niedziela, 27 kwietnia 2014

Zdjęcia z lasu okolice Malborka - czyli brak wiedzy o tym co Kwiecień pisze i robienie tajemnic ze znanych miejsc.

http://moje-riese.blogspot.com/2014/04/zdjecia-z-lasu-okolice-malborka.html


Czego dowiadujemy się z wpisu Kwietnia na jego blogu o miejscu w, którym jest kamień z wyrzeźbioną swastyką?
NICZEGO.
Niczego poza tym, że według Kwietnia jest to miejsce kultu.
MAMY KOLEJNY DOWÓD na to, że Kwiecień jest kompletnie nierzetelnym dezinformatorem pokazującym na swym blogu miejsca bez podania jakichkolwiek o nich informacji gdzie to jest, co to jest i jaka jest historia tego miejsca. W zamian za to mamy stek bzdur o jakimś bliżej k...wa nieokreślonym kulcie. 
Po raz kolejny, bo to nie pierwszy raz, Kwiecień pokazuje na blogu lub swych filmikach jakieś miejsce i to w dodatku znane opowiadając bajdy, że to miejsce nieznane i, że namiaru na nie nie poda by zapobiec dewastacji. W tym przypadku jest dokładnie tak samo. Miejsce jest bardzo dobrze znane i opisane, a informacje historyczne o nim są w internecie, ale Kwiecień na swym blogu zamieszcza tylko fragment tego grobowca tak by nasycić tajemniczość "swej wiedzy" i zrobić ze wszystkich zwykłych idiotów chcąc zaimponować znajomością miejsca, którego nikt nie zna. Pisze to w dodatku w kontekście innych miejsc jakoby na Dolnym Śląsku o, których wie tylko on i ktoś tam jeszcze.
Kwiecień po raz kolejny wykazał się kompletnym idiotyzmem i niewiedzą oraz udowodnił po raz enty, że informacje jakie publikuje są bezwartościowe i obliczone wyłącznie na odbiór kompletnych idiotów, którzy zadowalają się jednym zdjęciem do, którego Kwiecień potrafi jak zwykły paranoik dorobic jakis popieprzony mit.

Wystarczyło mi 60 sekund by wygooglować informacje o tym miejscu i znaleźć artykuł dokładnie je opisujący wraz ze zdjęciami:

Kwiecień wstawił zdjęcie kamienia ze swastyką, który znajduje się we wsi Marokowo pomiędzy Olsztynem, a Elblągiem na poniemieckim cmentarzysku w środku lasu. Jest to kamienny półokrąg z grobowcami Friedricha Ludwiga (1873-1924) i jego syna Christopha Friedricha (1907 - 1934)

Artykuł:

Markowo i tajemnice rodu Dohnów

Ruiny pałacu rodu Dohnów w Markowie
fot. Mocek
Ruiny pałacu rodu Dohnów w Markowie
Poszukiwanie skarbów, odkrywanie tajemnic, pogłębianie swojej wiedzy to coś co rozwijamy już od najmłodszych lat życia. Każdy podróżnik, czy to ten większy czy mniejszy pragnie dotrzeć w miejsce, gdzie jeszcze nikt wcześniej nie był, albo przynajmniej nie każdy może dotrzeć.


Wstęp:
Markowo, to wieś do której raczej łatwo trafić, znajduje się w woj.warmińsko-mazurskim, w gminie Morąg. Jej ciekawa historia wiąże się z jednym z najważniejszych arystokratycznych rodów pruskich, rodem Dohnów, którego tajemnic próbowaliśmy właśnie odszukać. Do wsi i znajdujących się tam ruin pałacu dotarliśmy bez większych problemów, jednak z odnalezieniem pseudomegalitycznego cmentarza mieliśmy już większą zagadkę, tym bardziej, iż nie prowadzi tam żadna droga.

Dlaczego właśnie Markowo i tajemnice rodu Dohnów?
Z tematem tak naprawdę zapoznał nas nasz elbląski przyjaciel - Jerzy Mocek, podróżnik i odkrywca, tego czego w komercyjnych przewodnikach jeszcze nie piszą. To właśnie naszemu koledze zawdzięczamy całą organizację wycieczki, jak również silną postawę i nieugięcie się przed nienajlepszą deszczową pogodą. W końcu nasze motto to: "pogoda dla rowerzystów może być dobra, albo bardzo dobra". ...i tak oto, wybraliśmy się na wycieczkę niezależnie od pogody. Ci, którzy wymiękli z powodu kilku kropel wody, niech żałują, bo atmosfera była świetna, a deszcz nie aż taki mokry ;)

Kilka słów więcej o Markowie
...Założona została w latach 1402 - 1408 jako wieś czynszowa na prawie chełmińskim, na 60 włokach. Zaś od 1561 we władaniu rodu Dohnów, kiedy to margrabia branderburski i książę pruski Albrecht Fryderyk nadał na prawie lennym wsie Markowo, Strużyna i Złotna, wraz z wolnymi karczmarzami, synom burgrabiego Piotra Dohny. Stało się to za protekcją króla polskiego - Zygmunta Augusta. Dohnowie - podobnie jak w Słobitach - stworzyli w Markowie ośrodek kultury rolnej oraz zbudowali pałac z kaplicą.

