsuń
 20. Tomasz, zadzwoń do tego Mikołajczaka czy jak on sie tam nazywa, rozmowe nagraj i opublikuj tutaj :) Opowiedz temu panu o wybrykach kwietnia bo on moze nie jest świadomy tego z kim współpracuje. Wiesz, w niektórych "środowiskach" (chodź bardzie pasuje nazwa przypadkowa zbieranina gimnazjalistów) to kwiecień na prawde uchodzi za eksperta. Może wtedy panu mikołajczakowi spadna klapki z oczu. mnie się cos zdaje z resztą że kwiecień mu posłuzył tylko jako taki słup ogłoszeniowy i to wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed wczoraj napisałem Mikołajczakowi smsa i emaila z zapytaniem czy zna naszego bloga i wie kim jest Kwiecień. Nie dostałem odpowiedzi.
   Potem napisałem cały ten temat na blogu wiedząc już, że brak odpowiedzi po 24 godzinach równa się ze świadomością Mikołajczaka kim jest Kwiecień. Gdy Kwiecień wstawił na swego bloga notkę, którą potem usunął pisząc, że quad jest jego ja napisałem emaila do Mikołajczaka, że jego quad już nie jest jego tylko Kwietnia. I dopiero wtedy Mikołajczak raczył odpowiedzieć. Nastąpiła krótka dwu mailowa wymiana zdań w, której poinformowałem Mikołajczaka o wszystkim co powinien wiedzieć jako przestrogę. Zapowiedziałem mu też, że skoro nie wyciąga wniosków i umożliwia Kwietniowi prowadzenie szkodliwej działalności to podejmę WSZELKIE kroki by mu w tym przeszkodzić. Między innymi zapowiedziałem, że poinformuję komendę w Walimiu mieszczącą się na ul. Samorządowej 1 o fakcie użyczenia Kwietniowi quada, którym Kwiecień poruszał się po drodze publicznej bez prawa jazdy oraz, że wjechał na teren Osówki gdzie jest zakaz jadąc między turystami w niebezpieczny sposób i ochlapując dziecko zarazem doprowadzając je do wystraszenia.
   Zapowiedziałem mu też, że w związku z tym, że żaden z nich nie ma licencji przewodnika nie maja prawa pełnić takiej roli w terenie i jeśli dowiem się lub znajdę świadków, że taka działalność prowadzą zgłoszę to lub zgłosi to ktoś kto akurat będzie miał tam taką możliwość.
   Tak więc Mikołajczak ma pełną świadomość kim jest Kwiecień. Podejrzewam, że nie zapoznał się szczegółowo ze wszystkimi materiałami w wizytówce Kwietnia i pewnie z większością materiałów na naszym blogu, a jedynie przeleciał je wzrokiem i potraktował nie do końca z uwagą. Ręczę, że jeśli się zmusi i to zrobi polubi nas i podziękuje za przestrogę nawet po mimo to, że teraz nie wypowiadamy się o nim pochlebnie. Ma czas na rechabilitację i oszczędzenie sobie wstydu w całej okolicy. Jeszcze nie jest za późno. Może jeszcze z uwagą wszystko przeczytać i przemyśleć i podziękować Kwietniowi za współpracę i jakąkolwiek znajomość. Jeśli tego nie zrobi NA ZAWSZE okryje się hańbą i mówiąc wprost obciachem, co jak mniemam ani mu na przyszłość nie przyniesie chwały, ani zysku. Właściwie to jeśli nawet nie skorzysta z naszych przestróg i dalej będzie korzystał z komitywy z Kwietniem to i tak wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle, ale wtedy długo będzie musiał odbudowywać swój wizerunek...w okolicy. A tam konkurencja tylko czeka by zdyskredytować się nawzajem. Ludzie są zawistni i nie wybaczają jak ktoś za pomocą oszustwa czy nielegalnych działań próbuje pozyskać klientelę.
   Mikołajczak w jednym z maili napisał mi żenująco głupią bajkę, że Kwiecień jest dla niego takim samym klientem KORZYSTAJĄCYM Z JEGO USŁUG!!!
   Wyobrażacie sobie taką wymówkę w sytuacji gdzie wyraźnie na materiale filmowym reklamują swoje wzajemne usługi dla ewentualnych gości?
   Sprawa jest prosta, Kwiecień usiłuje w Osówce pozyskać aprobatę na wprowadzanie wycieczek z ośrodka Mikołajczaka udając przewodnika i wielkiego znajomego dyrekcji Osówka. Mikołajczak zaciera ręce, że będzie miał jakiś punkt programu dla swych gości. Kwiecień zaciera ręce, że też za to coś mu skapnie i tak mniej więcej to wygląda-to niby legalne działanie.

   Usuń
  2. I jeszcze jedno. napisałem w skrócie Mikołajczakowi o sytuacji jaka zaistniała z Tomkiem Brożkiem, któremu spłonął dom i o tym, że Kwiecień pomówił go o szereg nieprawdziwych rzeczy w Caritasie by go do reszty pogrążyć i wstrzymać pomoc. Sprawę wszyscy znają opisaliśmy ją tu na blogu i nie tylko. Mimo to Mikołajczak zamilkł i nie odniósł się do sprawy. Widać nie rozumie co to znaczy stracić wszystko i trafić na taka kanalię jak Kwiecień....

   Usuń
  3. No bo Pinokio jest jego klientem!
   Jacek wlewa mu wodke do gardzieli a Pinokio pierdoli glupoty naganiajac frajerow, potem dostanie jeszcze schaboszczaka z frytkami i wyspi sie pokatnie z garazu.
   Klient nasz pan!
   :)

   Usuń
  4. Jemu nie spadną klapki z oczu a spadną mu kapcie z nóg jak wtargną tam wilkołaki i Helga z Otto Himmlerem.
   Przybędzie cała armia podziemnych stworów na czele z Jareckim który się rozklonował i jest wszędzie tam gdzie pojawi się ten klaun w ciemnych goglach. :-). Otworzą się te klauna wrota i zassie chałupę Jacka do innej galaktyki.

   Usuń
  5. Już kiedyś spał w szopie u szpaka, teraz będzie w garażu.Czyli pnie się w górę :).

   Usuń
 21. Miałem tego nie wyciągać ale nie mogę się powstrzymać. Po prostu nie mogę słuchać tego gościa a głupotę trzeba tępić wszelkimi dostępnymi środkami.


  Cytaty DK z filmu:
  "......1945-1949 później jest czarna murzyńska dupa nie wiemy praktycznie nic do dzisiaj" - no właśnie KTO NIE WIE TEN NIE WIE !!!!!

  "....Później wszystko umiera i dopiero temat Riese zaczyna tak naprawdę wypływać w momencie kiedy Dariusz Kwiecień tworzy bloga kiedy DK zaczyna pisać o Riese kiedy pisze o Soboniu Głuszycy wtedy tak naprawdę zaczyna się era Riese . Wcześniej kto o tym mówił kto o tym pisał? Kilku autorów kilka bzdurnych listów...."

  O stworzycielu RIESE !!! Dziękujemy Ci za stworzenie ERY RIESE !!!

  no jak? powiedzcie mi JAK można takie brednie pierd....

  eh może się rozje.... na tym kładzie i będzie święty spokój

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli o Riese wszyscy się dowiedzieli w 2012r jak kwietnia wypierniczyli z roboty w Łodzi za chlanie i przygarnął go pod skrzydła Dawidowicz?.

   Niech sobie przypomnę tą tępą gębę , gdzie ją pierwszy raz zobaczyłem ?. Czy to nie ten typek sprzedawał łuki i karabinki plastikowe dla dzieci przed sztolnią w Rzeczce na zlocie w 2008 lub 2009r.? Jeśli to nie on, to pojawił się po raz pierwszy w 2012r., czyli dwa lata temu i wtedy wszyscy usłyszeli od niego o Riese :), he he.

   Usuń
 22. popieram pomysl zatelefonowania do tego pana!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Jak udało Wam się ustalić, że Kwiecień miał jakieś ulgi od władz Osówki ?
  Czekam aż Gall Anonim opublikuje tu nagranie rozmowy swojej z urzędnikiem potwierdzającej, że Kwiecień nie ma stosownych pozwoleń przewodnika etc. - to będzie dowód już niezaprzeczalny, w który z resztą chyba i tak nikt nie wątpi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem żartobliwie mam wtykę wśród legalnych zatrudnionych przewodników działających w kompleksie Riese na Osówce, Włodarzu i Walimiu oraz w Zamku Grodno.
   Przewodnikom tam zatrudnionym bardzo się ta cała sytuacja nie podoba. Zostały podjęte kroki by temu się przeciwstawić. Były rozmowy, spory etc i Kwiecień długo się tam nie porządzi.