Grobowiec rodu Dohnów
fot. Mocek
Grobowiec rodu Dohnów


Barokowy pałac zbudowano w latach 1701-1704 przez Johanna Caspra Hindersina na miejscu wcześniejszego dworu. W XIX wieku przebudowano go, dorzucając wieżę. W posiadłości Dohnów przed II wojną światową znajdowała się kolekcja malarstwa holenderskiego z XVII w. (głównie portrety). Ocalałe po II wojnie światowej fragmenty zbioru zgromadzone są w muzeum w Morągu (pałac Dohnów).

Obecnie z zespołu pałacowego zachowała się jedynie oficyna z XVIII w., niektóre zabudowania gospodarcze oraz tzw. trojaki. Posiadłość obecnie leży w rękach prywatnych, a wstęp na obiekt jest zabroniony, dlatego też musieliśmy zadowolić się widokami zza płotu.

Skrawek historii o rodzie Dohnów
Ród Dohnów (niem.Dohna), to jeden najważniejszych arystokratycznych rodów pruskich. Założycielem rodu był krzyżacki najemnik Stanislaus (zm.1505), który brał udział w bitwie pod Chojnicami w 1454 roku. Za swoje zasługi dla Zakonu otrzymał nadanie ziemskie w Wilczętach. W kolejnych latach majętność rodu powiększyła się o dobra w Karwinach. W 1525 roku syn Stanislausa - Peter von Dohna (1482 - 1553), otrzymał od Zakonu wieś Słobity, które z czasem stały się główną siedzibą rodu. Peter ożenił się z córką wojewody pomorskiego Katarzyną Zehmen i miał z nią 8 synów i córkę. Jego syn Achacy zbudował pierwszy dom w Słobitach, natomiast pierwszy pałac tamże zbudował syn Achacego - Abracham. Na przestrzeni wieków ród powiększył swoje posiadanie o majętności w Bielicy, Gładyszach, Kamieńcu, Ławkach, Markowie, Karwinach, Karwitach, Kątach i Sasinach a także w Morągu i Prakwicach, przez które w większości wiodła trasa naszej wycieczki.

na cmentarzysku nieopodal Markowa znajdują się grobowce rodu Dohnów
fot. Mocek
na cmentarzysku nieopodal Markowa znajdują się grobowce rodu Dohnów


Tajemnicze grobowce rodu:
Prócz samej wsi Marokowo interesowały nas grobowce rodu Dohnów, spoczywające na trudno dostępnym cmentarzysku, gdzieś w środku lasu. Niestety ścieżki tu żadnej nie było, a jedyną osobą, która mogłaby nas tam doprowadzić był Jurek, dlatego nawet na chwilę nie spuszczaliśmy go z zasięgu wzroku, nawet jeśli przyszło nam przedzierać się przez gęsto porośnięte drzewa, krzaki czy pokrzywy, które dzielnie strzegą swej tajemnicy.

W końcu jednak dotarliśmy do celu. W środku lasu, na wzgórzu nagle naszym oczom ukazało się cmentarzysko i kamienny półokrąg z grobowcami Friedricha Ludwiga (1873-1924) i jego syna Christopha Friedricha (1907 - 1934) w środku, aż zjeżyła nam się skóra. Nieco dalej schody i inne elementy architektoniczne i użytkowe. Największe wrażenie przynajmniej na mnie zrobiła płyta nagrobkowa ozdobiono herbem rodu. Wzdłuż boków widnieje zaś gotycki napis: So spricht der Geist, sie sollen ausruchen von ihren Mühen, denn ihre Werke folgen ihnen nach, co oznacza: Tak mówi duch: powinniście odpocząć od swoich trudów, gdyż Wasze czyny pójdą za Wami. Obok płyty nagrobnej syna znajduje się kamień z hitlerowską swastyką i cytatami: "Der Tod ist verschlungen in der Sieg Cor.15.52" oraz "Ich morte auf den Chrystus", których nie jestem w stanie rozszyfrować, ani też znaleźć związku ostatnim napisem "Adolf Hitler", może któryś z historyków pomoże?

przy płycie nagrobnej Christopha Friedricha znajduje się kamień z hitlerowską swastyką
fot. Mocek
przy płycie nagrobnej Christopha Friedricha znajduje się kamień z hitlerowską swastyką

Nasza wiedza została wzbogacona o kawałek historii, nie tylko w teorii, ale i w praktyce, a to że pogoda nie do końca dopisała, utrudniając plan wycieczki, "mamy w nosie!" 