   Usuń
  2. Odpowiadasz żartobliwie a ja pytam poważnie i takiej samej oczekuję odpowiedzi. Przewodnicy etatowi mają umowę o pracę i swój zakres obowiązków. Gówno im do tego jakie decyzje są podejmowane odnośnie innych osób przez ich pracodawców.
   I wciąż czekam aż puścisz swoje nagranie rozmowy tel. z urzędnikiem ad. Kwietnia.

   Usuń
  3. Ty awanturniku jeden :) spokojnie jak powiedziałem nagranie bedzie to będzie. Tomasz zadzwonił tez w tej sprawie i tez nagrał swoją rozmowę tylko z inna osobą i jego nagranie wstawimy bo jest lepszej jakości - zaraz, to znaczy niebawem czyli wkrótce :)

   To, że etatowi pracownicy maja swoje obowiązki i tam pracuja nie zmienia postaci rzeczy, że kto wprowadza do sztolni grupę ludzi i PEŁNI role przewodnika opowiadającego nie mając licencji popełnia wykroczenie koniec i kropka. Radzę zasięgnąć informacji w kodeksie karnym. Ja to wiem bo kilka tygodni temu to wszystko ustalałem w kwestii Kwietnia.

   Usuń
 24. Jednej rzeczy, drobiazg co tam, zabrakło mi w ofercie ośrodka Mikołajczaka, a mianowicie zwiedzania lasu bukowego na zboczach góry Kalenicy oddalonej od Wielkiej Sowy m/w 4 kilometry.
  Warto iść zobaczyć ten przepiękny i niepowtarzalny w skali kraju las.
  Wyprawa na Kalenicę jest niezapomnianym przeżyciem, którego zabrakło u Mikołajczaka.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalenica_(g%C3%B3ra)

  https://www.google.com/search?q=las+bukowy+kalenica&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=A5PbU42qKLOp7Abx6oEw&ved=0CCQQsAQ&biw=1524&bih=902#q=kalenica+g%C3%B3ry+sowie&tbm=isch&imgdii=_

  OdpowiedzUsuń
 25. Chrzanić kalenicę, ty pokaż te nagrania co je porobiłeś. Mówiłeś, że je wrzucisz, czekam niecierpliwie. Przecież nie może być chyba większego dowodu niż takie nagrania, Tomasz Sidor też takie publikował, i wyszło jaki z Kwietnia rąbnięty kretyn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spokojnie jak powiedziałem nagranie bedzie to będzie. Tomasz zadzwonił tez w tej sprawie i tez nagrał swoją rozmowę tylko z inna osobą i jego nagranie wstawimy bo jest lepszej jakości - zaraz, to znaczy niebawem czyli wkrótce :)

   Usuń
  2. Nie będzie twojego nagrania ? mówiłeś, że swoje wstawisz..

   Usuń
  3. Napisałem wyraźnie, że będzie Tomasza bo jest lepszej jakości i poza Tym Tomasz lepiej to ustalił.
   Mogę zmienić zdanie? Mogę. Kwiecień zmienia co chwila zdanie i kłamie to i ja raz mogę :)
   A poza tym usłyszeli byście mój głos i co niektórzy by wiedzieli kim jest Gall :]

   Usuń
  4. I tak wiemy Oni... :D

   Usuń
  5. No właśnie oni to my, a wy to oni :]]]
   Jest już wasze upragnione nagranie.

   Usuń
  6. Jacy wy, ja mam takie samo zdanie na temat kwietnia jak reszta (normalnie trzeźwo myślących ludzi). Ma kwiecień szczęście że tam na Osówce nie było Sidora, bo pewnie by mu mordę obił na czerwono. Nawet gdyby kwiecień oddal sprawę do sądu za naruszenie nietykalności cielesnej to afekt po stronie T.Sidora jest mocno uzasadniony (nagrania Kwietnia z Zagórskim które robił i inne pomówienia i kłamstwa, których się wobec T.Sidora dopuszczał i publikował w środkach masowego przekazu jakim jest internet). Tomasz Sidor mógłby kwietnia uwalić sądownie na cacy, ale widocznie wybrał wariant rozwiązania sprawy po męsku i oklepanie mu ryja w terenie (być może wielokrotne). Zobaczymy jak się sprawy potoczą.

   Usuń
 26. A co na to ustawa deregulacyjna ?
  Cos mi sie wydaje, ze nie macie panowie juz nic do gadania, bo ustawa zderegulowała także zawód przewodnika.
  Zachowujecie sie jak chłopcy w piaskownicy zupełnie lekceważąc aktualnie obowiązujące przepisy i nie przyjmujecie rzeczywistosci do wiadomosci.
  Mozna tak, tylko rzeczywistosci to zupełnie nie zmienia. Ustawa obowiązuje io mozecie sie pocałowac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ucz się dziecię ucz bo nauka to szczęścia klucz :

   " deregulacja zawodu przewodnika turystycznego – terenowego i miejskiego przy jednoczesnym pozostawieniu bez żadnych zmian regulacji dotyczących zawodu przewodnika górskiego. Stwarza to sytuację, że uzyskanie formalnych uprawnień do wykonywania zawodu przewodnika górskiego będzie wiązało się ze spełnieniem wymagań zniesionych ustawą deregulacyjną u pozostałych przewodników m.in. ukończenia wieloletniego kursu, "

   Najpierw czytaj potem miel ozorkiem :-).

   Usuń
  2. Ustawa zderegulowała jedynie licencje na przewodników miejskich. Licencje na przewodników górski-Sudeckich są nadal wymagane. Pisałem o tym kilka tygodni wcześniej tutaj:

   klamstwa-riese.blogspot.com/2014/05/dariusz-kwiecien-dziaa-nielegalnie-i.html

   Masz tam wyciąg z ustawy o przewodnikach górskich.
   napisałeś trollu, że zachowujemy się jak chłopcy w piaskownicy, a sam matoł kurwa jesteś nieprzygotowany do jakichkolwiek zarzutów w kwestii obeznania co jest, a co nie jest zderegulowane.
   Jak widzisz to wszystko coś przed chwilka napisał pasuje do twojej niewiedzy i ciemnoty. Sam lekceważysz naszą pracę, a nie my jakieś przepisy bo nie raczysz grzecznie chuju zapytać jak jest tylko naskakujesz nie mając w dodatku racji. Dla tego wielu podobnych komentarzy nie dopuszczam skoro są pisane przez debili nie mających pojęcie nie tylko o przepisach, ale i o tym co JUŻ BYŁO PISANE TU NA BLOGU I Z MOZOŁEM USTALANE W PAPIERACH, DOKUMENTACH I WŁAŚNIE PRZEPISACH.

   PS
   Wkurwiają mnie takie chujki co usiłują na nas zaszczekać nie mając argumentu.
   Słuchać chujki, jeśli chcecie dyskusji to grzecznie pytać jak macie jakieś wąty lub się samemu do zarzutu przygotować.
   I dla wszystkich chujków co pierdolą, że zawód przewodnika został zderegulowany wklejam fragment ustawy i wykuć to chujki na pamięć i się nie ośmieszać:

   W świetle prawa obowiązującego i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 4 marca 2011 r. w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek Dz.U. 2011 nr 60 poz. 302
   http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110600302 Dariusz Kwiecień popełnił przestępstwo organizując wycieczki po górach Sudeckich na, które nie ma odpowiednich zezwoleń o, których mówi powyższa ustawa, której fragment zacytuję.