Trasa naszej wycieczki:
Wiodła głównie drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu samochodów, przez następujące miejscowości: Elbląg - Gronowo Górne - Janów - Komorowo Żuławskie - Węzina - Dłużyna - Drużno - Krosno - Pasłęk - Rogajny - Surowo - Kwitajny - Kalnik - Złotna - Markowo - Służyna - Jurki - Morąg.


WIZYTÓWKA DARIUSZA KWIETNIA
http://ufo-relacje.pl/viewtopic.php?p=7240#7240

27 komentarzy:

 1. Najwyraźniej kwiecień skumał się z takim samym idiotą jak on sam mieszkającym gdzieś w okolicach Malborka i dostaje od niego takie zdjęcia z miejsc o, których ten osioł nic nie wie. Kwiecień jak to Kwiecień rzuci okiem i od razu wszystko wie, miejsce kultu.
  Naoglądał się kretyn tych beznadziejnych programów na Discovery w, których każdy badacz archeolog pierdolą o miejscach kultu przy każdej okazji i gdy znajdą dowolny artefakt. Dla Kwietnia byle kamień, skorupa czy kamienna budowla tak samo jest miejscem kultu.
  Takie interpretacje czy to artefaktów starożytności czy z II wś są przejawem dezinformacji i celowej propagandy mającej ukryć faktyczne przeznaczenie tych przedmiotów i miejsc.
  Kwiecień jest największym szkodnikiem z pośród jemu podobnych i przy okazji najbardziej znanym.
  Bzdury o miejscach kultu w Tucznie Sapetów , Baniach Mazurskich , na Ślęży zamek Górka , w Glinnie , zamek Czocha to zwykłe urojenie na, które nie ma żadnych dowodów.
  Kwiecień dopuszcza się urojonej nadinterpretacji tym samym szargając historię i obrażając pamięć tych, których te miejsca dotyczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwiecień się tak nadaje do kronikowania i dokumentowania czegokolwiek jak Tusk do rządzenia i śpiewania kolęd https://www.youtube.com/watch?v=k7g3YKurDxw
   Daruś jest dokładnie na takim samym historycznym poziomie co poziom wokalu Tuska.

   Usuń
  2. Kwiecień to dureń i analfabeta bez żadnej szkoły. Ledwo skończył podstawówkę. Nie umie się stylistycznie wypowiadać, ani pisać bez błędów, a jego mowa przypomina nakręcony bełkot pełen przejęzyczeń i lapsusów językowych. To są typowe objawy choroby umysłowej w, których wypowiadane słowa nie nadążają za kłębowiskiem myśli przez co urywa i nie dokańcza zdań i wątków skacząc powierzchownie po tematach. Jego pamięć jest wybiórcza i selektywna tylko na to co w jego pojęciu może stanowić podstawę do tworzenia chybionych domysłów i przypuszczeń. Dla tego kiedy usiłuje wpleść w swoje opowieści jakieś zaczytane prawdy i fakty zapomina je i na poczekaniu przekręca dopowiadając nie dbając o wiarygodność przekazu.
   W społeczeństwie jest ogromna ilość ludzi pozbawionych podstawowej wiedzy i ograniczonych umysłowo brakiem należytego wykształcenia i obycia i dzięki temu Kwiecień przyciąga takie jednostki swymi ograniczonymi i prymitywnymi treściami oraz zachowaniami. Kwiecień ściąga ku sobie tylko te jednostki, których umysłowość i inteligencja są na poziomie jak trafnie to ujął mój poprzednik, śpiewu i rządzenia Tuska.

   Usuń
  3. Dla czego Kwiecień ściąga ku sobie ludzi nie widzących, że jest totalnie pierdolnięty?
   Odpowiedź leży w zrozumieniu mechanizmów kulturowo-społecznych w, których wiara robi z ludzi schizofreników nie posiadających własnego niezależnego zdania i gotowych przyjąć na wiarę każdy mit, legendę czy bajkę.
   Od najmłodszych lat uważałem, że wiara w boga to stan umysłu pochodny by nie powiedzieć identyczny do paranoi i schizofrenii czyli jest to upośledzenie nabyte i przekazane na drodze indoktrynacji i trwale uwarunkowane kulturowo. Ludzie wierzący nie mają szans na zrozumienie większości mechanizmów społecznych, politycznych i ekonomicznych dzięki czemu ci na górze czynią z tych ludzi stada hodowlanych dojnych krów zaprzęgniętych w kierat systemu ekonomiczno-religijnego. Bo system wierzeń religijnych nie ma bynajmniej poszerzyć duchowości człowieka tylko przygotować go do pełnienia roli podległych i w pełni podporządkowanych systemowi ekonomicznemu będącego narzędziem do bogacenia się tych na górze i trzymania władzy nad tym stadem bezrozumnych wierzących.
   Mechanizm ten powoduje u ludzi nieodwracalne negatywne skutki w pojmowaniu rzeczywistości i dla tego tacy jak Zagórski, Owsianko, Witkowski, Rozbicki i dziesiątki im podobnych zjebów na czele z Kwietniem nie tylko ulegają temu mechanizmowi tworząc system wartości i wierzeń według własnych wyobrażeń, ale i sami go wykorzystują do manipulowania innymi.
   To są działania wynikające z uwarunkowań kulturowo-religijnych, które tacy ludzie do pewnego stopnia odrzucają nie zgadzając się z ich wieloma doktrynami, ale w to miejsce wprowadzają własne doktryny, wierzenia czy przekonania.
   Kwiecień jest typowym przykładem upośledzonego mitomana wychowanego nie tylko w szkodliwym nurcie religijnych wartości, ale w dodatku przekazywanych w prymitywny i niezgodny z tymi doktrynami sposób. Stąd się bierze u niego ta zwichrowana mitomania mająca przecież korzenie w mitomanii religijnej.
   I niestety większość wierzących ma ten religijny przekaz wypaczony co dodatkowo sprzyja wciąganiu ich w nurt urojonych wizji i interpretacji rzeczywistości i Kwiecień to wykorzystuje samemu będąc ofiarą tych mechanizmów.