   Dz.U. 2011 nr 60 poz. 302
   3. Uprawnienia przewodnika górskiego sudeckiego
   nadaje się na obszar Sudetów obejmujący: Karkonosze,
   Góry i Pogórze Izerskie, Obniżenie Żytawsko-
   -Zgorzeleckie, Góry i Pogórze Kaczawskie, Rudawy
   Janowickie oraz Kotlinę Jeleniogórską, Bramę Lubawską,
   Góry Kamienne, Góry i Pogórze Wałbrzyskie, Góry
   Sowie, Góry Bardzkie, Góry Stołowe, Obniżenie
   Nowej Rudy, Obniżenie Ścinawki, Pogórze Orlickie,
   Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie, Masyw Śnieżnika,
   Góry Złote, Góry Opawskie i Kotlinę Kłodzką, wraz
   z położonymi na północ od nich Wzgórzami Strzegomskimi,
   Obniżeniem Podsudeckim, Równiną Świdnicką,
   Wzgórzami Niemczańsko-Strzelińskimi, Masywem
   Ślęży, Przedgórzem Paczkowskim i Obniżeniem
   Otmuchowskim. Obszar uprawnień obejmuje teren
   położony na południe i południowy zachód od drogi
   Jędrzychowice—Bolesławiec (droga nr 94)—Złotoryja
   —Jawor (droga nr 363)—Strzegom (droga nr 374)—
   Świdnica (droga nr 382)—Tworzyjanów (droga nr 35)
   —Sobótka—Jordanów Śl. (drogi lokalne)—Łagiewniki
   (droga nr 8)—Strzelin (droga nr 39)—Sarby—Szklary
   —Karłowice Wielkie—Otmuchów (drogi lokalne)—Nysa
   (droga nr 46)—Prudnik—Trzebina (droga nr 41). Na
   odcinku Trzebina—Jędrzychowice granicę obszaru
   uprawnień stanowi granica państwa. Obszar uprawnień
   obejmuje następujące miejscowości położone na
   granicy obszaru: Bolesławiec, Złotoryję, Jawor, Strzegom,
   Świdnicę, Sobótkę, Łagiewniki, Strzelin, Otmuchów,
   Nysę, Prudnik.

   To samo tyczy się wszelkich masywów górskich wyszczególnionych w innych punktach i paragrafach tej ustawy

   Usuń
  3. Te góry to Sudety a nie góry w USA gdzie szaleje dziki rambo-bambo,

   " Po wejściu tej ustawy w życie dojdzie do tego , że przewodnik z międzynarodowej organizacji przewodników górskich będzie mógł legalnie prowadzić wycieczkę np. w Karkonoszach czy Górach Stołowych (nb. już obecne zarządzenia KPN i PNGS tak stanowią), gdzie będzie po raz pierwszy w życiu, a polski przewodnik górski tylko kiedy uzyska formalne uprawnienia na Sudety odbywając całą skomplikowaną procedurę uzyskania uprawnień na ten obszar."

   Coś mi się wydaje Dziecię że to Ty nie masz nic mądrego już do gadania.

   Zachowujesz się jak chłopiec w piaskownicy zupełnie lekceważąc aktualnie obowiązujące przepisy i nie przyjmujesz rzeczywistości do wiadomości.
   Można i tak, tylko rzeczywistości to zupełnie nie zmienia. Ustawa obowiązuje i możesz się pocałować.

   Usuń
 27. Anonim- debilu jeden ! Wiesz do kurwy nędzy kto to jest PRZEWODNIK GÓRSKI I JAKIE ZAGROŻENIA WYSTĘPUJĄ W GÓRACH I JAKA NA NIM SPOCZYWA ODPOWIEDZIALNOŚĆ???? !!!! Brak słów co za debile tu się udzielają !

  OdpowiedzUsuń
 28. Noł problem , my z tych gór i żaden cieć nie wciśnie nam swoich opowieści dziwnej treści :), o Hełmcu że to jakaś hałda :). Ten pajac od filmików nawet łopaty w Hełmiec w życiu nie wbił, tak jak nie robił z nikim żadnej sztolni, lata po krzakach i kręci jakieś dziwadła a nikt z kopaczy go nie zna, to taki sam internetowy eksplorator jak Boczek :-). Tytuł tego bloga jest właściwy "eksploracja jęzorem".

  OdpowiedzUsuń
 29. dokładnie jaka hałda z góry Chełmiec. idio...a takie bzdury gada że szok nie wiem każde dziecko w okolicach wałbrzycha i boguszowa gorc gdzie jest ta góra wie że to masyw górski a nie jakaś górnicza hałda, debilowi grzeje mocno po garach

  OdpowiedzUsuń
 30. Jest już nagranie z Urzędu Marszałkowskiego ustalające, że Mikołajczak nie posiada uprawnień przewodnika dodatku 3.

  OdpowiedzUsuń
 31. ej ta urzędniczka to czasem nie był urzędnik? :))

  OdpowiedzUsuń
 32. "W końcu Mikołajczak i Kwiecień pojawiają się przed wejściem do Osówki i dowiadujemy się,że dyrekcja Osówki podobno pozwala Kwietniowi robić na tym terenie co chce czyli kopać i wiercić!

  Z utęsknieniem czekam na film i relację z tego "wiercenia" :-), jak na razie to kwiecień wierci wciąż palcem w nosie. Pewnie ten film z "wiercenia i kopania w sztolniach Osówki " będzie wydrukowany w książce kwietnia pod jakże znamiennym tytułem ....."Kanalie" :-).

  Ten książko-film będzie wydany w całkowicie nowej kosmicznej technologii stworzonej przez Himmlera i kwietnia , o nazwie "Inna Rzeczywistość-według Dariusza Kwietnia".

  Ten książkofilm można będzie czytając -oglądnąć stojąc wyłącznie w Muchołapce, odbiór będzie wzmacniał Witkowski kiedy się go złapie za rękę :).

  OdpowiedzUsuń
 33. A tam czepiasz się, to była coś z gender ,czyli nie nie wiadomo co -taki klimat mamy :-)

  OdpowiedzUsuń
 34. NIE PUBLIKUJEMY TUTAJ KOMENTARZY ZGODNIE Z DAWNĄ ZAPOWIEDZIĄ, KTÓRE PISZĄ DEBILE I, KTÓRE WYMAGAJĄ WIELU SPROSTOWAŃ I UTARCZEK SŁOWNYCH I MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ.

  Na blogu Kwietnia pojawiła się kopia komentarzy, które ja tu nie dopuściłem:

  http://moje-riese.blogspot.com/2014/08/mendy-karola-sidora.html

  Odniosę się tylko do kilku kwestii i to będzie ostatni kurwa raz jak to robię bo gdybym chciał odnosić się do każdego podobnego komentarza jakiego nie dopuściłem to z tego bloga w komentarzach zrobił by się pierdolnik,

  cytat
  ///Pisze do jakichś "was" ( bo nikt się tak naprawdę nie podpisał pod tym blogiem...dziwne///
  DURNY DEBILU PODPISAŁ SIĘ I TO WIELOKROTNIE TOMASZ SIDOR JAKO JEDEN Z KILKU GO PROWADZĄCYCH, A CHCĄCYCH ZACHOWAĆ ANONIMOWOŚĆ W ŚRODOWISKU EKSPLORATORSKIM.

  Cytat
  ///Po pierwsze i zasadnicze, i pisze o tym juz kolejny raz - nie zamieszczacie żadnych kontrargumentów, tylko piszecie " kolejne brednie Kwietnia wyssane z palca" itp.///
  JEŚLI NASZE GŁÓWNE POSTY NIE ZAWIERAJĄ ARGUMENTÓW I KONTRARGUMENTÓW TO JESTEŚ JEŁOPEM, ĆWIERĆINTELIGENTEM ITP ZJEBEM I DYSKUSJA Z TOBĄ W KOMENTARZACH JEST SKAZANA NA POWTARZANIE TEGO CO JUZ PRZEDSTAWILIŚMY W POSTACH.

  Cytat
  ///Chcecie udowodnić, że Kwiecień mówi nieprawdę - udowodnijcie to. ///
  ZROBILISMY TO OKOŁO KILKUSET RAZY MATOLE-PRZECZYTAJ BLOGA OD SAMEGO POCZĄTKU.