   Usuń
 2. I po co te wszystkie kłamstwa ? Kwiecień boi się, żeby czasem nikt nie zrobił lepszego materiału od niego, bo nie cierpi jak ktoś wytyka mu błędy i unika merytorycznych dyskusji. Dziwi mnie trochę, że osoby które udają się z nim na "wycieczki" nie próbują wytykać mu jego błędów. Zawsze myślałem, że na takie formy spędzania wolnego czasu decydują się ludzie, którzy są wcześniej przygotowani i mają jakąś wiedzę historyczną. Jak widać, niestety nie. Łykają bzdury Kwietnia jak bocian żabę i przytakują kolejnym absurdom. Przykład: film z Obszaru Warownego Śląsk. Widocznie jeszcze nie wiedzą, że zamiast z wielkim eksploratorem, mają do czynienia ze zwykłym dyletantem nadrabiającym braki w wiedzy silnym słowotokiem i podczepianiem się pod czyjeś wypowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwiecień się kompromituje dając dwa zdjęcia i nie wyjaśniając skąd one pochodzą. To drugie to co to ma być? Chyba współczesne dzieło jakiegoś oszołoma. Gdyby nie Gall to nie wiedział bym skąd jest pierwsze, ale to drugie pozostaje zagadką. I to ma być ciekawy sposób na odkrywanie tajemnic? Kwiecień sam je tworzy jak widać wykorzystując znane miejsca. Dla mnie to jest facet, który nie wnosi niczego pozytywnego tylko zaciemnia.

   Usuń
  2. Spitfire zrobienie lepszego materiału od Kwietnia potrafił by każdy dzieciak z komórka i funkcją kamery. Nie ma obawy by Kwiecień kiedykolwiek nakręcił reportaż z prawdziwego zdarzenia bo do tego trzeba mieć wiedzę, a nie urojenia i przygotowanie, którego umysł Kwietnia nigdy nie osiągnie. Kwiecień to zwykły sensat, któremu wcale nie chodzi o odkrywanie tajemnic tylko robienie wokół siebie szumu i aury znawstwa tematu. Facet ma po prostu parcie na szkło i parcie na scenę i nic więcej. Gdyby Kwiecień chciał cokolwiek wyjaśnić to wpierw poznał by dogłębnie historie danego miejsca w dostępnych źródłach i postarał by się o jakieś informacje z wiarygodnych prywatnych źródeł przy jednoczesnym ich udokumentowaniu w postaci wywiadu filmu. Ale tego nie robi bo mu wisi czy coś odkryje. Jemu chodzi tylko o powierzchowne ślizganie się po jakimś temacie i wykorzystanie go do lansowania siebie. Wszystko co tu żeście pokazali o Kwietniu na tym blogu dowodzi, że to jest kretyński lanser siebie samego i własnych imaginacji niż propagator prawdziwych tajemnic. Bo prawdziwe tajemnice są bardzo trudne do wyjaśnienia i Kwiecień nie ma szans przy tym stanie intelektu na rozwiązanie jakiejkolwiek. Dla tego łatwiej mu nawciskać bzdur typu miejsca kultu, naziści wierzą w otwarcie wrót czy jakieś nazistowskie misteria mające wskrzesić dawnych nazistów, niż doprowadzić jakąś tajemnicę do końca i pokazać coś naprawdę wartościowego i nieznanego.
   A poza tym nie oszukujmy się Kwiecień nie dotrze nigdy do żadnego tak naprawdę nieznanego miejsca z prostej przyczyny bo takich już nie ma. Owszem są miejsca mało znane, ale nie nieznane tylko uczęszczane przez nielicznych. Kwiecień na siłę takich poszukuje by dorobić do nich własną historię, a że nie znajduje to utajemnicza miejsca znane i dopowiada własne bzdury.