  Cytat
  ///Rozmawialiście z autorami publikowanych listów? Macie dowody, że powołuje się na nieistniejące świadectwa?////
  WKURWE JEBANY-SORYY BO MNIE PONOSI-ZROBILI BYŚMY TO JUŻ DAWNO DAUNIE GDYBY KWIECIEŃ UDOSTĘPNIŁ KOMUKOLWIEK ŹRÓDŁA I NAZWISKA ŚWIADKÓW DO, KTÓRYCH NIKT POZA TWOIM IDOLEM KWIETNIEM NIE MA DOSTĘPU. W ZWIĄZKU Z TYM UZNAJEMY, ZE NIE ISTNIEJĄ A WSZELKIE ŚWIADECTWA O JAKICH MÓWI SA ZMYŚLONE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cd
   Cytat
   ///Wykażcie, że przekłamuje literaturę, na którą sie powołuje. ARGUMENTY panowie - nie kalumnie.
   ///
   NO PRZECIEŻ TO ZROBILIŚMY SETKI RAZY NA TYM BLOGU!!! DEBILU ŚLEPY KURWA JESTEŚ?

   Cytat
   ///Mówicie, że kwiecień kłamie - i proszę, o to wasza odpowiedź 31 marca 2014 na wymienienie pośród listy wartowników z Oświęcimia nazwisko Sawiak "Nawet nie chce mi się sprawdzać w Oświęcim czy w ogóle wymienione nazwiska przez Kwietnia w tym poście istnieją w zapiskach obozowych bo jak znam Kwietnia są wyssane z palca."///
   JAK MAMY TO SPRAWDZIĆ SKORO KWIECIEŃ NIE PODAŁ ŹRÓDŁA OWEJ LISTY-DEBILU CO MAMY SZUKAĆ WE WSZELKICH LISTACH ROZSIANYCH PO KATACH W CAŁEJ POLSCE TYLKO PO TO BY DOWIEŚĆ, ŻE NAZWISKO SAWIAK NA ŻADNEJ NIE FIGURUJE? A NAWET GDYBY FIGUROWAŁO TO CO TO ZMIENIA? KWIECIEŃ PODAŁ TO NAZWISKO NA 100% TYLKO PO TO BY RZUCIĆ CIEŃ NA KAROLA SAWIAKA I Z ŻADNEGO INNEGO POWODU CZEGO KAŻDY DEBIL BY SIĘ DOMYŚLIŁ.

   Cytat
   ///Czy to ma być dowód na to, że Kwiecień kłamie?///
   TO AKURAT NIE, ALE SETKI INNYCH KŁAMSTW UDOWODNILIŚMY CZEGO DAUNIE JEBANY NIE BIERZESZ POD UWAGĘ BOS PRZYGŁUP.

   Cytat
   ///Takich kwiatków na waszym blogu jest sporo.////
   WIĘCEJ?SKORO WIĘCEJ TO CZEMU POSŁUŻYŁEŚ SIĘ TAK GŁUPIMI PRZYKŁADAMI? DAJ ICH WIĘCEJ SKORO JEST WIĘCEJ. Z TRUDEM WYRWAŁEŚ TE I NIC POZA NIMI NIE DASZ RADY. A TA KURWA KWIECIEŃ PRZYTUPUJE, ŻEŚ MU WYSŁAŁ TWÓJ PARSZYWY W RETORYCE BEŁKOT.

   Cytat
   ///Mówicie, że stalking - od marca 2014r. nie pokazaliście ani jednego przykładu, choć piszecie "już niedługo". Nawet zacytuję "Zdjęcie tego esemesa będzie opublikowane jak się naprawi aparat fotograficzny w przyszłym tygodniu bo nie ma czym go sfotografować na razie." - to zostało zamieszczone przez was 13 marca na tym blogu i...? aparat dalej macie panowie zepsuty? A moze ja nie umiem tego zdjęcia znaleźć?///
   NO WIDZISZ DEBILU WEJDŹ W WIZYTÓWKĘ KWIETNIA TO ZNAJDZIESZ KOPIE TYCH ESEMESÓW PISANYCH DO RÓŻNYCH LUDZI. NAPISAŁEŚ NIEPRAWDĘ SKURWYSYNU OBLICZONA NA POSŁUCH NIE WIEDZĄCYCH O ISTNIENIU I PUBLIKACJACH TYCH ESEMESÓW JAKIE NAM KWIECIEŃ WYSYŁAŁ Z PODŁYMI OBELGAMI.

   Cytat
   ///Jesteście złodziejami panowie - ukradliście szatę graficzną blogu Kwietnia, czyli czyjąś własność intelektualną, i publikujecie jego filmy, zdjęcia, teksty, bez zgody autora wykorzystując je dla własnych celów.
   Ukradliście image jego bloga po to, żeby w wyniku tego ukraść mu jego czytelników i korzystając z tego szkalować Kwietnia i naruszyć jego dobro. Czy świadomość prawna także jest dla was obca? I wy mówicie, że on jest kłamcą, złodziejem, oszustem...?
   Jak na razie sami sie takimi okazujecie..///
   POCAŁUJ NAS W DUPĘ-KU CHWALE OJCZYZNY

   Cytat
   ///Poziom wypowiedzi na tym blogu zjechał poniżej normy i stał się kompletnie nieosiągalny dla normalnych ludzi - jeden mały cytat z marca 2014 - wypowiedź pana Sidora czy Sawiaka? "A ten blog kutasie nie powstał z zazdrości idioto bo nie ma Ci czego zazdrościć tylko w obronie prawdy, którą szmacisz i profanujesz."///
   Z DEBILAMI NIE ROZMAWIAMY JĘZYKIEM JAKIEGO BY NIE ZROZUMIELI TYLKO NA ICH POZIOMIE I NA TAKI NA JAKI ZASŁUGUJĄ.

   Cytat
   ///A napaść na syna Kwietnia dyskwalifikuje was jako ludzi cywilizowanych. Od kiedy to synowie są odpowiedzialni za czyny swoich ojców? To właśnie jest podłość w czystej postaci.///
   JAK NA RAZIE TO KWIECIEŃ PISZĄC NA FWL ORDYNARNE I PROSTACKIE POSTY ZWALIŁ TO NA SWOJEGO SYNA-WSZYSCY TO PAMIĘTAMY JAK SIĘ POTEM TŁUMACZYŁ, ŻE TO JEGO SYN PISAŁ Z JEGO KONTA BY ZRZUCIĆ NA NIEGO WINĘ. A TO, ŻE JEGO SYN JET RÓWNIE PIERDOLNIĘTY TO INNA KWESTIA CO TEŻ DAŁO SIĘ KIEDYŚ POZNAĆ. SYNOWI KWIETNIA MOŻNA JEDYNIE WSPÓŁCZUĆ, ŻE MA TAK JEBNIĘTEGO OJCA.

   Usuń
  2. cd
   Cytat
   ///Jednym słowem - szkoda gadać. Teksty pełne obelg, oszczerstw, pomówień. Napisane językiem jakiejś "subkultury" spod śmietnika albo meliny.///
   ROZUMIEM, ŻE PISZESZ O WYCZYNACH KWIETNIA WOBEC INNYCH LUDZI-PATRZ WIZYTÓWKA KWIETNIA POD KAŻDYM NASZYM TEMATEM.

   Doba i tu kończę tą polemikę bo z daunem stosujacym parszywą kłamliwą retorykę sie nie rozmawia tylko najchętniej wali w pysk by go zamknął.

   PS
   Kwiecień. Jesteś i tak skończony w Rzeczce. Prędzekjj czy później jak tylko wyjedziesz tym quadem w teren lub na drogę to spodziewaj się zawiadomienia i natychmiastowego zgłoszenia jeśli ktoś od nas Cię zobaczy lub ktoś poinformowany o sprawie.
   Mikołajczak to samo tyczy się Ciebie. Wyprowadzisz turystów na wypad w góry i masz kłopoty. Jedyne co możesz zrobić to ich nakarmić, ugościć, i wskazać palcem gdzie mogą sobie iść, ale nie organizować im wypraw.
   Zastanawiające jest Mikołajczak, że jak na tyle lat-9- mieszkania tam i prowadzenia tego przybytku nie zdołałeś wypracowac sobie legalnych kontaktów z licencjonowanymi przewodnikami, którym mógłbyś powierzyć swoich gości. Już sam fakt, że sięgasz po takiego Kwietnia wskazuje, że musisz być tanim przekrętem i kombinatorem, a to może nudzić podejrzenia czy właściwie prowadzisz cała ta firmę pod katem fiskalnym...
   miłego wieczora.

   I już zupełnie na koniec. Sami widzicie jakich komentarzy nie dopuszczam. Raz, że jak napisałem wymagają ciągłego wracania do już istniejących argumentów, a dwa, że wkurwiają.
   Chcecie pisać tego typu jazdy to wypierdalać do kwietnia.
   A poza tym ile nie opublikował komentarzy kwiecień na swym blogu dementujących jego brednie? Chcecie odpowiedzi? To idźcie na jego bloga i zobaczcie, że nie ma prawie ani jednego komentarza pod jego postami. Dla czego? Czyżby zabrakło krytyków? Nie. Dla tego bo Kwiecień ich nie dopuszcza.
   Dla tego jest i BĘDZIE ten blog.

   Usuń
  3. Gallu niepotrzebnie opublikowałeś tę wypowiedź.
   Trzymajmy poziom, proszę.

   Usuń
  4. Dobrze napisał anonim ! Trzymajmy fason ! nie taplajmy się w tym gównie kwietnia to jego piaskownica nie nasza !

   Usuń
  5. Panowie no to dla tego nie dopuszczam takich sparszywiałych komentarzy z tą parszywą retoryką, ale skoro poszedł popłakać do kwietnia to odpowiedziałem. Macie przykład jak wobec druzgocącej ilości materiałów demaskujących Kwietnia ktoś parszywie pisze coś co nijak ma się do faktów.
   Gdybym z takimi chujami miał codziennie sie ucierać o każdy drobiazg to prawdziwy sens tego bloga byłby zadeptany.
   Ten blog jest po to by w głównych notkach pokazać prawdę o kwietniu i jego szkodliwej działalności, a w komentarzach dopowiedzieć co nieco i też co jest naturalne pohejtować. Tylko te hejty mają jak najbardziej uzasadnienie w argumentach zawartych w głównych wpisach.
   Jak na razie żaden śmierdziel nie wykazał nam ani jednego przekłamania poza wyssanymi z palca i przeinaczonymi dla tego cytując jego niedopuszczone komentarze odpowiedziałem by każdy widział jak jest. ja też lubię pohejtować, a co? Kiedy wyczerpie się argumenty można, czemu nie.

   Kwiecień to kutas. Kwiecień to dupa. Kwiecień to głąb. Kwiecień to debil. Kwiecień to... tu wstaw co chcesz.


   PS
   hasło do jednej z moich skrzynek mailowych jest kwiecień to kutas :)

   Usuń
  6. Ten kretyn za wszelką cenę usiłuje zwrócić na siebie uwagę. Co lepsze robi to na swoim podwórku w sposób pogrążający sam siebie. On nawet nie jest świadomy tego że zamieszczając jakiekolwiek posty strzela sobie w kolano.

   Tak Kwiecień !!!! rób tak dalej, wkrótce nawet najbardziej zagorzały Twój wyznawca dojdzie do wniosku że jesteś zwykłym bydlakiem bez krzty jakiejkolwiek moralności.

   Usuń
  7. Ta szumowina usiłuje nas sprowokować i doprowadzić blog do chaotycznego bagna typu anty heiter. Bardzo dobrze Gallu że siejesz posty bo gdyby zaczęli tu śmiecić gnojem odpornym na jakiekolwiek argumenty to blog stracił by sens. W obecnej formie wszystko ma ład i skład. Każdy tu zaglądający ma przejrzyście przedstawione dowody poparte twardymi argumentami których nijak nie można podważyć. Dzięki tej formie wielu kretynów zostało wybudzonych z zakłamanego letargu serwowanego przez tą szuję. Odnosząc się do szaty graficznej to właśnie o to chodzi żeby nawiązywała do blogu Kwietnia. Autor ( być może Koniczyna ) pisząc o własności intelektualnej Kwietnia mija się z prawdą bo ta szumowina nie ma intelektu.

   Usuń
  8. Ale koles dojebal z tymi wlasnosciami intelektualnymi.
   To jeden z PODSTAWOWYCH SZABLONOW szaty graficznej dostepnych na glogspocie, kazdy uzytkownik moze ich uzywac do woli, nie ma tu najmniejszego pogwalcenia wlasnosci.

   Blogow z tym samym szablonem graficznych jest pelno-z kilkunastu podstawowych szablonow graficznych na miliony uzytkownikow blogspota, wiekszosc ludzi kozysta z gotowych szablonow wiec pomyslcie ile osob ma ten sam szablon graficzny.

   Sa wakacje wiec gownarzeria siedzi przed komputerami i zachwyca sie takimi internetowymi napinaczami.

   Usuń
 35. Kurwa to był mój post Tomek !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. był i jest tylko przeklejony wyżej w odpowiedzi boś bałaganiarzu wstawił go w osobny komentarz :)

   Usuń
 36. A tak na koniec co mnie bardzo boli ! Nikt na tym blogu nie uczcił Powstańców ! :-( WIECZNA CHWAŁA BOHATEROM WARSZAWY !!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 70 rocznica Powstania Warszawskiego godzina W na placu Zamkowym.

   https://www.youtube.com/watch?v=WocLWATBnm0&feature=youtu.be

   Kilka tysięcy Harcerzy i harcerek w setkach małych grup spacerowało Traktem Królewskim i na placu Zamkowym do godziny W. Tysiące Warszawiaków również gromadziło się pod kamiennymi tablicami, pomnikami i obeliskami by upamiętnić te tragiczne chwile. W godzinę W wszyscy stali w milczeniu. Niektórym ciekły łzy...

   Bandyci w rządach powojennych zrobili z nas bezbronny naród. Zadłużyli nas na setki lat na niewyobrażalne sumy.
   Polityka obronności doprowadziła nas do tego, że w razie napaści z, którejkolwiek strony nie mamy się czym bronić.
   Nawet my obywatele nie mamy prawa do posiadania broni by w razie czego nie pozwolić okupantowi na wkroczenie do naszych miast i wsi.
   POSTULUJĘ O POWSZECHNY DOSTĘP DO BRONI.

   Bezbronny naród jest narażony na bandyckie zapędy tak wrogów z zewnątrz jak tych będących wewnątrz naszych struktur państwowych. Tylko powszechny dostęp do broni może zagwarantować pełne bezpieczeństwo przed tymi zagrożeniami.

   Usuń
  2. I tu Presti masz 100%|racji, musimy zdawać sobie sprawę że to kwestia czasu kiedy ucisk naszych obywateli sięgnie zenitu. Ta skurwysyńska żydowska sitwa doskonale zdaje sobie sprawę że ludzie wyjdą na ulicę i nie po to żeby protestować tylko po to żeby przeżyć. Szmaciarze to przewidzieli dlatego rozbroili naród i dopuścili obce siły do ewentualnej interwencji. Nie mamy dostępu do broni fakt, mamy jednak jako naród w razie zagrożenia głowy na karku i ducha walki. Polacy nawet najbardziej zwaśnieni w czasie pokoju potrafią się w razie wojny zjednoczyć i zrobić wszystko żeby bronic Ojczyzny i przetrwać.

   Usuń
  3. Rocznica nie "tocznica" - edytuj opis filmu na YT, pozdro :)

   Usuń
  4. I jeszcze jedno Tomasz, nagrywaj w HD :)

   Usuń
  5. dzięki za uwagę. Nagrywam kieszonkową kamerą do szybkiej rejestracji zdarzeń nie potrzeba do tego HD.

   Ramo ustawa 1066 to zdradziecka ustawa za, którą powinni wisieć. Powinni wisieć za to o czym wcześniej napisałem również.
   Mamy względną wolność i pokój, ale jak widać jutro Iwan może stanąć u naszych granic i co?
   PYTAM KURWA JEGO MAĆ CO?
   Historia pokazuje, że nim ktokolwiek ruszy na pomoc zdążą nas wystrzelać w połowie i tylko wtedy gdy reszta poczuje się zagrożona ruszą dupę nie w naszej obronie, ale we własnej.
   bandyta putin o tym wie i dla tego gryzie po kawałku. Aż dojdzie do nas.
   Jesteśmy bezbronni to jest fakt. Mało kto sobie to uświadamia.