   Usuń
  3. Jak on może doprowadzić jakąś sprawę do końca skoro łapie 10 tematów na raz za ogon i pierdoli mu się co o którym mówił?
   On nawet nie zrobił do tej pory jakiegoś rzetelnego dziennikarskiego opracowania dotyczącego jakiegoś ciekawego tematu bo to głąb, który w szkole zapominał wykreślić marginesu w zeszycie i poprawnie napisać wypracowania. I taki nieuk co widać po błędach i rażąco niedbałej stylistyce miałby kiedykolwiek zrobić profesjonalny dziennikarsko materiał? Jak on nawet nie potrafi w krótkim wpisie na blogu rozwinąć myśli i opisać zdjęć to o czym tu mowa? W internecie jest masa ciekawych opracowań jak się okazuje tych zagadnień jakie on porusza w ten rażąco prostacki i prymitywny sposób. Bo kwiecień to zwykły prymityw i prostak umysłowy i to się przekłada na rzetelność jego działalności i jakość przekazu.

   Usuń
  4. Pomijam stylistykę i profesjonalny materiał - nie każdy musi być jak Robert Capa czy Kapuściński, ale do cholery... Wystarczyłaby sama prawda historyczna, a nie jakiś chore kłamstwa, przeinaczania i opowieści z krypty rodem z Return to Castle Wolfenstein. Nie można by po prostu powiedzieć: tu i tu jest ciekawe miejsce, podaję namiary, więcej możecie się dowiedzieć z takiego i takiego źródła... ale nie. Ja tu jestem, wszyscy negują, zaprzeczają, mówią że tego nie ma, więc zapraszam tych, którzy mi zarzucają wiele rzeczy, żeby zobaczyli to miejsce. Nie chwila... nie podam namiarów tego miejsca, bo od razu zlecą się poszukiwacze i wszystko zdewastują, tego już nie będzie... Jak tak ma wyglądać popularyzacja historii, to ja dziękuję.

   Usuń
 3. A czy ktoś w ogóle wie o co chodzi Kwietniowi w tym planie Himmlera? Bo z tego co widzę to według niego wszystko co się dzieje to plan Himmlera. Majdan to plan Himmlera, zajęcie Krymu przez Putina to plan Himmlera, islamizacja Europy to też plan Himmlera itd. Pytanie co nim nie jest? Kwiecień cierpi na chorobę zwaną słowotoczyca kwiecista i chyba sam się już pogubił co jest planem Himmlera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiesz. przecież to otwarcie wrót (chyba od obory) . Ogólno światowa zagłada, wyjscie wilkołaków, armii zombii. Kiedy indziej to sniezyce,ukraina. Znowu kiedy indziej to najazd arabów na europe. Zależy co zobaczy w wiadomosciach. 1 listopada jest to dawanie znaków kosmitom zniczami. Przy wiekszych swietach to masowe wypadki samochodowe (spowodowane emitowanymi falami elektowódkowymi na kierowców). To jest własnie plan Himmlera.

   Usuń
  2. Uroił sobie, że Niemcy stworzyli legiony złożone z obcokrajowców (np. arabski, gruziński, armeński, estoński, ukraiński itd...itd...) po to, by w późniejszym czasie przejąć władzę nad Europą i Światem. Ponieważ każdy obecny konflikt jest wywołany przez spadkobierców III Rzeszy, którzy działają w "białych rękawiczkach", wysługując się w/w narodami...

   Usuń
 4. Odnosnie szajby Kwietnia i belkotu o Otwarciu Wrot i Wielkim Misterium, przytocze troche jego wczesniejszych urojen w temacie:

  "niedziela, 22 lipca 2012
  הַר מְגִדּוֹ
  - "Płonące lasy i miasta, temperatura nocą przekracza 30 stopni C, straż pożarna nie jest w stanie nic zdziałać, ludzie w obawie przed ogniem, przez tereny nieprzepalone przekraczają granicę ognia i szukają schronienia na terenach wypalonych. Tu brakuje wszystkiego. Powietrze jest skażone, jak woda i żywność. Pozostali przy życiu walczą ze sobą, nie wiadomo o co i z jakiego powodu. Po kilku dniach przychodzą ulewne deszcze, niszczą to, czego nie strawił ogień".
  Jest to fragment jednego z maili jakie dostaję od Was. Było ich kilkanaście, jednak ten fragment jest najbardziej wymowny. Przytoczę jeszcze jeden:
  - "Od wiecznej zmarzliny odrywa się połać lodu wielkości Szwecji, zmierza ku morzu północnemu. Spiętrzenie wody powoduje wystąpienie z brzegów mórz wokół Norwegii jak i kanału La Manche i Morza Bałtyckiego. Ludzie, którzy uciekają przed ogniem wpadają na ścianę wody".
  Podobne relacje słyszałem już jako dziecko, między innymi Jarecki wspominał o podobnym scenariuszu. Nie potrafił tego umieścić w czasie i przestrzeni, lecz kilka razy powiedział, że tego dożyję. Takich "szalonych" listów i telefonów dostaję dziesiątki. Najlepszym weryfikatorem tych relacji jest telewizja i internet. Wszystko się potwierdza. Niespotykane do tej pory opady deszczu na całym globie, jak i dryfująca wielka połać lodu. Najbliższe prognozy mówią o wzroście temperatury w ciągu najbliższych trzech tygodni, nawet do 38 stopni C.
  Będąc ostatnio w Sudetach rozmawiałem z człowiekiem, który otwarcie potwierdza tezę iż wszystkie te budowle podziemne miały być schronem. Jego teoria oparta na wspomnieniach jego ojca jak i starszych mieszkańców Wałbrzycha brzmi: " Niemcy wiedzieli o spadającym żarze z nieba, nie byli w stanie jednak sprecyzować kiedy to nastąpi. Jeden z pracowników organizacji Todt (sąsiad mojego rozmówcy) wspominał często o kataklizmie związanym z ogniem. Wszyscy łączyli to z Wunderwaffe. Jednak chyba chodziło o cykl dłuższy, dotyczący zmian pogodowych na Ziemi. Wspomniał o projekcie amerykańskim, chińskim i rosyjskim mającym na celu przeniesienie całych miast pod ziemię".
  W niemieckich zapiskach pochodzących z okresu II Wojny Światowej często trafiam na wzmianki dotyczące 'armageddonu' (Hebrajski: הַר מְגִדּוֹ‎, Har Megiddo, lit. Mount Megiddo; Starogrecki: Ἁρμαγεδών Harmagedōn, Późna Łacina: Armagedōn) - tak zwanego "otwarcia wrót". Muszę zaznaczyć, że program Ahnenerbe i Lebensborn nie dotyczyły tylko znanych nam nazwisk przywódców III Rzeszy lecz dziesiątek tysięcy naukowców, inżynierów oraz innych pracowników na usługach III Rzeszy.
  Organizacja Delta (odłam Stille Hilfe) , jak nigdy dotąd ożywiła swoją działalność na Dolnym Śląsku, czego doświadczyłem podczas ostatniego pobytu.
  Polecam obserwacje pogody na całym globie, to daje do myślenia."
  http://moje-riese.blogspot.com/2012/07/blog-post.html


  "środa, 25 lipca 2012
  wielka woda
  Witaj Darku. Powinno cię to zainteresować. Dane z dzisiejszego dnia.

  NASA: te dane zwaliły nas z nóg. 97 proc. powierzchni lodu Grenlandii zaczęło topnieć w ciągu 4 dni.
  Satelitarne zdjęcia pokazują, że na prawie całej wierzchniej warstwie lodu na Grenlandii wykryto topnienie. Stało się to zaledwie w cztery dni - informuje TOK FM. - Te dane po prostu zwaliły nas z nóg, sami myśleliśmy, że to jakiś błąd - przyznają naukowcy NASA. Latem topnieje średnio połowa powierzchni pokrywy lodowej Grenlandii. Na wzniesieniach woda zazwyczaj szybko zamarza z powrotem, przy wybrzeżach część wody zostaje w pokrywie lodowej, a część spływa do oceanu.

  cdn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cd

   "W tym roku tempo topnienia lodowca gwałtownie wzrosło, zaobserwowano je na prawie całej powierzchni grenlandzkiego lodu. Pomiary wykonane przez trzy niezależne satelity potwierdziły te dane. Uczeni z NASA stwierdzili, że przez kilka dni w lipcu wierzchnia warstwa pokrywy lodowej Grenlandii topniała szybciej, niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 30 lat obserwacji satelitarnej tej wyspy.

   Więcej w linku http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,NASA-te-dane-zwalily-nas-z-nog-97-proc-powierzchni-lodu-Grenlandii-zaczelo-topniec-w-ciagu-4-dni,wid,14788628,wiadomosc.html

   Pozdrawiam
   --
   Zbigniew Krawczyk


   Dodaję ten list jako ciekawostkę , jednak jak wymowną .
   Dzisiejszego dnia otrzymałem wiadomość - Zaczęło się przebudzenie , czas otwarcia wrót , armie na całym świecie szykują się do odparcia ataku .-
   Riese się uaktywnia , dowód obsuwające się masy górotworów odsłaniające dziwne betonowe połacie np Waligóra ........"
   http://moje-riese.blogspot.com/2012/07/wielka-woda.html


   "sobota, 17 listopada 2012
   Wielkie Mistarium
   Otwarcie poprzedzone Wielkim Misterium , może dotyczyć otwarcia bram dla sił i mocy piekielnych , którym część nazistów oddawała cześć . Stąd może także się brać wiara w nieśmiertelność jest fragment w zwojach znalezionych nad morzem Martwym wspominający ten fakt .Wielkie Misterium poprzedza wielkie konflikty zbrojne i miliony ofiar .....
   Przeważnie zaczyna się od narodu wybranego , czy to co się teraz z Żydami nie przypomina Ci sytuacji z lat i wieków minionych .
   Jak mamy żyć w teraźniejszości tym bardziej w przyszłości nie znając przeszłości .
   Otwarcie jest faktem krwawe Legiony są gotowe , a ich Panowie coraz silniejsi .