   Z innej beczki.
   Wiecie, że Hitler posiadał ogromny potencjał broni chemicznej. Nie użył go jednak w obawie odwetu. To jest fakt.
   Przykład ten pokazuje, że nawet będąc słabym państwem można mieć na potencjalnego agresora haka. Polska powinna takiego mieć. Nie mówię, że od razu jakieś zasoby broni chemicznej, ale coś co zada przeciwnikowi znaczące straty.
   jest zasada w walce. Nie ważne czy przeciwnik jest od Ciebie silniejszy. Ważne jest jak Ty go zaatakujesz godząc weń tak by mu się nie opłacało z Tobą zadzierać. To samo jest w kwestii obronności. Nie musimy mieć tarczy antyrakietowej czy bomb nuklearnych. Wystarczy, że będziemy mieli coś co skutecznie odstraszy przeciwnika. To solidnie uzbrojony naród plus niewielki potencjał wojskowy niespodzianka.
   Jest zasada, że nie ważne jak długi masz nóż w stosunku do długości noża przeciwnika, ale jak nim władasz.
   Rosja może sobie mieć i milion bomb jądrowych, których i tak nie zdoła wykorzystać bez szkody dla siebie nawet gdyby upadły daleko od jej granic. Ale nie powstrzyma ataku odwetowego.
   Gdyby w Polsce było coś/.../co by odstraszało to nie ważyli by się nas atakować. To coś może być tak w ogóle w Riese...
   To broń biologiczna.

   Usuń
  6. W Riese nie ma żadnej broni, wszystko stoi puste. To co tam było ewakuowali Niemcy, resztę wydarli sowieci. Broń chemiczną zatopili nam w Bałtyku Angole. Broń Biologiczna była w Lubuskim, a nie w Riese i ją ewkuowano.

   Hitler wydał rozkaz użycia Tabunu i nie bał się żadnego odwetu, po przekroczeniu przez aliantów Renu taki rozkaz padł, ale rozkaz nie został wykonany.

   Długość noża ma znaczenie, bo nawet jak nie umiem władać kataną 1,5metrową tylko będę nią machał od lewej do prawej, to na nic zdadzą się piękne finty kozikiem. Po prostu nie podejdziesz, a jak znajdziesz się w zasięgu Katany to zostaniesz natychmiast denatem.

   Usuń
  7. Prawdopodobnie w Polsce mamy coś takiego tylko że pod ścisłą kontrolą pierdolonych żydów. Jednak w razie wybuchu konfliktu zbrojnego szmaciarze mogą stracić nad tym wszystkim kontrolę. Mamy duży potencjał w branży chemicznej również dotyczący broni tego typu, nie trudno jest wyprodukować taką broń mając odpowiednie warunki a tak się składa że Polska je ma. Przykładem mogą być Azory Tarnów. Tak się składa że pracują lub pracowali tam moi znajomi i rodzina i to i tamto się słyszało i raczej to nie były bajki wyssane z palca ( w przeciwieństwie do Kwietnia ).
   oto ciekawostka na ten temat:
   http://www.plastech.pl/wiadomosci/Azoty-Tarnow-i-bron-chemiczna,n3037

   Usuń
  8. Powinno dojść do konfrontacji Kwietnia z Sidorem w terenie. Jeszcze lepiej gdyby nagranie z tego wydarzenia były wyemitowane tu na blogu. Trzymam kciuki za T.Sidorem.

   Usuń
  9. Nie wiadomo czy nie ma i co w ogóle jest w Riese jeszcze. To, że Rosjanie tam grasowali nie oznacza, że wszystko znaleźli lub zabrali ze względów bezpieczeństwa.
   Akurat kwestia czy Hitler wydał rozkaz użycia broni chemicznej jest oczywista. Nigdy takiego rozkazu nie wydał z powodu możliwości odwetu. To jest fakt historyczny więc skąd masz taka informację, że wydał taki rozkaz i nie był on wykonany?

   Ja nie mówiłem o walce kozika przeciw katanie tylko o nożach. A jeśli będę wiedział, że masz katanę to sięgnę po proc z kulką stalową i długo tą kataną nie pomachasz.
   Dałem tylko przykład z tymi nożami. Ty też z tą kataną niewiele zwojujesz jak trafisz na kogoś kto dobrze będzie rzucał "kozikiem"
   Nie zrozumiałeś przenośni jaką napisałem wcześniej.

   Usuń
  10. Gdyby w Riese nic nie było to już dawno prace poszukiwawcze podejmowały by przeróżne grupy eksploracyjne w celu odkopania samych rzekomo pustych sztolni w celach chociażby turystycznych lub historycznych.
   Cała ta banda pseudo eksploratorów, poszukiwaczy, historyków i tym podobnych działaczy nie robi tak naprawdę nic poza tworzeniem nowych teorii i zapowiadaniu poszukiwać z, których nigdy nic nie wynika.
   Czy nie widzicie, że we wszystkich środowiskach eksploracyjnych panuje jakaś niewytłumaczalna dezorganizacja i brak wspólnych działań? Do tego dochodzą tacy jak Kwiecień, którzy już kompletnie nic nie robią poza skłócaniem środowiska i wprowadzaniem do obiegu jakiś głupich teorii.
   Mi to wygląda na celową dezorganizację i celową dezinformację by nikt tam nie kopał i niczego nie szukał.
   Załóżmy hipotetycznie, że poza pustymi sztolniami jeszcze nie odkrytymi nic nie ma. Odszukanie ich było by popłatnym interesem dla wszelkich sponsorów i przyszłych przedsiębiorców, którzy mogli by w tych odkrytych sztolniach organizować fajne imprezy turystyczne. Ale jak widać nikt się nie kwapi by to wszystko przeorać i cokolwiek znaleźć. Dla mnie jest oczywiste, że tam coś musi nadal być i to nie skarby czy drogocenne rzeczy tylko coś co może zagrażać nawet całej europie. Ktoś skutecznie tego wszystkiego pilnuje, ale nie poprzez stawianie jakiś strażników czy puszczanie w lasy zmutowanych wilkołaków tylko poprzez wpuszczanie tam takich jak Kwiecień i jemu podobni od Figla, Witkowskiego na Cerze skończywszy i wielu podobnym, którzy poza pisaniem nic nie robili i nie robią. Trzy dostępne kompleksy oddano w dzierżawę właśnie po to by nikt tam nic nie kopał na prywatnym terenie. Znacie lepszy sposób na pilnowanie tajemnicy?
   Niech ktoś teraz zechce pozyskać sponsorów i sprzęt i zgodę władz na prowadzenie tam gdziekolwiek prac. Powiem taki chuj jak się to uda. A co z terenami poza tymi dzierżawionymi? To samo. Zaraz zjawią się tacy jak wyżej wymieniłem i tak będą działać by z przedsięwzięcia gówno wyszło. Bo już tak było nie raz.
   Jak to wszystko podsumować to przychylam się do przypuszczenia, że w Riese musi być coś czego można się bać.
   Niemcy może atomu nie wyprodukowali, ale coś gorszego co mogło by nawet im samym zaszkodzić. Dla tego do ostatniej chwili nie przed obawą by to wpadło w ręce Rosjan usiłowali to ukryć by samym nie paść potem ofiarą tego czegoś. Przypuszczam, że Niemcy dobrze wiedzieli, że użycie tego mogło by zwrócić się przeciwko nim samym i stąd taka pieczołowitość w ukryciu tego i dziś nie podejmowaniu żadnych poszukiwań.

   Usuń
  11. Nawet jak by ktoś coś przez przypadek odkrył to odpowiednie służby zadbają żeby to nie wyszło na jaw. Oni mają różne sposoby żeby zmusić do trzymania mordy na kłódkę. Ta cała szopka związana z Riese jest jak najbardziej pewnym ludziom na rękę. Im więcej takich Kwietniów i czym większe straganiarstwo tym lepiej.

   Usuń
 37. Ten gość co zamieścił komentarz u Kwietnia to jakiś kolejny niekumaty. Nie ogarniam takich ludzi czy on nie rozumie, że DK narobił bardzo dużo zła !!! Czy on tego nie widzi? Jak można być taki ślepym??? NO JAK ???
  I ty gościu się dziwisz, że kogoś nerwy poniszą i wyklina tu na blogu. Jak się czyta takie głupoty jak ty napisałes to nie można inaczej bo ciśnienie skacze. Pisze ten tekst normalnie ale też bym ci nabluzgał najchętniej. Przecież ludzie prowadzący tego bloga mają tu qźwa TONĘ argumentów co ty czytać nie potrafisz? Obrońca się znalazł no nie moge. Goscie odwalaja kupe dobrej roboty może komuś życie uratują bo wejdzie z kimś DK do jakiejś dziury i ktoś zginie. Weź się ogarnij chłopie i nie podnoś ciśnienia innym swoją głupotą. Greanpeace też w takim razie jest kółkiem debili wzajemnej adoracji co działa w jakimś pozytywnym celu. ehh szkoda gadać PNS

  OdpowiedzUsuń
 38. Panowie zobaczcie na samym poczatku tego filmiku Kwiecień mówi ,że Włodarz , Osówka i Rzeczka nie są kompleksem Riese , ze Ci co to nam wpajali kłamia. A przypomnijmy sobie kto urzedował ze Szpakowskim na Włodarzu ? Nasz guru Daruś jaki tam był szczesliwy prelekcje prowadził wspinaczki. Wtedy to było Riese jak go pogonili to juz nie jest. I zobaczcie on coraz dalej oddala sie od tamtych miejsc w których jest spalony i boi sie ,że go ktos moze spotkac. Coraz dalej w las w coraz bardziej niedostepne miejsca. Za chwile skłóci sie z Mikołajczakiem to ucieknie na czeska strone. Tam sie spali to znowu w inny zakatek polski ucieknie tam gdzie go jeszcze nie znaja. A tych miejsc coraz mniej. Ale na pewno Ruskie go przygarna jego towarzysze i przyjaciele.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj Mikołajczak napisał mi maila. Nie będę przytaczał całego bo jest głupi. Zacytuje tylko jeden fragment, który poddam waszej ocenie:

   //nie musisz sprawdzać nigdy nie byłem i nie zamierzam być przewodnikiem,
   turystów zawsze powierzam fachowcom to możesz sprawdzić,często sugeruję
   gdzie coś ciekawego można zwiedzić/z przewodnikiem/lecz to chyba nie jest
   przestępstwem,jestem pasjonatem,tak kocham te góry i nie wjeżdżam tam gdzie
   mi nie wolno. ///

   Szczególnie słowa: //turystów zawsze powierzam fachowcom// zasługują na uznanie. Nieprawdaż?

   Chyba opublikuję cała ta korespondencję po, której złapiecie się za głowę. Chcecie?
   Napisałem mu, że skoro kocha te góry to czemu pozwala bezcześcić ich pamięć i historię takimi kłamstwami Kwietnia? A dosłownie tak:

   Skoro jesteś pasjonatem i kochasz te góry, tak się składa, że ja też, to czemu tolerujesz kogoś kto te góry bezcześci swoimi o nich kłamstwami i zmyślonymi historiami przedstawiając je w fałszywym świetle?

   Usuń
  2. publikuj. pokaż jakim jest człowiekiem.

   Usuń
 39. Najprędzej go przygarnie syn Helgi z szybu albo sklonowany Jarecki w ortopedycznych butach :).

  OdpowiedzUsuń
 40. "turystów zawsze powierzam fachowcom to możesz sprawdzić "

  Nie trzeba sprawdzać, w końcu w tym filmiku stoi z takim jednym "fachowcem" od wszystkiego :).

  Nie daj Boże aby podczas wędrówki z Kwietniem spadł nagle śnieg który zapowiada już od tamtego lata. Wersalki biedak by nie znalazł, a jak wszyscy wiedzą z jego instruktaży, w lesie sosnowym ognia rozpalić się nie da, bo to nie wyspy Bora Bora i nie Gujana Francuska :). Pomarli by biedaki z zimna z mistrzem od rozpalania wersalek :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idioci mają tę skłonność, że usiłują zrobić z normalnych ludzi takich samych idiotów myśląc, że ich argumenty są wzorcowe. No bo czy nie jest idiotą pisząc, że powierza turystów fachowcom, a afiszuje się z Kwietniem, który nim nie jest co najwyżej fachowcem od robienia noży z blachy lub rozpalania ogniska w deszczu za pomocą wersalek znajdowanych w lesie?
   Po mimo najszczerszych chęci ja nie potrafię zbyt długo czegoś takiego znosić i zawsze sobie mówię jak to dobrze, że dzieli nas kilka stów kilometrów...
   Poniżej trzy Kwietnie z jego maili:
   ///Dariusz Kwiecień jest dla Mnie kolejną osobą która chce skorzystać z usług

   Jestem Polakiem i się tym szczycę

   nienawiść do Dariusza Kwietnia spowodowała iż nie potrafisz kierować się zdrowym rozsądkiem///

   co do ostatniego to zaiste jestem przesiąknięty nienawiścią do szpiku kości do każdego kto kłamie i robi to z pełna premedytacją. Począwszy na politykach, a skończywszy na Kwietnikach. Ale to nie oznacza, że owa nienawiść-nie ukrywam pełna jadu i wściekłości płonącej żywym ogniem- przesłania zdrowy rozsądek. Zdrowy rozsądek to ma przesłonięty Mikołajczak skoro utytłał się w tym Kwietniowym szambie.

   Usuń
  2. Hahahahaa FACHOWCEM!

   "Fachowcem" ktory cwaniakowal przy wszystkich jakim to nie jest ekspertem a gdy zostawiono go z kolesiem na MRU to...zgubil sie i blakal po podziemiach zanim nie odnalazl reszte ekipy od ktorej odlaczyl sie jako bunczuczny specjalista.

   "Fachowcem" ktory sprzedal znajomych za odrobine poklasku wczesniej wykozystujac ich i ich dzialanosc do promowania wlasnej osoby.

   "Fachowcem" ktory jest zlodziejem oczerniajacym innych o kradzieze ktorych dokonal.

   "Fachowcem" ktory jest zdolny do atakowania osob w ciezkiej sytuacji zyciowej, skladajac falszywe donosy do organizacji charytatywnych, odcinajac kobiety i dzieci od srodkow do zycia.

   "Fachowcem" ktory ciagle plata sie w faktach, myli daty i konfabuluje, faluszujac historie.

   "Fachowcem" od survivalu ktory poza przebieraniem sie w ciuchy z demobilu nie ma pojecia w temacie, moze co najwyzej rozpaic ognisko z starej wersalki w lesie.

   "Fachowcem" ktory natychmiast po dostaniu pieniedzy do reki (jest zawsze splukany) upija sie pod najblizszym sklepem tracac zdolnosci motoryczno-werbalne i zaczyna opowiadac pijackie bzdury wmieszane w historie.


   Usuń
 41. Powinno być "Flachowcem"

  OdpowiedzUsuń
 42. Przydalby sie telefon do Jacka po tym jak zapoznal sie z materialami, co ma do powiedzenia w temacie.
  Mysle ze juz sobie troche przeczytal i przemyslal swoj nowy "projekt biznesowy".
  :)

  OdpowiedzUsuń
 43. A co on może powiedzieć ?, co może przemyśleć ?, jeśli tam stoi i głosi takie same pierdoły jak daun w ciuchach z demobilu. Oni dwaj do siebie pasują. I niech się świetnie bawią we dwójkę.

  OdpowiedzUsuń
 44. http://moje-riese.blogspot.com/2014/08/mendy-karola-sidora.html


  Kwiecień znów wykazuje swą skurwiałą naturę w komentarzu.
  Nic ci to kwiecień nie da nikt w to co piszesz nie wierzy. Co napisałeś pasuje do ciebie samego PZPRowska kurwo. Bo jesteś komunistyczną kurwą do czego sam się przyznałeś, a ZOMO chroniło takich jak ty.
  W przeciwieństwie do ciebie ja nigdy komunie nie służyłem i nie byłem w żadnych jej strukturach.
  Ale nic kwiecień pisz sobie to wszystko dalej twój czas na terenie Riese dobiega końca już niedługo będziesz się tam bał przyjechać i pokazać nawet w swej rodzinnej Głuszycy JA ci to załatwiam właśnie.
  Krok po kroku ale doprowadzimy do tego, że nikt nie będzie ryzykował jakichkolwiek komityw z tobą. Uświadamiamy ludzi i ostrzegamy i każdy inteligentny człowiek prędzej czy później pozna jakim skurwysynem jesteś.
  Twój post w linku dobitnie o tym świadczy. To jest twoja wizytówka nowotworze na górach Sowich.

  OdpowiedzUsuń
 45. Kwiecień to nie tylko problem w Górach Sowich. To kłamliwe bydle rozpanoszyło się już po terenie całego kraju ---> Ślęża, MRU, Mamerki, Kudowa Zdrój, itd.. W Riese jego czas dobiega już końca, jeszcze trochę i nie będzie miał jeleni do zarabiania na nich oprowadzając ich nielegalnie.