   Pozdrawiam Świr z Sobonia "
   http://moje-riese.blogspot.com/2012/11/wielkie-mistarium.html


   "wtorek, 7 maja 2013
   Wielki Powrót
   Wczoraj w Monachium ruszył proces kilku nazistów oskarżonych o kilka morderstw na tle rasowym oraz przygotowywanie zamachów bombowych -Wiadomości TVP I- krótka wzmianka jednak informacje jakie do mnie dotarły z niemiec świadczą iż to byli członkowie Thule z Magdeburga .Niby nic a jednak , w ich siedzibie znaleziono coś w rodzaju ołtarza na którym widniał portret Adolfa Hitlera z 1938 oraz zdjęcie aktualne z 2012 Adolf w nowym ciele z dopiskiem Pan powrócił . Wśród materiałów były także zdjęcia i filmy z Argentyny , pokazywały dziwne zwierze przypominające człowieka lub psa stojącego na tylnych łapach zdjęcia były z roku 1949 zrobione na farmie - Mengele Maszyny Rolnicze - .ta farma istnieje do dzisiaj .Były zapiski o dziwnych atakach na ludzi i zwierzęta na terenie całej Europy . Jedna z oskarżonych w wywiadzie dla niemieckiej telewizji drwiła z policji jak i kary , która ją czeka twierdząc iż Wielki Powrót już się rozpoczął . Czy Wielki Powrót to Wielkie Misterium czy Otwarcie Wrót o którym od kilku lat rozpowiadają wyznawcy powrotu rasy panów - Gdy minie 70-80 lat powrócimy nigdy nie daj wiary mojej śmierci H.Himmler do O. Skorzenny 1944-..... "
   http://moje-riese.blogspot.com/2013/05/wielki-powrot.html


   Jeszcze ktos ma watpliwosci co do pacjenta na wolnosci?


   Tu jeden z przykladow milosnikow kwietnia na stronie pierdolnietych ezoterykow napalajacych sie na Otwarcie Wrot i Wielkie Misterium:

   http://nnka.wordpress.com/2012/03/30/czarna-magia-riese-miejsce-otwarcia-wrot-2012-w-polsce/

   Zestawilem te kilka przykladow co do urojen Kwietnia zebyscie sami mogli zobaczyc w jednym ciagu jego odazdy, ktorych oczywiscie jest wiecej bo kupe tematow pelnych belkotu wywalil jak wytrzewial, ale to i tak daje pewien obraz.

   Usuń
  2. Tu jeszcze na dokladke, primo pierdolenie:

   "środa, 2 maja 2012
   Jarecki -stadiony
   Nie pamiętam kiedy to było dokładnie jedna z niewielu wycieczek koleją z Jareckim do Wałbrzycha na stadion Górnika Wałbrzych .Uparł się że to musi mi tam opowiedzieć .Gdy staliśmy na koronie stadionu bardzo ożywiony opowiadał o podpalaniu stadionów --Hitler je tylko oświetlał pochodniami i palił na nich książki lecz one zapłoną żywym ogniem .To będzie sygnał to będą stosy ofiarne , wtedy powstanie Germania a Panowie w nowej szacie przyjdą na świat --
   Nigdy nie sądziłem iż te słowa kiedy kol wiek nabiorą sensu , a jednak .
   Wielkie niemcy nawołują do bojkotu Euro , ostrzegają , nadają rytm czy pod woalką nie kryją drugiej twarzy ? Wiele jest dowodów na powrót np. tereny tzw wysiedlone są w sporej części już w rekach poprzednich właścicieli , niszczenie dowodów z okresu II wojny odbywa się tam w świetle prawa i stosunków dobrosąsiedzkich .
   Czy mamy się czym martwić myśle iż już za późno gdyż jesteśmy w centrum wydarzeń , ja osobiście mam zamiar trzymać się z daleka od Euro chyba że jako żołnierz zostanę skierowany do zabezpieczenia jakiegoś stadionu . "

   http://moje-riese.blogspot.com/2012/05/jarecki-stadiony.html

   Paranoik daje upust swym profetycznym fantasmagoria, jeden wielki belkot psychola. Dowody to on moze niszczy, jak na Soboniu.
   :)

   Stadiony moze byly stosem ofiarnym, ale dla naszych pieniedzy wyjebanych na ten cyrk przez wladze centralne.

   Usuń
  3. Zapomniał dodać, że jak stał z Jareckim na stadionie i spadł deszcz, to nagle z murawy wyłonił się U-boot typ XXI z generałem Deathsheadem na pokładzie...

   Usuń
 5. Kolejny bełkot pijanego alkoholika robiącego błędy i piszącego od rzeczy. konia z rzędem temu co załapie o co chodzi temu durniowi. Albo to jest kryptoreklama jego żałosnej książki w, której też pewnie bełkot jak na blogu. Nawet nie chce mi się tego ustalać w osobnej notce bo to co mówi Kwiecień jak zwykle jest pomówieniem i urojonym domysłem.


  cytat z: http://moje-riese.blogspot.com/2014/04/milicjant-z-departamentu-v-bochaterem.html

  // Milicjant z Departamentu V bochaterem poszukiwaczy Rese .
  To jakaś porażka , farsa , robienie z komunistycznego milicjanta , który miał dyskredytować kler Głuszycy robi się bohatera . Nawet jakiś osioł z rady miejskiej jego nazwiskiem chce nazwać ulicę . No teraz proszę badaczy z Głuszycy oraz Riese , dajcie świadectwo nie istnienia badaczy z urzędu ...
  Ten gość pierwszy raz oglądał Soboń , Osówkę , Włodarz i inne podziemia za srawą mojego ojca i mnie , do dzisiaj nie oddał kasy pożyczonej w 1985 niestety umarł na białaczkę , a mój ojciec nie wiadomo na co , to jemu oddałem pamiętnik Jareckiego idąc do wojska w 1989 i od tego momentu zaczęło się szaleństwo zwane - poszukiwacze Riese - ... W książce pt Kanalie autorstwa Wincentego Drużyńskiego i Dariusza Kwietnia wszystko już jest opisane w najdrobniejszych szczegółach .//

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwiecień zaczyna się bawić w "czarny PR", przy okazji serwując wszystkim kolejną porcję niesprawdzalnych banialuk :)

   Usuń
 6. kurwa :) ale faza, może Gallu zapodaj nowy wątek i wklej skan tego bełkotu. Czytam to już któryś raz z kolei i dalej nie wiem o co chodzi temu zjebowi. Czy ta jego laska nie widzi co on pisze??? Chyba że sadzi sake albo ćpa razem z nim i oboje się się nakręcają. Masakra :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadrobimy zaległości, ale to jest jak się domyślam jego zapowiedź książki, którą chyba ma zamiar wydać.

   Usuń
 7. czy badacze z Głuszycy i Riese są w stanie dać świadectwo na istnienie badaczy z urzędu? Milicjant pożyczył od kwietnia lub jego ojca w 1985 hajs, po czym się przekręcił a kwiecien w 1989 szedł do wojska i co?oddał nieboszczykowi pamiętnik jareckiego? jedynie z czym się zgodze i rozumiem to wyznanie że ogarneło kwietnia szaleństwo........ja pierdole jazda

  OdpowiedzUsuń
 8. Niech ten tekst przeanalizują organizatorzy majówki którzy zaprosili kwietnia na prelekcje

  OdpowiedzUsuń
 9. Ktos jeszcze ma watpliwosci co do stanu zdrowia psychicznego Kwietnia po tych cytatach z jego oblakanczo-apokaliptycznym belkotem?

  OdpowiedzUsuń
 10. Pogratulować można tylko "inteligencji" tym z Rudy Śląskiej, co chcą go wystawić :D Ośmieszą się na całe życie hehe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inteligencji, wiedzy i poziomu moralnego dokładnie takiego samego na jakim jest Kwiecień z całym swoim bagażem łajdactw i skurwysyństw.

   Usuń
 11. Kwiecień Plecień zrobił błąd w nazwisku swojego koleżki powinno być Wincenty Dróżyński przez ó a nie u. Żenada

  OdpowiedzUsuń
 12. to dariusz kwiecień potrafi ksiązki pisać??? eeeee chyba sie podczepił ;) ale do rzeczy ogladam od listopada jego filmiki i doszedłem do momentu kiedy ktoś powinien tego goscia za uszy pociągnąc i za zachowanie do konta postawić: ileść błedów rzeczowych, językowych woła o pomste do nieba, skromnością nie grzeszy...podaje zródła ksiązki ale czy on je czytał???czy on gdzies pracuje? nie ma licencji przewodnika nie ma wykształcenia archeologiczno-historycznego o plecie jaby miał pare fakultetów skonczonych...

  OdpowiedzUsuń

KWIECIEŃ TO KŁAMCA I FAŁSZERZ HISTORII, MITOMAN I PARANOIK, A NA DODATEK KAWAŁ CHUJA :)
Kwiecień to sexkamerkowy dziwkarz występujący na sex kamerze w serwisie zbiornik ze slodkacycatka25
To człowiek, który przyniósł bombę na ośrodek pod Soboniem.
A JEGO SYNALEK ADRIAN KWIECIEŃ TO ĆPUN I DILER NARKOTYKOWY.
O szczegóły pytać w komentarzach i szukać na blogu.