  OdpowiedzUsuń
 46. Kwiecień w tym komentarzu po raz kolejny udowodnił że jest prymitywnym bydlakiem. Gra cały czas w tą samą nutę którą tylko i wyłącznie kole w siebie. Kwietnia boli i to bardzo że nasz blog zaczyna owocować i ludzie się od niego odwracają. Po samej wizytówce Kwietnia każdy człowiek ma jasny obraz dowodący że to parszywe bydle, psychol, prymityw, kłamca, konfabulant i tak mozna by dalej wymieniac. W końcu wcześniej czy później nadzieje się na Tomka czy Karola. Ciekawe jak się wtedy zachowa???

  OdpowiedzUsuń
 47. http://moje-riese.blogspot.com/2014/07/70ta-rocznica-hanby-aliantow-oraz.html#comment-form

  W 2 komentarzu mamy Kwietnia tym razem pod innym nickiem. Kurwa niezłą musiał mieć fazę pisząc taki komentarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On jest na Wiecznej Fazie :), niedaleko pada jabłko od jabłoni :)

   Usuń
 48. Trochę głupoty piszecie, bo sam w samej Wielkopolsce znam przynajmniej kilkunastu ludzi, którzy korzystają z jego bloga aktywnie, tym bardziej z materiałów na YouTube, nie znam sytuacji jaka miedzy wami zaistniała, że tak bardzo na wzajem wszyscy się atakujecie, ale z pewnością dzięki wam nie zniknie popularność DK. Powiedzcie mi chociaż jaki cel ma wasza "wojna"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ///Trochę głupoty piszecie, bo sam w samej Wielkopolsce znam przynajmniej kilkunastu ludzi, którzy korzystają z jego bloga aktywnie, tym bardziej z materiałów na YouTube///
   HAAAAAAAAHHHHHAAAAAAAAHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!
   oplułem klawiaturę ze śmiechu. Wymień te kilkanaście osób. Za każda płacę ci 1000 złotych jak wskażesz. Jak nie wskażesz jesteś mi winny powiedzmy 15 tysięcy bi tyle będzie z kilkunastu osób.

   /// nie znam sytuacji jaka miedzy wami zaistniała, że tak bardzo na wzajem wszyscy się atakujecie,///
   HEEEEHHEHEHEHEHEEEEEEHHHHEEEEEEEEHEHEHEHEHEHEHEHEHEEEEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEE !!!!!
   matołku to przeczytaj tego bloga i przeanalizuj wizytówkę kwietnia. Dla ciebie jełopie ten blog napisałem wespół z kilkoma osobami być znał sytuację.

   ///ale z pewnością dzięki wam nie zniknie popularność DK///
   UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE UHAHA UHAHA HAHA AHAHA O JEZISIE
   Z całą pewnością to nie ulega wątpliwości!

   /// Powiedzcie mi chociaż jaki cel ma wasza "wojna"? ///
   No co kurwa ślepy jesteś debilu?!
   Nie widzisz, że pomagamy Kwietniowi w działalności?
   Uczymy go historii, mówienia prawdy, kultury, no i wspieramy jak umiemy by był coraz bardziej kultu, przepraszam popularny!!!!

   Usuń
  2. Poczytaj gimbusku to co jest napisane to się dowiesz jaki cel :), bo jaki cwel taki cel . Popularność nie zniknie ? . A kiedy ten matoł i psychol był popularny :-). Chyba w swoich snach.

   Usuń
  3. Ciekawe jak się zakończyła "Akcja" kwietnia z wejściem pod górę Sajdak :-). przebijał się przez studzienki kłapiąc ozorem i niczym więcej, tak wchodził pod Sajdak że o mało nie wlazł do kamery.

   https://www.youtube.com/watch?v=yVGW4e3aJ_g

   No i co sklonowany kwietniu, jest twoich klonów tak dużo, tak kopiecie takie " działania terenowe". Więc nakręć daunie film jak już odkopałeś, bo przecież ty jesteś nieustraszony klon z wojny klonów.

   Bla bla bla nie powstrzymacie , chyba twoje gacie.:), mistrz z filmiku z cyklu fiku miku :).

   Odgruzuj w końcu i wejdź w ten twój tunel ze snów. Już przecież wchodziłeś do studzienki krosowania kabli co jest udowodnione na Sawiaka blogu i szedłeś tymi wyśnionymi tunelami raz w prawo to znów w lewo to w dół w studzience co ma 1m głębokości :). Ty debilu nieuczony.

   Bla bla bla bla, jak to eksploruje jak wchodzi udowadnia macha witkami jakieś zajączki, a w majtach śmierdzące od winka bączki :)., bla bla bla, eksploruje jęzorem studnie w Malborku :-), lata jak baron Mathausen, Znika nawet fontanna z Jedliny jak się daun pojawia ze swoim filmowcem, ( która od wieków tam była i jest) tylko debil o tym nie wie .

   Taka eksploracja jęzorem który od taniego wina marki wino się pląta, zwoje się palą co by jeszcze tu napierdolić od rzeczy.

   https://www.youtube.com/watch?v=oisor_8unBM

   na tym filmie wilki wyją , kurwa chyba ze śmiechu :-).

   Tu "miszcz eksploracji "pierdoli następne wymyślone farmazony frajerom co do Sierpnicy zawitali, że nie było żadnej drogi z Sierpnicy na Osówkę, a droga co dzisiaj jest powstała na potrzeby PGRu ,

   Nawet nie wie skąd szła droga czy z Głuszycy czy z Kolc, bo nie wie czy Kolce istniały ?. O Jezusie Nazareński skąd ten matoł jest?.

   Debilu istniały Kolce nazywały się Dornhau, ty przybłędo.

   kwiecień ty debilu, ty matole, ty nieuku, bo inaczej nie można tego dauna nazwać.
   Ty powstałeś chyba na potrzeby PGRu i tam powinieneś gnój przerzucać, a nie łazić i farmazony gimbusom opowiadać.

   Tu do tego co ten blog prowadzi, chcecie mapy z Rudolfswaldau to poszukajcie map z przed wojny. Wstawcie pod film jako następny dowód na bzdury jołopa. Tak samo jak zdjęcia fontanny w Jedlinie.

   Tam były kopalnie na Osówce w latach 30 i drogi biegły z Sierpnicy na Osówkę i dalej obok Baren Winkel na Dornhau. Ten czub nawet o tym nie wie , zaraz zresztą jak to przeczyta to biegusiem poleci nakręcić film że to odkrył :-). Tak jak odkrył Riese.:-)

   Co kwiecień daunie ?, te Cery i Witkowskie o tym nie pisali ?, bo to tacy sami "eksploatorzy" jak i ty matole.

   kwiecień-plecień to jest internetowy idiota, który gówno wie, coś przeczyta, coś zmałpuje z innych blogów czy książek, nawet tu z tego bloga , nic nie kuma. Nawet nie zna map górniczych i map terenu, bo ma tylko atlasy z Łódzkiego bazarku, i klaser co go tam kupił oraz ma mapę Cery :).

   A ten Patronowicz co to łyka i kręci te filmiki to następny tępy gimbus z pustym jak bęben łbem. Bo jakże trzeba być tępym osłem aby nie wziąć choć mapy z przed wojny i się z tym nie zapoznać.

   Co ten kaprawy pysk otworzy to skłamie.

   Usuń
  4. Nie gadaj jest popularny w Alternatywnym środowisku Zagórskiego nijakiego "magistra", dla którego zapewne poligon w Bliźnie jest na wybrzeżu :-), a Poznań w Sudetach :).

   Usuń
 49. Kwiecień to niedouczony pinokio- może w końcu nasze Państwo udupi za te bzdety co rozsiewa.

  OdpowiedzUsuń

KWIECIEŃ TO KŁAMCA I FAŁSZERZ HISTORII, MITOMAN I PARANOIK, A NA DODATEK KAWAŁ CHUJA :)
Kwiecień to sexkamerkowy dziwkarz występujący na sex kamerze w serwisie zbiornik ze slodkacycatka25
To człowiek, który przyniósł bombę na ośrodek pod Soboniem.
A JEGO SYNALEK ADRIAN KWIECIEŃ TO ĆPUN I DILER NARKOTYKOWY.
O szczegóły pytać w komentarzach i szukać na blogu.